У 2013 році через необережне використання газу в побуті загинули 6 мешканців Херсонщини

5 Февраля, 2014

Протягом 2013 року теруправлінням Держгірпромнагляду проведено технічні розслідування 4 аварій, пов’язаних з використанням побутового газу. У них постраждали 8 осіб, проти 20 у 2012 році. 6 людей загинули при використанні «блакитного палива». У 2012 році були смертельно травмовані 5 осіб.

 

Всі аварії сталися у приватних будинках. Шестеро з восьми постраждалих мешкали у Херсоні.

 

Основними причинами нещасних випадків, пов’язаних з використанням газу в побуті, стали  руйнування різьбового з’єднання штоку вентиля балону, самовільна газифікація житлового будинку, самовільне встановлення газових приладів (газова колонка) без проектної документації, ненадання працівникам спеціалізованого підприємства газового господарства доступу до огляду та ремонту газового обладнання.

В рубрике: Новини

Миколаївський ЕТЦ Держгірпромнагляду відкриває нові напрямки діяльності

4 Февраля, 2014

У 2013 році державним підприємством «Миколаївський експертно-технічний центр Держгірпромнагляду» збільшено обсяги робіт та відкрито нові напрямки діяльності.

 

Зокрема Центром отримано Свідоцтво про відповідність вимогам Регістра судноплавства України. Документом підтверджується право Центру на виконання віброакустичних вимірів та випробувань, з метою визначення відповідності судна вимогам Конвенції про працю у морському судноплавстві.

 

Окремі фахівці ЕТЦ отримали кваліфікаційні сертифікати, які засвідчують право надання висновків експертизи, щодо відповідності проектних рішень деяких об’єктів архітектури вимогам законодавства з охорони праці.

 

Зараз на підприємстві триває робота зі створення Органу оцінки відповідності, а також підготовка кандидатів в аудитори з оцінки відповідності продукції за технічними регламентами.

 

Також у Миколаївському ЕТЦ продовжується створення Органу з сертифікації систем управління охороною праці та промисловою безпекою на відповідність вимогам міжнародного стандарту OHSAS 18001.

 

В рубрике: Новини

Рівень виробничого травматизму на Херсонщині знижено на 25%

30 Января, 2014

 

У 2013 році на підприємствах, підконтрольних теруправлінню Держгірпромнагляду у Херсонській області постраждало 98 працівників, тоді як у 2012-му під час виконання трудових обов’язків травмована 131 особа.

 

Травми несумісні з життям отримали 9 працівників. У 2012 на робочому місці загинули 10 людей. 

 

Основними причинами нещасних випадків виробничого характеру є невиконання постраждалими вимог інструкцій з охорони праці, порушення безпеки руху, незадовільне функціонування, недосконалість або відсутність системи управління охороною праці у роботодавця. Крім цього, деякі смертельні нещасні випадки сталися внаслідок порушення вимог безпеки під час експлуатації  транспортних засобів та їх незадовільного технічного стану.

Кількість травмованих на виробництві збільшилася в хімічній, газовій промисловості, в автодорожньому транспорті, на підприємствах з виробництва деревини та пошти і зв’язку. Рівень смертельного травматизму зріс у хімічній промисловості та на автомобільному транспорті.

 

Значно знижено виробничий травматизм в агропромисловому комплексі, соціально-культурній сфері та машинобудуванні.

Серед подій, що привели до травмування працівників на виробництві, мали місце падіння потерпілого; дія предметів та деталей, що рухаються, розлітаються, обертаються; падіння, обрушення, обвалення предметів, матеріалів, породи, ґрунту; пригоди на транспорті тощо.

 

Переважна більшість нещасних випадків сталася з організаційних причин – 51,2%. З психофізіологічних причин трапилося 43,8% від усієї кількості нещасних випадків виробничого характеру, з технічних – 5,0%.

На думку фахівців теруправління Держгірпромнагляду, одним з суттєвих чинників, які мали вплив на зниження виробничого травматизму, стала профілактична робота. Зокрема проведення семінарів, нарад, «круглих столів» з керівництвом та працівниками підприємств, викладачами та випускниками ВУЗів, координація дій у цьому напрямку органів виконавчої влади та місцевого самоврядування усіх рівнів, постійна співпраця соціальних партнерів у питаннях охорони праці, активізація інформаційно-роз’яснювальної роботи в цілому. Тож у 2014 році заходи з профілактики  виробничого травматизму буде посилено у галузях, де його рівень зріс.

В рубрике: Новини

Призначено нового керівника ДП „Миколаївський ЕТЦ Держгірпромнагляду”

11 Декабря, 2013

10 грудня начальник управління організації державного нагляду Держгірпромнагляду України Микола Родіонов представив колективу Миколаївського експертно-технічного центру нового керівника Геннадія Пономарьова.

 

Раніше Геннадій Пономарьов очолював ДП „Чорноморський ЕТЦ Держгірпромнагляду”.

 

Микола Родіонов побажав фахівцям підприємства на чолі з новим начальником продовжувати працювати над вдосконаленням напрямків експертної діяльності, запроваджених за часів роботи попереднього керівництва, які вже довели свою ефективність у підвищенні рівня промислової безпеки на підприємствах Миколаївської та Херсонської областей.

 

Геннадій Пономарьов висловив впевненість, що завдяки спільним та злагодженим зусиллям колективу, керівництва ЕТЦ, Миколаївський експертно-технічний центр Держгірпромнагляду України незабаром стане одним з найкращих та найпрофесійніших експертних підприємств України у галузі промислової безпеки та охорони праці.

 

Колишній керівник підприємства Сергій Єременко, якого переведено до центрального апарату Держгірпромнагляду, подякував колективу ДП „Миколаївський ЕТЦ” за роки спільної, плідної роботи та вагомі досягнення Центру.

В рубрике: Новини

12 грудня день відкритих дверей з нагоди Всеукраїнського тижня права

10 Декабря, 2013

Відповідно до Указу Президента України від 08.12.2008 року № 1149 «Про Всеукраїнський тиждень права», розпорядження Кабінету Міністрів України від 14.08.2013 року № 611-р «Про затвердження плану заходів з проведення у 2013 році Всеукраїнського тижня права», ДП «Миколаївський ЕТЦ» запроваджує з 09 по 13 грудня 2013 року тиждень права та організовує День відкритих дверей 12 грудня 2013 року з можливістю отримання безоплатних консультацій з питань реалізації і захисту прав людини.

За інформацією звертайтеся за тел. (0512) 58-34-17.

В рубрике: Новини