Завершено розслідування аварії на атракціоні у м. Гола Пристань, що на Херсонщині

24 Октября, 2012

За матеріалами розслідування, аварія на атракціоні «Лавиця» у м. Гола Пристань на Херсонщині сталася внаслідок руйнування елементів кріплення пасажирського модуля до механізму приводу. Зокрема, мала механічний дефект і не функціонувала належним чином стопорна багатолопатчаста шайба, призначена для фіксації різьбового з’єднання.

Нагадаємо, увечері 29 вересня, знаходячись в робочому режимі, атракціон «Лавиця» зірвався з кріплень. В результаті падіння постраждали 10 людей 1971 – 1998 років народження. Четверо з них були госпіталізовані з травмами різного ступеню тяжкості.

Розглянувши Висновок експертизи Державного підприємства «Чорноморський експертно-технічний центр Держгірпромнагляду України», матеріали позапланової перевірки дотримання вимог законодавства України щодо безпечної експлуатації атракціонної техніки, проведеної інспекторами теруправління Держгірпромнагляду, комісія з розслідування дійшла висновку, що в процесі експлуатації атракціону не було забезпечено його належне обслуговування і контроль за безпечним технічним станом його елементів. У тому числі не контролювався технічний стан різьбового з’єднання, яке зазнало руйнації та призвело до  падіння пасажирського модуля.

Перед проведенням монтажу атракціону на новому місці власником не було проведено огляд металевих конструкцій  і обладнання атракціону «Лавиця» з метою оцінки їх технічного стану та комплектності. У паспорті атракціону відсутні записи про результати технічного огляду, який повинен здійснювати власник атракціону після встановлення на новому місці. Не проводилося періодичне технічне обслуговування атракціонів згідно настанови з експлуатації, не забезпечений систематичний контроль працівником, відповідальним за утримання атракціонів у справному стані, за веденням журналу щоденного огляду атракціонів. На робочому місці оператора була відсутня інструкція з охорони праці під час експлуатації  атракціону та інструкція, з безпечної евакуації відвідувачів у разі застрявання атракціону поза зоною посадки (висадження) відвідувачів. В день аварії, перед початком роботи, оператор не перевірив стан атракціону.

На даний час атракціон «Лавиця» не експлуатується, дозвіл Держгірпромнагляду на виконання власником робіт підвищеної небезпеки при експлуатації парку атракціонів анульовано.

Комісією з технічного розслідування рекомендовано Голопристанській райдержадміністрації забезпечити контроль за додержанням суб'єктами підприємницької діяльності, які надають послуги у сфері масового відпочинку та розваг, нормативно-правових актів про охорону праці.

В рубрике: Новини

Рівень виробничого травматизму на Херсонщині зменшився

22 Октября, 2012

За даними теруправління Держгірпромнагляду, з початку року на виробництвах області постраждали 99 працівників. За 9 місяців 2011 року, на робочому місці травмувалися 104 особи. Загинули при виконанні службових обов’язків 8 працівників, проти 9 за відповідний період минулого року.

Троє працівників загинули в результаті ДТП, двоє – через ураження електричним струмом, решта – внаслідок падіння під час пересування, пожежі та ураження блискавкою.

Серед основних причин нещасних випадків – особиста необережність потерпілих; порушення трудової і виробничої дисципліни; порушення правил дорожнього руху сторонніми особами та самими потерпілими; незадовільний технічний стан засобів виробництва; невиконання вимог інструкцій з охорони праці.

Кількість травмованих на виробництві збільшилася в галузі АПК, в будівництві, котлонагляді, хімічній промисловості,  на автодорожньому транспорті виробництві деревини та в целюлозо-паперовій промисловості.

Показники наглядової діяльності теруправління зросли у порівнянні з аналогічним періодом минулого року. Зокрема державними інспекторами промислової безпеки та охорони праці проведено 17 комплексних (спільних з іншими органами державного нагляду) перевірок, 1607 обстежень підприємств та об’єктів, в ході яких виявлено 20 030 порушень нормативних актів з охорони праці, призупинена робота 2 870 об’єктів, що створювали загрозу життю і здоров’ю працівників. За порушення законодавства з охорони праці притягнуті до адміністративної відповідальності 1 013 працівників, з них 259 керівників підприємств. Сума штрафів на працівників склала 145,56 тис. грн.

Теруправління Держгірпромнагляду посилюватиме наглядову діяльність і надалі, насамперед на підприємствах з високим ступенем ризику та у галузях, де відбулося зростання виробничого травматизму.

В рубрике: Новини

На Херсонщині триває місячник безпечного використання газу в побуті

17 Октября, 2012

 

З початку жовтня теруправлінням Держгірпромнагляду перевірено три філії ПАТ «Херсонгаз»: Великоолександрівську, Каланчацьку та Білозерську. За результатами обстеження багатоквартирних житлових будинків Високопільського та Великоолександрівського районів (обслуговує В.Олександрівська філія ПАТ «Херсонгаз»), заборонено подачу газу у 2 житлові будники смт. Архангельське Високопільського району, притягнуто до адміністративної відповідальності 1 посадову особу філії. В той же час, газотехнічні інспектори Держгірпромнагляду відзначають, що аварійно-диспетчерські служби перевірених філій в цілому до роботи в осінньо-зимовий період готові.

Керівництву ПАТ «Херсонгаз» запропоновано зобов’язати відповідні служби підприємства посилити увагу до випадків самовільного перепланування газифікованого житла, втручання абонентів в систему газопостачання, димових та вентиляційних каналів; влаштування витяжної вентиляції зі штучним спонуканням у будинках, які обладнані приладами та апаратами з відводом продуктів згоряння в димарі, та застосовувати відповідні засоби впливу. За ініціативи теруправління Держгірпромнагляду, службами ПАТ «Херсонгаз», спільно з житлово-експлуатаційними організаціями та власниками багатоквартирних житлових будинків складаються переліки проблемних об’єктів (абонентів), які можуть створити потенційну загрозу виникнення аварій (не допускають до власних приміщень для проведення планово-технічних оглядів внутрішньобудинкових систем газопостачання; соціально непередбачувані; недієздатні; особи похилого віку), та ініціювати заміну газових приладів на електричні.

Також на Херсонщині організовано інформаційно-роз’яснювальну роботу, до якої, крім теруправління Держгірпромнагляду та ПАТ «Херсонгаз», залучено районні державні адміністрації та управління житлово-комунального господарства області. Зокрема передбачено розташування соціальної реклами з безпечного користування газом в побуті у засобах масової інформації, на щитах зовнішньої реклами в районах з компактним розташуванням газифікованих багатоквартирних будинків та у приватному секторі. Планується проведення прямоефірних передач та «Круглих столів» на місцевих радіо- та телеканалах.

Довідково: у Херсонській області з початку 2012 року зареєстровано 7 нещасних випадків, пов’язаних з використанням газу в побуті, внаслідок яких постраждало 19 осіб, у тому числі 5 - смертельно і 14 людей травмовано.

В рубрике: Новини

На Херсонщині, внаслідок падіння з атракціону постраждали 8 людей

1 Октября, 2012

Теруправліня Держгірпромнагляду у Херсонській області бере участь у розслідування нещасного випадку, що стався в смт Гола Пристань на механізованому пересувному атракціоні.

Увечері 29 вересня, знаходячись в робочому режимі, атракціон «Лавиця» зірвався з кріплень. В результаті падіння постраждали 8 людей 1971 – 1998 років народження. Четверо з них госпіталізовані з травмами середнього ступеню тяжкості.

За фактом нещасного випадку правоохоронними органами ведеться розслідування, у якому беруть участь спеціалісти теруправління Держгірпромнагляду у Херсонській області.

В рубрике: Новини

У Херсоні під час ремонту автобуса був тяжко травмований водій

10 Сентября, 2012

Теруправлінням Держгірпромнагляду розпочато спеціальне розслідування нещасного випадку з тяжкими наслідками, що стався 8 вересня з 42-річним водієм автобуса «Богдан», ПП «Корнет-Стиль».

За попередніми даними, задля ремонту ходової та гальмівної частин автобуса, водій заїхав до майстерні підприємства, підняв автобус за допомогою домкрата, не встановивши підставки під колеса та пересувні козелки під корпус транспортного засобу та розпочав проведення робіт. Внаслідок зсуву автобус зійшов з домкрату та впав на працівника.

Чоловік отримав відкриту черепно-мозкову травму і на даний час перебуває у реанімаційному відділенні Херсонської обласної лікарні.

Серед ймовірних причин нещасного випадку, які розглядає спецкомісія – порушення інструкцій з охорони праці, правил внутрішнього трудового розпорядку та незастосування постраждалим засобів індивідуального і колективного захисту за їх наявності.

В рубрике: Новини