Архіви

Вийшов у світ черговий номер журналу “Охорона праці” (№ 3/2018)

12 Марта, 2018
У номері – найактуальніші теми та найважливіші події очима наших кореспондентів і провідних українських експертів у різних галузях охорони праці. Пропонуємо вашій увазі статті:

Людмила Солодчук. Конкурс «Охорона праці очима дітей»: участь – це вже перемога. Проведення відбіркового етапу конкурсу в регіонах Далі...

В рубрике: Новини

ПРАВООХОРОНЦІ ЗАТРИМАЛИ КЕРІВНИКА ОДНОГО З ПРИВАТНИХ ПІДПРИЄМСТВ, ЯКА НАМАГАЛАСЯ ПІДКУПИТИ ПОСАДОВУ ОСОБУ ГУ ДЕРЖПРАЦІ У КИЇВСЬКІЙ ОБЛАСТІ

5 Марта, 2018

Про це повідомив голова Державної служби України з питань праці Роман Чернега на своїй сторінці у Фейсбук:Далі...

В рубрике: Новини

Положення про професійне навчання працівників викладено в новій редакції

5 Марта, 2018

Зміни до Положення про професійне навчання працівників на виробництві внесені наказом Мінсоцполітики та Міносвіти від 15 січня 2018 року № 34/33 (далі – Наказ № 34/33).

Документ набирає чинності з дня офіційного опублікування. Передбачені в ньому зміни стосуються, зокрема, документів, які підтверджують результати формального і неформального навчання.

Ознайомиися з текстом документу можна на сайті видання "Служба охорони праці", за посиланням https://www.sop.com.ua/article/663-polojennya-pro-profesyne-navchannya-pratsvnikv-vikladeno-v-novy-redakts?utm_source=id2.action-media.ru&utm_medium=refer&utm_campaign=ID2_poleznoe

В рубрике: Новини

Уряд удосконалив механізм фінансування заходів з охорони праці роботодавцем та ведення обліку витрат

2 Марта, 2018
Уряд прийняв постанову «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 27 червня 2003 р. № 994», якою приведено у відповідність до чинного законодавства України норми постанови Кабінету Міністрів України від 27.06.2003 № 994 «Про затвердження переліку заходів та засобів з охорони праці, витрати на здійснення та придбання яких включаються до витрат».

Внесенням змін до постанови № 994 забезпечується взаємоузгодження окремих норм чинного законодавства для належного фінансування охорони праці роботодавцем та ведення обліку витрат на охорону праці у системі бухгалтерського, податкового та внутрішньогосподарського (управлінського) обліку, що сприятиме забезпеченню державою конституційного права громадян України на належні, безпечні та здорові умови праці.

Джерело: редакція журналу «Охорона праці і пожежна безпека» за матеріалами Урядового порталу

В рубрике: Новини

ПРОЕКТ ПОРЯДКУ АТЕСТАЦІЇ ЛАБОРАТОРІЙ НА ПРАВО ПРОВЕДЕННЯ ГІГІЄНІЧНИХ ДОСЛІДЖЕНЬ ФАКТОРІВ ВИРОБНИЧОГО СЕРЕДОВИЩА І ТРУДОВОГО ПРОЦЕСУ

1 Марта, 2018
Проект спільного наказу Міністерства соціальної політики України та Міністерства охорони здоров’я України „Про затвердження Порядку атестації лабораторій на право проведення гігієнічних досліджень факторів виробничого середовища і трудового процесу” (далі – проект акта) розроблений Державною службою України з питань праці (далі – Держпраці) відповідно до пункту 7 Порядку проведення атестації робочих місць за умовами праці, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 01.08.1992 № 442 (зі змінами), яким визначено, що гігієнічні дослідження факторів виробничого середовища і трудового процесу проводяться лабораторіями, атестованими Держпраці і Міністерством охорони здоров’я України (далі – МОЗ) у порядку, визначеному Міністерством соціальної політики України разом з МОЗ.

Пропозиції та зауваження до проекту спільного наказу приймаються протягом одного місяця з дня оприлюднення за наступною адресою:

Державна служба України з питань праці, 01601, м. Київ, вул. Десятинна, 14; Email: [email protected]; тел.: (044) 226-20-83, факс  (044) 289-55-24.

Проект наказу оприлюднений шляхом розміщення на офіційному веб-сайті Держпраці: www.dsp.gov.ua (розділ „Діяльність”, підрозділ „Регуляторна діяльність”).

В рубрике: Новини