Теруправління Держгірпромнагляду посилить профілактичну роботу на підприємствах Херсонщини

13 Февраля, 2014

 

13 лютого відбулося засідання колегії теруправління Держгірпромнагляду у Херсонській області, під час якого підбито підсумки роботи за 2013 рік та визначено шляхи вдосконалення наглядової діяльності, спрямовані на подальше зниження в області виробничого травматизму.

У засіданні взяв участь заступник Голови Державної служби гірничого нагляду та промислової безпеки України Степан Дунас.

 

Зазначалося, що у 2013 році рівень загального травматизму на підприємствах Херсонщини знижено на 25% - 98 працівників проти 131 у 2012 році. Травми несумісні з життям отримали 9 працівників, тоді як у 2012-му при виконанні трудових обов’язків загинули 10 людей. 

 

Переважна більшість нещасних випадків сталася з організаційних причин – 51,2%. З психофізіологічних причин трапилося 43,8% від усієї кількості нещасних випадків виробничого характеру, з технічних – 5,0%.

 

На переконання фахівців теруправління Держгірпромнагляду, одним з суттєвих чинників, які мали вплив на зниження виробничого травматизму, стала профілактична робота. Зокрема проведення семінарів, нарад, «круглих столів» з керівництвом та працівниками підприємств, викладачами та випускниками ВУЗів, координація дій у цьому напрямку органів виконавчої влади та місцевого самоврядування усіх рівнів, постійна співпраця соціальних партнерів у питаннях охорони праці, активізація інформаційно-роз’яснювальної роботи в цілому. Завдяки цим заходам вдалося суттєво скоротити рівень виробничого травматизму  в агропромисловому комплексі, соціально-культурній сфері та машинобудуванні.

 

У 2014 році заходи з профілактики  виробничого травматизму буде посилено у галузях, де його рівень зріс. Зокрема у хімічній, газовій промисловості, в автодорожньому транспорті, на підприємствах з виробництва деревини та пошти і зв’язку.

Під час засідання заступник Голови Державної служби гірничого нагляду та промислової безпеки України Степан Дунас наголосив на необхідності посилення роботи з боку теруправління у напрямку управління ризиками у найбільш травмонебезпечних галузях виробництва. Це першочергово стосується водоканалізаційного господарства, хімічної галузі, лікувальної сфери, енергетики, котлонагляду тощо. Заступник голови Держгірпромнагляду зауважив, що питання вимагає спільного вирішення органів державного нагляду з місцевою владою та роботодавцями. Зокрема проведення ідентифікації цих ризиків, їх оцінки та розробки спільних заходів щодо їх мінімізації.

В рубрике: Новини

У 2013 році через необережне використання газу в побуті загинули 6 мешканців Херсонщини

5 Февраля, 2014

Протягом 2013 року теруправлінням Держгірпромнагляду проведено технічні розслідування 4 аварій, пов’язаних з використанням побутового газу. У них постраждали 8 осіб, проти 20 у 2012 році. 6 людей загинули при використанні «блакитного палива». У 2012 році були смертельно травмовані 5 осіб.

 

Всі аварії сталися у приватних будинках. Шестеро з восьми постраждалих мешкали у Херсоні.

 

Основними причинами нещасних випадків, пов’язаних з використанням газу в побуті, стали  руйнування різьбового з’єднання штоку вентиля балону, самовільна газифікація житлового будинку, самовільне встановлення газових приладів (газова колонка) без проектної документації, ненадання працівникам спеціалізованого підприємства газового господарства доступу до огляду та ремонту газового обладнання.

В рубрике: Новини

Миколаївський ЕТЦ Держгірпромнагляду відкриває нові напрямки діяльності

4 Февраля, 2014

У 2013 році державним підприємством «Миколаївський експертно-технічний центр Держгірпромнагляду» збільшено обсяги робіт та відкрито нові напрямки діяльності.

 

Зокрема Центром отримано Свідоцтво про відповідність вимогам Регістра судноплавства України. Документом підтверджується право Центру на виконання віброакустичних вимірів та випробувань, з метою визначення відповідності судна вимогам Конвенції про працю у морському судноплавстві.

 

Окремі фахівці ЕТЦ отримали кваліфікаційні сертифікати, які засвідчують право надання висновків експертизи, щодо відповідності проектних рішень деяких об’єктів архітектури вимогам законодавства з охорони праці.

 

Зараз на підприємстві триває робота зі створення Органу оцінки відповідності, а також підготовка кандидатів в аудитори з оцінки відповідності продукції за технічними регламентами.

 

Також у Миколаївському ЕТЦ продовжується створення Органу з сертифікації систем управління охороною праці та промисловою безпекою на відповідність вимогам міжнародного стандарту OHSAS 18001.

 

В рубрике: Новини

Рівень виробничого травматизму на Херсонщині знижено на 25%

30 Января, 2014

 

У 2013 році на підприємствах, підконтрольних теруправлінню Держгірпромнагляду у Херсонській області постраждало 98 працівників, тоді як у 2012-му під час виконання трудових обов’язків травмована 131 особа.

 

Травми несумісні з життям отримали 9 працівників. У 2012 на робочому місці загинули 10 людей. 

 

Основними причинами нещасних випадків виробничого характеру є невиконання постраждалими вимог інструкцій з охорони праці, порушення безпеки руху, незадовільне функціонування, недосконалість або відсутність системи управління охороною праці у роботодавця. Крім цього, деякі смертельні нещасні випадки сталися внаслідок порушення вимог безпеки під час експлуатації  транспортних засобів та їх незадовільного технічного стану.

Кількість травмованих на виробництві збільшилася в хімічній, газовій промисловості, в автодорожньому транспорті, на підприємствах з виробництва деревини та пошти і зв’язку. Рівень смертельного травматизму зріс у хімічній промисловості та на автомобільному транспорті.

 

Значно знижено виробничий травматизм в агропромисловому комплексі, соціально-культурній сфері та машинобудуванні.

Серед подій, що привели до травмування працівників на виробництві, мали місце падіння потерпілого; дія предметів та деталей, що рухаються, розлітаються, обертаються; падіння, обрушення, обвалення предметів, матеріалів, породи, ґрунту; пригоди на транспорті тощо.

 

Переважна більшість нещасних випадків сталася з організаційних причин – 51,2%. З психофізіологічних причин трапилося 43,8% від усієї кількості нещасних випадків виробничого характеру, з технічних – 5,0%.

На думку фахівців теруправління Держгірпромнагляду, одним з суттєвих чинників, які мали вплив на зниження виробничого травматизму, стала профілактична робота. Зокрема проведення семінарів, нарад, «круглих столів» з керівництвом та працівниками підприємств, викладачами та випускниками ВУЗів, координація дій у цьому напрямку органів виконавчої влади та місцевого самоврядування усіх рівнів, постійна співпраця соціальних партнерів у питаннях охорони праці, активізація інформаційно-роз’яснювальної роботи в цілому. Тож у 2014 році заходи з профілактики  виробничого травматизму буде посилено у галузях, де його рівень зріс.

В рубрике: Новини

Призначено нового керівника ДП „Миколаївський ЕТЦ Держгірпромнагляду”

11 Декабря, 2013

10 грудня начальник управління організації державного нагляду Держгірпромнагляду України Микола Родіонов представив колективу Миколаївського експертно-технічного центру нового керівника Геннадія Пономарьова.

 

Раніше Геннадій Пономарьов очолював ДП „Чорноморський ЕТЦ Держгірпромнагляду”.

 

Микола Родіонов побажав фахівцям підприємства на чолі з новим начальником продовжувати працювати над вдосконаленням напрямків експертної діяльності, запроваджених за часів роботи попереднього керівництва, які вже довели свою ефективність у підвищенні рівня промислової безпеки на підприємствах Миколаївської та Херсонської областей.

 

Геннадій Пономарьов висловив впевненість, що завдяки спільним та злагодженим зусиллям колективу, керівництва ЕТЦ, Миколаївський експертно-технічний центр Держгірпромнагляду України незабаром стане одним з найкращих та найпрофесійніших експертних підприємств України у галузі промислової безпеки та охорони праці.

 

Колишній керівник підприємства Сергій Єременко, якого переведено до центрального апарату Держгірпромнагляду, подякував колективу ДП „Миколаївський ЕТЦ” за роки спільної, плідної роботи та вагомі досягнення Центру.

В рубрике: Новини