Звернення Єпископа Новокаховського і Генічеського Філарета з нагоди Дня охорони праці

23 Апреля, 2012

Дорогі брати і сестри!

Сьогодні увага суспільства знову і знову звертається до безпеки праці, знову й знову, зважаючи на сухі цифри, що ілюструють кількість людських жертв на виробництві, ми повинні задуматись над тим, що є для кожного з нас найвищою цінністю.

Віруючу людину не може не радувати, що міжнародна спільнота сприяє переведенню економіки в «Зелене» русло. Створені Богом небеса і земля, моря і все, що наповнює їх (Исх. 20.11) повинні припинити бути об’єктом нещадної експлуатації; навпаки, кожен з людей – і роботодавці, і трудівники – повинні ставитися до оточуючого середовища бережно, розуміючи, що все навколо нас – спільне багатство не тільки нинішнього, а й прийдешніх поколінь.

Однак «зелена економіка» не може бути самоціллю. Все, що відбувається у сфері економічній, повинне служити людині, захищати її, покращувати її життя, давати можливість повністю реалізовувати всі дані Богом таланти. І немає, та й не може бути таких економічних умов і обставин, заради яких могли б приноситися в жертву людські життя.

Ми розглядаємо турботу про охорону праці в загальному контексті поваги до Богоподібної людської особистості. Ми невтомно закликаємо всіх, хто має до цього відношення, сприяти тому, щоб праця була для людини безпечною. Ми молимося про благопоспішення усіх, хто оберігає життя і здоров’я кожного трудівника.

У світлі Воскресіння Христового особливо ясно уявляється важливість і цінність кожної людської особистості, адже заради кожного з людей воскрес Христос. І я, вітаючи вас, сердечно вітаю усіх з найвеличнішою подією людської історії, закликаю благословення Переможця смерті на всіх, працюючих на ниві охорони праці!

ВОІСТИНУ ВОСКРЕС ХРИСТОС!

З любов’ю во Христі,

+ Філарет

Єпископ Ново каховський і Генічеський

В рубрике: Новини

У Херсоні двоє людей загинули при використанні «колонки-вбивці»

12 Апреля, 2012

Теруправлінням Держгірпромнагляду розпочато технічне розслідування нещасного випадку, що стався у Херсоні з двома мешканцями багатоквартирного будинку.

Тіла 30-річного чоловіка та 25-річної жінки, виявлено 11 квітня.

Серед можливих причин нещасного випадку розглядається версія отруєння чадним газом, оскільки у приміщенні кухні виявлено самовільно встановлену бездимохідну газову колонку турецького виробництва DEMRAD.

Остаточні обставини та причини нещасного випадку, а також де, коли і ким був придбаний небезпечний водонагрівач встановить комісія з технічного розслідування, створена теруправлінням Держгірпромнагляду.

Нагадаємо, використання бездимохідних  газових колонок іноземного виробництва на території нашої держави заборонено постановою Головного санітарного лікаря України, оскільки під час їх експлуатації продукти неповного згоряння потрапляють до приміщення у великій кількості і мають високу концентрацію. Експлуатація подібного газового обладнання неодноразово призводила до отруєнь людей. Тільки на Херсонщині до виходу Постанови, протягом 2008 – 2009 років сталося 9 нещасних випадків, під час користування бездимохідними водонагрівачами іноземного виробництва. При цьому постраждало 20 осіб, з них 6 – загинули.

В рубрике: Новини

На Херсонщині згорів охоронець хлібоприймального підприємства

10 Апреля, 2012

Територіальним управлінням Держгірпромгаляду ведеться спеціальне розслідування нещасного випадку з охоронцем Качкарівського хлібоприймального підприємства, що у Бериславському районі Херсонщини.

Обгоріле тіло 21-річного працівника знайдено вранці 5 квітня, на електричній плиті у приміщенні для охоронців. На даний час відомо, що о 2-й годині ночі на місце чергування виїжджала оперативна перевірка підприємства – охоронець ніс зміну у встановленому порядку.   

Остаточні обставини та причини нещасного випадку встановлює комісія зі спеціального розслідування, створена теруправлінням Держгірпромнагляду.

В рубрике: Новини

З початку року у лікарнях Херсонщини зупинено 28 одиниць обладнання

5 Апреля, 2012

Результати перевірок лікувально-профілактичних закладів, що використовують кисень, розглянуто на Колегії теруправління Держгірпромнагляду.

Під час засідання зазначалося, що з початку поточного року державними інспекторами промислової безпеки та охорони праці перевірено 9 центральних районних лікарень області  і 5 лікарень міста Херсон. Серед типових порушень, виявлених у ході обстежень: порушення вимог до приміщень для зберігання кисневих балонів, експлуатація візків непристосованих для переміщення кисневих балонів, не перероблені інструкції з охорони праці для медпрацівників при використанні кисню в операційних та інших приміщеннях.

Внаслідок виявлених порушень інспекторами Держгірпромнагляду заборонено експлуатацію 28 одиниць обладнання, до адмінвідповідальності притягнуто 6 працівників, з них 5 посадових осіб.

Учасники засідання Колегії розглянули також результати перевірок лікувальних закладів області, проведених з квітня минулого року. Зокрема здійснено 27 оперативних перевірок та 4 комплексні. Кількість виявлених порушень сягає 650.

Так, жоден лікувально-профілактичний заклад не отримав Дозвіл Держгірпромнагляду на експлуатацію машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки. Окремі лікувально-профілактичні заклади почали встановлювати та експлуатувати кріогенні газифікатори кисню (кріоциліндри) також без отримання відповідного дозволу, без проектної документації та її експертизи на відповідність нормативно-правовим актам з охорони праці (Пологовий будинок Суворовського району, м. Херсон, Обласна інфекційна лікарня ім.. Г.І. Горбачовського, тощо). Персоналу лікувальних закладів не проведено навчання і перевірка знань за «Правилами безпеки при виробництві та споживанні продуктів розділення повітря». Не розроблені регламенти споживання кисню, відсутня система продувок кисневих трубопроводів, до того ж, вони приховані в пластикових кабель-каналах, що неприпустимо для контролю їх стану.

Внаслідок виявлених порушень до адмінвідповідальності притягнуто 49 осіб, з них 12 керівників закладів.

Державні інспектори зазначають, що часто перевірені заклади не роблять належних висновків під час обстежень і повторюють ті самі недоліки з перевірки в перевірку. Учасники засідання заслухали окремих керівників лікарень щодо виправлення ситуації у їх закладах. Питання контролюється теруправлінням Держгірпромнагляду.

В рубрике: Новини

У Херсоні внаслідок падіння з висоти тяжко травмований працівник ХДЗ «Палада»

3 Апреля, 2012

Територіальним управлінням Держгірпромнагляду створено комісію зі спеціального розслідування нещасного випадку, що стався зі слюсарем-монтажником Херсонського державного заводу «Палада», 1960 року народження.

31 березня під час виконання робіт з демонтажу труб баластного відділення №3 на доці, що будується, працівник оступився і впав з риштувань з висоти 2,5 метрів. За даними лікарів постраждалий отримав численні тяжкі травми, у тому числі хребта та ребер.

Обставини та причини нещасного випадку встановлюються спеціальним розслідуванням теруправління Держгірпромнагляду.