На Херсонщині зменшено рівень смертельного травматизму при використанні газу в побуті

14 Февраля, 2011

У 2010 році внаслідок необережного використання газу в побуті загинуло 5 мешканців Херсонщини, тоді як у 2009-му смертельні отруєння отримали 11 осіб. Разом з тим, загальна кількість постраждалих залишається високою - 16 проти 15 осіб у 2009. Такі дані наведено під час розширеного засідання Ради управління Держгірпромнагляду по Херсонській області.

Основними причинами отруєнь побутовим газом стали порушення вимог безпеки під час монтажу та експлуатації побутових газових приладів, у тому числі їх самовільне встановлення та використання не за призначенням.

Більшість нещасних випадків сталися в багатоквартирних житлових будинках. У м.Херсон постраждало 12 осіб (у т.ч. 4 смертельно), м.Нова Каховка – 3 особи, 1 постраждалий був мешканцем Верхньорогачицького району.

На зниження рівня смертності при використанні «блакитного палива» суттєво вплинули заходи всебічного і системного контролю з боку відповідальних за проблему органів. Зокрема місячник, проведений з ініціативи Держгірпромнагляду, спільні перевірки, за участю експлуатаційних та житлових організацій, залучення до цієї роботи місцевих органів влади.

Одним з головних завдань для управління на сьогодні залишається посилення державного нагляду за підприємствами газової галузі та спеціалізованими будівельно-монтажними організаціями.

                                                                                        Прес-центр 

В рубрике: Новини

У 2010 році на підприємствах Херсонщини загинуло 9 працівників

14 Февраля, 2011

Стан промислової безпеки на підприємствах Херсонщини та шляхи його поліпшення обговорено під час розширеного засідання Ради управління Держгірпромнагляду по Херсонській області. Крім основного складу – представників місцевої влади, наглядових, контролюючих органів та соціальних партнерів, у роботі Ради взяв участь керівник сектору організації державного нагляду за промисловою безпекою та охороною праці у машинобудуванні, на транспорті та у зв’язку Держгірпромнагляду Володимир Литвинов, який перебував на Херсонщині з робочим візитом.

Відкриваючи засідання начальник управління Держгірпромнагляду Геннадій Верзилов повідомив, що у 2010 році рівень смертельного травматизму на виробництвах області знизився на 25% і складає 9 працівників. У 2009 році при виконанні трудових обов’язків загинуло 12 людей. Загальна кількість травмованих на підприємствах Херсонщини становить 148 осіб – на 6 більше, порівняно з 2009 роком.

Зважаючи на ці дані, в поточному році інспекторами управління посилено роботу з виявлення порушень в організації виробництва, які, за аналітичними даними, являють найбільший ризик для безпеки працівників. Серед них конструктивні недоліки засобів виробництва, порушення вимог безпеки при експлуатації обладнання, незадовільне функціонування системи управління охороною праці тощо.

Також планується введення більш жорсткого контролю за галузями, де допущено зростання виробничого травматизму: підприємствами будівництва, транспорту, хімічної промисловості та соціально-культурної сфери.

Під час засідання визначено шляхи подальшої співпраці управління Держгірпромнагляду з органами місцевої влади, наглядовими та контролюючими організаціями в окремих питаннях. Зокрема щодо незадовільного технічного стану систем водопровідно-каналізаційного господарства області; відсутності фінансування регіональної програми модернізації, ремонту та заміні ліфтів в житлових будинках, які відпрацювали нормативний термін експлуатації; реалізації та фінансування в області Регіональної програми поліпшення стану безпеки, гігієни праці та виробничого середовища.

Прес-центр

В рубрике: Новини

На вулиці Чкалова, 116 знайдено труп працівника ТОВ «Центральний 1»

9 Февраля, 2011

Управлінням Держгірпромнагляду по Миколаївській області розпочато розслідування нещасного випадку зі смертельним наслідком, який стався 8 лютого з працівником ТОВ «Центральний 1»

За попередніми даними зясувалося, що слюсар-сантехнік 5 розряду разом із своїм колегою отримали наряд-завдання на виконання ремонтних робіт, у тому числі на роботу у підвалі житлового будинку по вул. Чкалова, 116. Роботу на даному обєкті вони мали розпочати з 13.00 годині.

Приблизно о 12.30 на телефон старшого майстра зателефонував двірник з повідомлення, що у підвалі житлового будинку по вул. Чкалова, 116 чутно крики.

Прибувши на зазначене місце старший мастер знайшла слюсара-сантехніка без ознак життя та одразу викликала швидку медичну допомогу.

На разі причини та обставини зясовуються.

 

Прес-центр

В рубрике: Новини

Відбулася підсумкова Рада управління Держгірпомнагляду по Миколаївській області

9 Февраля, 2011

На підсумкову Раду управління Держгірпомнагляду по Миколаївській області, яка відбулася 4 лютого, були запрошені завідувач сектора організації державного нагляду за промисловою безпекою та охороною праці у машинобудуванні, на транспорті та у зв’язку Державного комітету України з промислової безпеки, охорони праці та гірничого нагляду (Держгірпромнагляд) Литвинов Володимир Володимирович, перший заступник голови Миколаївської обласної державної адміністрації Геннадій БорисовичНіколенко, прокурор відділу прокуратури Миколаївської області Трач Юрій Володимирович, заступник начальника Управління виконавчої дирекції ФССНВ України в Миколаївській області Количев Олександр Вікторович, заступник начальника Головного управління праці і соціального захисту населення по Миколаївській області Розуменко Дмитро Анатолійович, настоятель Варварівської церкви Отець ВІКТОР, головний спеціаліст, технічний інспектор праці обласної Ради профспілок Шабардін Станіслав Дмитрович.

Підсумкову Раду розпочав начальник управління Держгірпромнагляду по Миколаївській області М.Л. Єропунов. У своєму виступі Микола Леонтійович зазначив, що упродовж 12 місяців 2010 року рівень загального виробничого травматизму в зрівнянні з аналогічним періодом минулого року знижено на 2,07% (у 2010 році травмовано 142 осіб проти 145 осіб у 2009 році), виробничий травматизм зі смертельним наслідком у порівнянні з аналогічним періодом минулого року зріс на 16,67% (у 2010 році - 7 осіб проти 6 осіб у 2009 році).

У 2010 році зареєстровано 2 групових нещасних випадків, в яких постраждало 5 осіб (у 2009 році – 3 групових нещасних випадків, 8 осіб постраждало ).

Збільшилась кількість потерпілих на виробництві на підприємствах харчової промисловості, ЖКГ, на водному та інші види транспорту, у сільському господарстві, металургійної промисловості, легкої промисловості та виробництві шкіри, на підприємствах пошти та зв’язку.

Разом з тим кількість травмованих зменшилась на підприємствахж. Машинобудування, на підприємствах будівництва, на підприємствах енергетики соціально-культурної сфери, на автодорожньому транспорті.

Аналіз загального травматизму показав, що 14,8% нещасних випадків сталися по технічним причинам, 75,4% потерпілих травмовано з організаційних та 9,8% – з психофізіологічних причин.

За 12 місяців 2010 року було виявлено 30307 порушень законодавчих та нормативно-правових актів з питань охорони праці та промислової безпеки,

Кількість штрафів, накладених на працівників досягло 2880, з них на керівників підприємств – 674. В результаті сума штрафів, стягнутих з працівників, становить 186,762 грн.

Микола Леонтійович також звернув увагу, що завдячуючи змінам у законодавстві працівники управління Держгірпромнагляду зможуть без берешкод виконувати свою роботу: «Раніше ми повинні були за 10 днів попереджувати підприємство про планову перевірку, в результаті інспектори знаходили лише зачинені двері без господарів. Зараз ми зможем прийти будь-коли і здійснити провірку підприємства».

Також Рада прийняла ряд рішень з метою подальшого вдосконалення державного нагляду за створенням та дотриманням безпечних і нешкідливих умов праці, комплексного управління промисловою безпекою і охороною праці та усунення наявних недоліків.

 

                                                                                                                                                        Прес-центр

 

 

 

В рубрике: Новини

У Херсоні внаслідок недбалого використання бездимохідного водонагрівача DEMRAD постраждала 30-річна жінка

4 Февраля, 2011

Управлінням Держгірпромнагляду по Херсонській області розпочато технічне розслідування нещасного випадку, що стався у ніч з 28 на 29 січня в обласному центрі з мешканкою квартири багатоповерхового будинку по вул. 200 років Херсона. За висновком судмедекспертизи, 30-річна жінка отримала отруєння чадним газом і дивом залишилася живою.

За попередньою версією управління Держгірпромнагляду, причиною отруєння могло стати використання бездимохідної газколонки турецького виробництва DEMRAD. До того ж, заборонене в Україні обладнання експлуатувалося постраждалою з грубими порушеннями вимог безпеки.

Як з’ясувалося на початковій стадії розслідування, бездимохідний газовий водонагрівач DEMRAD був встановлений самовільно в кухні у шафі на трійниковому відгалуженні. Внаслідок засмічення сітки вентканалу, у квартирі не було повітрообміну, що могло спричинити швидке накопичення у помешканні продуктів неповного згоряння газу та призвести до отруєння власниці помешкання.

Зараз дана версія перевіряється спеціалістами Миколаївського експертно-технічного центру Держгірпромнагляду.

Остаточні обставини та причини нещасного випадку стануть відомі по завершенні технічного розслідування управління Держгірпромнагляду.

Довідково: Розповсюдження, встановлення та експлуатацію в Україні газових бездимохідних водонагрівачів іноземного виробництва, у тому числі турецьких газколонок DEMRAD заборонено. Дане обладнання передбачає тиск у газопроводі перед водонагрівачем не більше 130 мм водного стовпчика. Проте в Україні, згідно чинних нормативів, тиск газу в мережах низького тиску, які йдуть до помешкань населення допускається до 300 мм водного стовпчика, і зазвичай він складає до 250 мм. При підвищенні тиску продукти згоряння потрапляють до приміщення у великій кількості і мають високу концентрацію. Це може призвести до смертельного отруєння мешканців за дуже короткий час, навіть при наявності у приміщенні справної вентиляції.

До виходу заборони, а саме у 2008-2009 роках, на Херсонщині сталося 9 випадків отруєнь мешканців чадним газом, під час користування бездимохідними водонагрівачами DEMRAD. При цьому постраждало 20 осіб, з них 6 – загинули.

                                                                                                                                Прес-центр

В рубрике: Новини