У Херсоні внаслідок недбалого використання бездимохідного водонагрівача DEMRAD постраждала 30-річна жінка

4 Февраля, 2011

Управлінням Держгірпромнагляду по Херсонській області розпочато технічне розслідування нещасного випадку, що стався у ніч з 28 на 29 січня в обласному центрі з мешканкою квартири багатоповерхового будинку по вул. 200 років Херсона. За висновком судмедекспертизи, 30-річна жінка отримала отруєння чадним газом і дивом залишилася живою.

За попередньою версією управління Держгірпромнагляду, причиною отруєння могло стати використання бездимохідної газколонки турецького виробництва DEMRAD. До того ж, заборонене в Україні обладнання експлуатувалося постраждалою з грубими порушеннями вимог безпеки.

Як з’ясувалося на початковій стадії розслідування, бездимохідний газовий водонагрівач DEMRAD був встановлений самовільно в кухні у шафі на трійниковому відгалуженні. Внаслідок засмічення сітки вентканалу, у квартирі не було повітрообміну, що могло спричинити швидке накопичення у помешканні продуктів неповного згоряння газу та призвести до отруєння власниці помешкання.

Зараз дана версія перевіряється спеціалістами Миколаївського експертно-технічного центру Держгірпромнагляду.

Остаточні обставини та причини нещасного випадку стануть відомі по завершенні технічного розслідування управління Держгірпромнагляду.

Довідково: Розповсюдження, встановлення та експлуатацію в Україні газових бездимохідних водонагрівачів іноземного виробництва, у тому числі турецьких газколонок DEMRAD заборонено. Дане обладнання передбачає тиск у газопроводі перед водонагрівачем не більше 130 мм водного стовпчика. Проте в Україні, згідно чинних нормативів, тиск газу в мережах низького тиску, які йдуть до помешкань населення допускається до 300 мм водного стовпчика, і зазвичай він складає до 250 мм. При підвищенні тиску продукти згоряння потрапляють до приміщення у великій кількості і мають високу концентрацію. Це може призвести до смертельного отруєння мешканців за дуже короткий час, навіть при наявності у приміщенні справної вентиляції.

До виходу заборони, а саме у 2008-2009 роках, на Херсонщині сталося 9 випадків отруєнь мешканців чадним газом, під час користування бездимохідними водонагрівачами DEMRAD. При цьому постраждало 20 осіб, з них 6 – загинули.

                                                                                                                                Прес-центр

В рубрике: Новини

На Миколаївщині рівень смертельного виробничого травматизму в ІV кварталі знизився на 66,67 %

24 Января, 2011

 На кінець ІV квартала 2010 року на підприємствах Миколаївської області, піднаглядових управлінню,  було травмовано всього  45 осіб, в тому числі 1 особа зі смертельним наслідком.  За аналогічний період 2009 року було травмовано 59 осіб, в тому числі 3 - зі смертельним наслідком. Загальний виробничий травматизм в ІV-му кварталі 2010 року знизився в порівнянні з аналогічним періодом 2009 року на 14 осіб, що становить 23,73 %, а смертельний травматизм знизився в порівнянні з аналогічним періодом 2009 року на 2 особи, що становить 66,67 %,

Упродовж 12 місяців 2010 року рівень загального виробничого травматизму в зрівнянні з аналогічним періодом минулого року знижено на 2,07% (у 2010 році травмовано 142 осіб проти 145 осіб у 2009 році), виробничий травматизм зі  смертельним наслідком в зрівнянні з аналогічним періодом минулого року зріс на 16,67%  (у 2010 році - 7 осіб проти 6 осіб у 2009 році).

За 12 місяців 2010 року збільшилась кількість потерпілих на підприємствах харчової промисловості, ЖКГ-1, на водному та інші види транспорту, у сільському господарстві, металургійної та легкої промисловості, пошти та зв’язку, на виробництві шкіри.

Разом з тим кількість травмованих зменшилась на підприємствах машинобудування, будівництва, ергетики, автодорожнього транспорту, соціально-культурної сфери.

Аналіз загального травматизму показав, що 14,8% нещасних випадків сталися по технічним причинам, 75,4% потерпілих травмовано з організаційних та 9,8% – з психофізіологічних причин.

       

Прес-центр

В рубрике: Новини

Водій ТДВ «ОРІОН-АВТО» помер від смертельних травм

21 Января, 2011

Управлінням Держгірпромнагляду по Миколаївській області розпочато розслідування нещасного випадку зі смертельним наслідком, який стався 14 січня на території ТДВ «ОРІОН-АВТО».

За попередніми даними зясувалося, що працівник підприємства проводив підготовчі роботи для встановлення підрамника та гідроціліндрів підйому кузова. Намагаючись виключити важіль приводу гідронасосу на самому насосі, а не з кабіни водія, він отримав тілесні ушкодження від карданного валу приводу підйомного механізму.

Працівниками ТДВ «ОРІОН-АВТО» одразу була викликана швидка медична допомога. Але в лікарні, на жаль,  водій помер від травматичного шоку, тупої травми грудної клітки та від множинних переломів ребер.

На разі причини та обставини зясовуються.

 

Прес-центр

В рубрике: Новини

Працівник спеціалізованого морського порту «Октябрьск» отримав травму ноги

20 Января, 2011

     Фахівцями управління Держгірпромнагляду по Миколаївській області розпочато розслідування з нещасного випадку, що стався 18 січня з працівником спеціалізованого морського порту «Октябрьск», 1981 року народження.

     За попередніми даними зясувалося, що після закінчення виконання робіт по навантаженню катанки пакетованої на теплохід «Boras», ланка №2 розпочала роботу по прибиранню робочого місця та вантажно-захопувального пристрою на причалі №6. Тим часом водій навантажувача «Хайстер» під’їзжаючи до готового до транспортування вантажно-захопувального пристрою, лівим заднім колесом навантажувача наїхав на ліву ногу. Потерпілий отримав перелом голіностопного суглобу лівої ступні.

     На разі причини та обставини події з’ясовує комісія зі спеціального розслідування управління Держгірпромнагляду по Миколаївській області.

  Прес-центр

 

 

В рубрике: Новини

Недотримання правил безпеки – початок небезпеки

20 Января, 2011

Фахівцями управління Держгірпромнаглдяу по Миколаївській області розпочато розслідування з нещасного випадку, пов'язане з використуванням природного газу у побуті. Нещасний випадок трапився  у житловому будинку військового службовця. До лікарні потрапили двоє дорослих та дитина  з діагнозом   гостре отруєння чадним газом легкого ступеня. На разі причини та обставини з'ясовуються.

Управління Держгірпромнагляду по Миколаївській області нагадує, що дотримання елементарних правил безпечного використання газу, а також уважне ставлення експлуатації газових приладів ( в оселях з пічним опаленням, де абонентами використовуються шибери, або через погану тягу в димових та вентиляційних каналах) – гарантія попередження нещасних випадків, аварій, значних матеріальних збитків, а насамперед – запорука Вашого безпечного життя.

Прес-центр

В рубрике: Новини