Анульовано дозволи ТОВ «Спеціалізована пересувна механізована колона – 33»

6 Июня, 2014

 

Теруправлінням Держгірпромнагляду у Херсонській області анульовано дозволи, видані 3 грудня 2013 року Товариству з обмеженою відповідальністю «Спеціалізована пересувна механізована колона – 33» (м. Херсон). Зокрема дозвіл №250.13.65 на експлуатацію устаткування підвищеної небезпеки та дозвіл №251.13.65 на виконання робіт підвищеної небезпеки.

 

Підставою для анулювання стала відповідна заява суб’єкта господарювання.

В рубрике: Новини

У І кварталі на підприємствах Херсонщини постраждали 25 працівників

16 Апреля, 2014

 

У І кварталі поточного року кількість травмованих на виробництвах Херсонської області залишилась на рівні аналогічного періоду минулого року і складає 25 осіб. Смертельний травматизм зменшився: 1 нещасний випадок проти 4 у І кварталі минулого року.

 

Нещасний випадок із смертельним наслідком стався внаслідок пожежі, в результаті якої загинув 48 - річний капітан судна ТОВ «Транссервіс Групп ЛТД» м. Херсон, який мав 7 років фаху капітана. Серед попередніх причин – невиконання постраждалим вимог інструкцій з охорони праці.

 

Основними причинами загального виробничого травматизму є порушення трудової і виробничої дисципліни, особиста необережність потерпілого, травмування внаслідок протиправних дій інших осіб.

 

Переважна більшість нещасних випадків сталася з психофізіологічних причин – 64%, тоді як з організаційних причин – 36 %. З технічних причин випадків травмування працівників у І кварталі 2014 року не трапилось.

 

На попередження нещасних випадків виробничого характеру спрямована наглядова діяльність теруправління Держгірпромнагляду. Так, у І кварталі державними інспекторами промислової безпеки та охорони праці проведено 440 перевірок дотримання підприємствами вимог законодавства з охорони праці, під час яких виявлено 5982 порушення. До адміністративної відповідальності притягнуто 265 працівників, з них 57 перших керівників.

 

У подальшому теруправління посилить увагу до галузей, де рівень виробничого травматизму зріс, зокрема до соціально-культурної сфери та енергетики.

 

Нові дієві заходи, спрямовані на  подальше зниження виробничого травматизму та вдосконалення наглядової діяльності визначаються саме зараз, в рамках підготовки і проведення на Херсонщині Всесвітнього Дня охорони праці. Цього року акція проходить під девізом «Безпека праці та здоров’я під час використання хімічних речовин на виробництві», і зумовлена високим рівнем травматизму на хімічних підприємствах України вцілому, а також резонансною аварією, яка сталася у серпні минулого року на ПАТ «Концерн «Стирол» у Донецькій області.

 

На підприємствах хімічної галузі Херсонщини у 2013 році під час виробничого процесу були травмовані троє працівників, один з них загинув. Всі ці нещасні випадки сталися внаслідок порушення постраждалими інструкцій з охорони праці.  Підприємства, діяльність яких пов’язана з використанням хімічних речовин потребують посиленої уваги з боку наглядових органів як України, так і Херсонщини зокрема. Тож серед першочергових шляхів визначених теруправлінням – підвищення рівня культури охорони праці на підприємствах хімічної галузі.

 

Також сьогодні Держгірпромнагляд посилює увагу до питань охорони праці під час проведення весняно-польових робіт в області, умов безпеки в оздоровчих закладах області, безпечної експлуатації атракціонної техніки тощо. 

 

В рубрике: Новини

ЗВЕРНЕННЯ Організаційного комітету з підготовки та проведення на Херсонщині у 2014 році заходів з нагоди Дня охорони праці в Україні до місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, роботодавців, профспілок, засобів масової інф

3 Апреля, 2014

28 квітня - Всесвітній день охорони праці
Девіз 2014 року -

"Безпека праці та здоров'я під час використання хімічних речовин на виробництві"

 ШАНОВНІ КОЛЕГИ!
     Відповідно до Указу Президента від 18 серпня 2006 року № 685/2006 "Про День охорони праці" в Україні було підтримано ініціативу Міжнародної організації праці з відзначення 28 квітня Всесвітнього дня охорони праці.
     Основною метою цього заходу є привернення уваги суспільства, органів державної влади, суб'єктів господарювання, громадських організацій до питань охорони праці, запобігання нещасним випадкам на виробництві та професійним захворюванням, вшанування пам'яті осіб, які загинули на виробництві
     У 2014 році Всесвітній день охорони праці за рекомендацією Міжнародної організації праці відзначатиметься під девізом - Безпека праці та здоров'я під час використання хімічних речовин на виробництві.
     Актуальність відповідної тематики обумовлена тим, що сьогодні хімічні речовини та їх сполуки є одними з основних, як у повсякденному житті людини, так і на виробництві. 
     Зокрема, атмосфера Землі - повітряна суміш різних газів, є хімічними елементами та перебувають у відносно постійному об'ємному співвідношенні. 
     Але у результаті виробничої діяльності у повітря надходять різні хімічні речовини та їх сполуки, що призводить до зміни складу повітряної суміші та співвідношення газів. 
     Слід зазначити, що всі хімічні речовини залежно від дії та ступеня їх впливу на організм людини діляться на класи. Так, за ступенем впливу на організм людини, шкідливі речовини на території України поділяються на чотири класи небезпеки: надзвичайно небезпечні, високо небезпечні, помірно небезпечні, мало небезпечні.
     Одним із найбільш поширених і небезпечних речовин, що використовуються у промисловості та побуті, зокрема у холодильних установках, є аміак. 
     При малих концентраціях його вплив на організм людини майже не помітний, а при великих - може призвести до інвалідності або смерті.
     Постійний ріст виробництва і збільшення використання хімічних речовин породжує реальну загрозу, як для суспільства в цілому, так і для виробничого середовища, яке нерозривно пов'язано із навколишнім.
     Тільки у 2013 році в Україні на підприємствах хімічної промисловості травмовано 198 осіб, із них 19 смертельно, чотири нещасні випадки сталися безпосередньо під час використання та застосування хімічних речовин на виробництві. 
     Резонансна аварія, яка сталася на ПАТ "Концерн "Стирол" 6 серпня 2013 року у Донецькій області, через розгерметизацією трубопроводу з рідким аміаком під час капітального ремонту у цеху з виробництва аміаку, призвела до загибелі шести працівників та гострого отруєння аміаком 29 працівників. 
     На підприємствах хімічної галузі Херсонщини у 2013 році під час виробничого процесу були травмовані троє працівників, один з них загинув. Всі ці нещасні випадки сталися внаслідок порушення постраждалими інструкцій з охорони праці.  
     Існує перевірена та відпрацьована часом практика вжиття заходів та використання засобів захисту працівниками, а саме: заміна у технологічних процесах шкідливих речовин на менш шкідливі; удосконалення технологічних процесів та устаткування, використання засобів індивідуального та колективного захисту; контроль за вмістом шкідливих речовин у повітрі робочої зони; автоматизація виробництва, своєчасне проведення технічного діагностування обладнання, механізмів, устаткування тощо.
     Пошук оптимального балансу між використанням хімічних речовин і заходами профілактики і контролю за їх негативним впливом на працівників, повинні стати базовим пріоритетом під час розробки та впровадження національних програм у країні, а мінімізація застосування хімічних речовин на виробництві для роботодавців. 
     Охорона праці є невід'ємною складовою забезпечення гармонійного розвитку суспільства. Саме тому важливо пам'ятати, що розвиток культури охорони праці у суспільстві - запорука збереження здоров'я працівників.
     Саме тому Організаційний комітет звертається до усіх працівників, роботодавців, майбутніх роботодавців та працівників, громадськості про необхідність пам'ятати, що людське життя найвища соціальна цінність, і ніщо не може виправдати смерть людини.
     Зважаючи на важливість питань пов'язаних із використання хімічних речовин у виробництві, Організаційний комітет звертається до керівників і працівників, підприємств, установ, організацій всіх форм власності, у першу чергу тих, що у своїй діяльності використовують особливо небезпечні та високо небезпечні хімічні речовини, органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань, профспілкових організацій, об'єднань роботодавців із закликом акцентувати свою увагу на здоров'ї працівників та зосередити свої зусилля на виконанні вимог Конституції України щодо забезпечення належних, безпечних і здорових умов праці та виконання вимог Закону України "Про охорону праці". 
     Організаційний комітет звертається до представників засобів масової інформації з проханням забезпечити всебічне висвітлення заходів, що відбуватимуться в Україні у рамках Дня охорони праці.
     
    Організаційний комітет

В рубрике: Новини

Виступ заступника начальника ДП «Миколаївський ЕТЦ Держгірпромнагляду» Антона Голованевського під час наради теруправління Держгірпромнагляду у Миколаївській області

3 Апреля, 2014

 

 

Державне підприємство «Миколаївський експертно-технічний центр Держгірпромнагляду України» здійснює свою діяльність на ринку надання послуг у сфері охорони праці юридичним та фізичним особам. Послуги субєктам господарювання надаються відділами технічних експертиз та технічного діагностування та міжрегіональним навчально-консультаційним центром.

 

Для виконання поставлених завдань центр отримав в установленому порядку Дозвіл на виконання робіт підвищеної небезпеки, виданий державною Службою гірничого нагляду та промислової безпеки України  та Ліцензію господарської діяльності, пов’язану із створенням архітектури, а саме на технічний огляд,  обстеження і оцінку технічного стану будівельних конструкцій будівель, споруд та інженерних мереж, виданої державною архітектурно-будівельною інспекцією України.

 

На підставі проведеного аналізу роботи відділу технічних експертиз та технічного діагностування встановлено, що у 2013 році у порівнянні з 2012 роком:

 

зменшилась кількість проведених:

- експертиз проектної документації на 63%;

- обстежень технічного стану будівель та споруд – на 62%;

- експертиз з метою визначення  стану охорони праці та безпеки промислового виробництва під час виконання робіт підвищеної небезпеки, експлуатації машин, механізмів, устатковання підвищеної небезпеки на 12%.

збільшилась кількість проведених:

- проведення державного технічного огляду технологічних транспортних засобів  на 28 %;

- санітарно-гігієнічних досліджень для атестації робочих місць на 32%.

- експертних обстежень машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки - на 14%.

- навчань з питань охорони праці - на 8%.

 

У складі ДП «Миколаївський ЕТЦ» функціонує Міжрегіональний навчально-консультаційний центр», який має Ліцензію Міністерства освіти і науки України на проведення професійно-технічного навчання, підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації з професій, що виконують роботи підвищеної небезпеки.

Навчально Консультаційний Центр здійснює свою діяльність на території Миколаївської та Херсонської областей, має навчальні класи у м. Миколаїв,  м. Херсон, м  Первомайськ та м.Вознесенськ Миколаївської обл.,  та м. Нова Каховка Херсонської обл.За 2013 рік навчання пройшли близько 5,5 тис осіб.

 

У складі НКЦ функціонує відділ психофізіологічної експертизи за 2013 рік психофізіологічну експертизу  пройшли близько 3.5 тис робітників, що виконують роботи з підвищеною небезпекою.

На 2014 рік  заплановано впровадження системи дистанційного навчання.

Центром отримано Свідоцтво про відповідність вимогам Регістра судноплавства України. Документом підтверджується право Центру на виконання віброакустичних вимірів та випробувань, з метою визначення відповідності судна вимогам Конвенції про працю у морському судноплавстві.

 

Окремі фахівці ЕТЦ отримали кваліфікаційні сертифікати, які засвідчують право надання висновків експертизи, щодо відповідності проектних рішень деяких об’єктів архітектури вимогам законодавства з охорони праці.

Зараз на підприємстві триває робота зі створення Органу оцінки відповідності, а також підготовка кандидатів в аудитори з оцінки відповідності продукції за технічними регламентами.

 

Також у Миколаївському ЕТЦ продовжується створення Органу з сертифікації систем управління охороною праці та промисловою безпекою на відповідність вимогам міжнародного стандарту OHSAS 18001.

В рубрике: Новини

Після комплексної перевірки у теруправлінні Держгірпромнагляду у Миколаївській області відбулася нарада

3 Апреля, 2014

 

28 березня у територіальному управлінні Держгірпромнагляду у Миколаївській області відбулася нарада за участю першого заступника голови Держгірпромнагляду України Віктора Анатолійовича Шайтана, присвячена попереднім підсумкам комплексної перевірки роботи теруправління 25 – 28 березня 2014 р., яку було проведено вперше за останні чотири роки.  

 

Начальник теруправління Сергій Єременко відкрив нараду та подякував членам комісії за принциповий підхід до перевірки та надані рекомендації щодо подальшої роботи. Потім С. М. Єременко надав слово першому заступнику голови Держгірпромнагляду України В. А. Шайтану. Віктор Анатолійович у своїй промові зазначив, що сьогодні – видатна дата: 70-річниця визволення міста Миколаїв від німецько-фашистських загарбників. Та запропонував хвилиною мовчання вшанувати пам'ять воїнів-визволителів Миколаївщини. І висловив сподівання на відкритий і конструктивний діалог учасників наради.

  

Із доповідями про підсумки перевірки виступили фахівці Держгірпромнагляду України Ігор Горбатюк, Лімара Таїрова, Ірина Даньшева, Зоя Шептунова, Володимир Гажаман, Валерій Сильонок. Вони звернули увагу на те, що у роботі територіального управління Держгірпромнагляду у Миколаївській області є чимало недоліків, які пов’язані із різними напрямками діяльності. Критичні зауваження пролунали, головним чином, на адресу працівників відділу організації державного нагляду, управління охороною праці та розслідування нещасних випадків, до керівництва та інспекторів державної інспекції нагляду в промисловості та за об’єктами підвищеної небезпеки. Разом з тим, були надані корисні рекомендації, які поліпшать стан справ роботи усіх інспекцій та на усіх напрямках, наприклад, у наглядовій діяльності. 

Особливий акцент у виступах був зроблений на якість оформлення документів, як за результатами перевірок та розслідувань нещасних випадків, так й внутрішнього характеру (наприклад, про проведення щотижневих нарад в інспекціях). Про хід роботи та взаємодію із теруправлінням доповів перший заступник начальника ДП «Миколаївський експертно-технічний центр Держгірпромнагляду України» Антон Голованевський.

 

У заключному виступі перший заступник голови Держгірпромнагляду України В. А. Шайтан підкреслив, що у важкий для усієї країни час головним завданням фахівців Держгірпромнагляду України є чітке та професійне виконання свої службових обов’язків. Оцінка роботи миколаївців є задовільною, але слід докласти багатьох зусиль, щоб усунути недоліки, які мають місце. Віктор Анатолійович впевнений, що під керівництвом вимогливого та принципового начальника С. М. Єременко колектив успішно виконуватиме важливі завдання Держгірпромнагляду України. 

 

Автор: Прес-центр Держгірпромнагляду у Миколаївській області

В рубрике: Новини