В Яремчі завершила свою роботу науково-практична конференція “Безпека праці 2013”

27 Сентября, 2013

 

На конференції обговорено шляхи вдосконалення форм і методів державного нагляду в сучасних умовах, новий порядок здійснення зупинок об'єктів і заборони виконання робіт відповідно до Закону України «Про основні принципи державного нагляду у сфері господарської діяльності», який вступив в дію з 1 липня 2013 року.

 

Наголошено, що нині всього лише 10% піднаглядних підприємств від загальної кількості належать до високого ступеня ризику, третина — до середнього, а решта — до незначного ступеня ризику.

 

Відтак, Держгірпромнаглядом зменшено й кількість обов'язкових планових перевірок, які здійснюються на основі аналізу таких даних про підприємство як ступінь ризику, до якого належить підприємство; небезпека і складність робіт; стан охорони праці; технічна безпека обладнання; рівень травматизму. І це лише частина заходів, які цьогоріч здійснила Державна служба гірничого нагляду та промислової безпеки для зменшення адміністративного тиску на роботодавців та покращення ефективності наглядової діяльності. Загалом у 2013 році заплановано переглянути 136 нормативно-правових актів з охорони праці.

 

Під час конференції заслухано доповіді про проблеми державного нагляду у вугільній, гірничорудній промисловості та за охороною надр, нафтогазового комплексу та хімічної промисловості, підвищення безпечної експлуатації теплових електростанцій. Досвідом роботи з управління ризиками виробничих процесів поділилися директор з охорони праці і навколишнього середовища ПАТ “Північний ГЗК” та керівник Департаменту з охорони праці Донецької паливно-енергетичної компанії (ДПЕК).

 

Пропозиції щодо підвищення безпеки і ефективності ведення гірничих робіт із запровадженням геофізичних методів надав представник інституту гірничої геології, геомеханіки і маркшейдерської справи Національної академії наук України.

 

Детальні доповіді також були присвячені актуальним питанням розвитку експертно-технічної діяльності, підвищенню якості експертних висновків та аналізу ринку експертних послуг.

 

На конференції продовжено практику знайомства із досвідом роботи наглядових органів зарубіжних країн. Зокрема, колеги із Окружного інспекторату праці Любліна (Республіка Польща) розповіли про перетворення, які здійснила їхня країна на шляху до Євросоюзу: гармонізацію польського законодавства до норм ЄС та впровадження ринкового нагляду. Було цікаво почути з перших вуст про те, що навчання інспекторів з питань ринкового нагляду розпочато ще за кілька років до вступу Польщі в Євросоюз, відтак, процедури застосування ринкового нагляду згодом не викликали жодних проблем у роботі.

 

Всі пропозиції і зауваження, висловлені учасниками конференції у вигляді рекомендацій та пропозицій, враховані у підсумковому рішенні конференції та використані для подальшого поліпшення стану промислової безпеки та охорони праці у нашій державі.

В рубрике: Новини

У Кривому Розі керівники прес-служб Держгірпромнагляду ознайомилися з найпотужнішими підприємствами України

23 Сентября, 2013

 

За підтримки Держгірпромнагляду та з метою підвищення журналістської майстерності відбувся семінар-практикум на базі Криворізького гірничопромислового територіального управління.

 

Ініціатором заходу став Всеукраїнський науково-технічний журнал «Технополіс», який відзначив вихід свого двохсотого номера.

 

У рамках семінару фахівці прес-служб Держгірпромнагляду відвідали підприємства-гіганти гірничодобувної та металургійної промисловості Кривбасу. Зокрема, на ПАТ «Інгулецький гірничозбагачувальний комбінат» компанії «Метінвест» ознайомилися з процесом видобутку залізної руди у кар’єрі, роботою цеху технологічного водопостачання та шламового господарства, дробильної фабрики.

 

Також прес-секретарі побували на одному з найбільших металургійних підприємств України та світу – ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг», де ознайомилися з функціонуванням системи управління охороною праці. Вони відвідали доменну піч №8, конверторний цех сталеплавильного департаменту, в якому побачили роботу машини безперервного лиття заготовок та дрібносортового стану сортопрокатного цеху. Окрім того, взяли участь у практичних заняттях єдиного в Україні тренінгового центру, аналог якого є лише у Польщі.

 

Учасники семінару висловили вдячність за можливість практичного ознайомлення з виробничими процесами та інформаційну насиченість заходу його організаторам, зокрема, керівництву Криворізького гірничопромислового територіального управління, експертно-технічного центру, керівникам відвіданих підприємств.

 

Довідка.

 

ПАТ «ІнГЗК» - це складний промисловий комплекс, до складу якого входить 36 цехів, з них 6 основних (кар'єр, дробильна і дві збагачувальні фабрики, цехи автомобільного і залізничного транспорту) і 30 допоміжних: автотранспортний цех, що забезпечує роботу господарських і спеціальних машин; цех технічного водопостачання і шламового господарства; цех підготовки виробництва; енергетичний цех, мереж і підстанцій; технологічної диспетчеризації; ремонтно-будівельний; цех поточних і капітальних ремонтів; центральна комплексна лабораторія й інші.

 

Потужність першої черги комплексу - понад 3 млн. тонн концентрату в рік із вмістом заліза до 69%.

 

ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» є одним з найбільших виробників сталевого прокату в Україні, спеціалізується на виробництві довгомірного прокату, зокрема, арматури і катанки зі звичайних і низьколегованих марок сталі, також виробляє агломерат, концентрат, кокс, чавун, сталь, сортовий і фасонний прокат.

 

Діяльність ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» охоплює виробничий ланцюг від видобутку залізної руди до виготовлення готової металопродукції. В 2012 р. підприємство виробило 4,9 млн. тонн чавуну, 5,7 млн. тонн сталі та 4,9 млн. тонн прокату.

В рубрике: Новини

Начальника ДП «Миколаївський ЕТЦ Держгірпромнагляду» нагороджено званням «Лицар Вітчизни»

18 Июля, 2013

 

Лицарський легіон України нагородив Сергія Єременко – начальника Державного підприємства «Миколаївський експертно-технічний центр Держгірпромнагляду» почесним званням „Лицар Вітчизни”, за високу національну гідність, патріотизм та активну участь у розбудові української держави, з посвятою до «Лицарського Легіону України».

Керівникові вручено орден „Золотий хрест честі і звитяги”, золотий іменний диплом, оригінальну іменну зброю - лицарську шаблю та нагрудний знак «Лицарський Легіон України».

 

Почесне нагородження Сергія Єременка відбулося в  урочистій атмосфері у Державній резиденції – Малому Маріїнському Палаці. Процедура нагородження здійснювалася генералами Збройних сил України відповідно до церемоніального протоколу - під державним прапором України з почестями військової почесної варти. На урочистостях були присутні представники влади, громадські діячі та керівники провідних підприємств України.

Довідково: «Лицарський Легіон України» - всеукраїнський патріотичний проект іміджевої програми «Лідери XXI століття», який працює на затвердження в українському суспільстві світових традицій і принципів виключно заслуженої подяки та поваги особливої категорії людей, які своїми професійними і громадянськими діями забезпечують стабільну діяльність усіх основних і стратегічно важливих державних інститутів і сфер економіки.

В рубрике: Новини

З початку року на підприємствах Херсонщини постраждали 50 працівників

10 Июля, 2013

 

Рівень виробничого травматизму на підприємствах області та напрямки наглядової діяльності, щодо його подальшого зниження обговорено під час підсумкової наради територіального управління Держгірпромнагляду.

У першому півріччі виробничий травматизм у Херсонській області дещо знизився. При виконанні службових обов’язків були травмовані 50 осіб, проти 54 за 6 місяців минулого року. Загинули на робочому місці 6 людей, тоді як за відповідний період минулого року смертельні травми отримали 7 працівників.

 

Смертельні нещасні випадки трапилися внаслідок падіння транспортного засобу (автобусу), дії рухомих і таких, що обертаються, деталей обладнання, машин і механізмів, пожежі та ДТП.

 

За результатами спеціальних розслідувань, проведених теруправлінням Держгірпромнагляду, основні причини загибелі працівників у невиконанні ними вимог інструкцій з охорони праці, порушенні безпеки руху та недотриманні вимог безпеки під час експлуатації транспортного засобу.

 

Загалом кількість травмованих на виробництві збільшилася у житлово-комунальному господарстві, газовій промисловості та машинобудуванні. На підприємствах саме цих галузей посилює сьогодні контроль теруправління Держгірпромнагляду.

 

Також серед проблемних питань, на вирішенні яких зосереджує основну увагу відомство - наявність безгосподарних енергетичних об’єктів, газопроводів та споруд на них, а також відсутність в окремих випадках власників житлових будинків, через що експлуатація цих об’єктів є небезпечною. Загрозою для працівників та оточуючих також є незадовільний технічний стан систем водопровідно-каналізаційного господарства області. Крім того, у ІІ півріччі планується посилення контролю теруправління за проведенням експертних обстежень та технічних оглядів ліфтів, які відпрацювали визначений термін експлуатації, а також удосконалення роботи з соціальними партнерами та правоохоронними органами, щодо реалізації державної політики у сфері охорони праці та охорони надр.

 

В рубрике: Новини

Миколаївський ЕТЦ Держгірпромнагляду нагороджено Державною податковою інспекцією

8 Июля, 2013

Державною податковою інспекцією у Ленінському районі м. Миколаєва Миколаївської області Державної податкової служби відзначено ДП «Миколаївський експертно-технічний центр Держгірпромнагляду».

 

Підприємство нагороджено Грамотою «За професіоналізм, плідну співпрацю, високий рівень податкової культури і сумлінне виконання податкових зобов’язань, активну громадську позицію та з нагоди відзначення Дня податкової служби України».

Миколаївський ЕТЦ Держгірпромнагляду відзначається територіальними органами Державної податкової служби не вперше. Не одноразово підприємство перемагало у Всеукраїнського рейтингу “Сумлінні платники податків» на регіональному рівні.

Зокрема, у квітні поточного року начальнику державного підприємства «Миколаївський експертно-технічний центр Держгірпромнагляду» Сергію Єременко вручено Диплом переможця Першого туру Рейтингу у сфері торгівлі та послуг в категорії «Середні підприємства».

В рубрике: Новини