Ветеранів Великої Вітчизняної вшанували представники управління Держгірпромнагляду по Херсонській області та ДП „Миколаївський ЕТЦ”

10 Мая, 2011

9 травня колективи управління та експертно-технічного центру Держгірпромнагляду, разом з ветеранами, представниками місцевих органів влади, наглядових та контролюючих організацій області взяли участь в урочистій ході та святковому мітингу, присвяченим Дню Перемоги.

Після мітингу керівники обох організацій здійснили урочисте покладання квітів до Вічного вогню, на знак пошани і вдячності тим, хто власним життям виборював мир для нащадків.

По завершенні урочистостей колективи управління та експертно-технічного центру спілкувалися та вшановували ветеранів Великої Вітчизняної, дітей війни, вдів загиблих воїнів, які вижили у ті страшні часи і сьогодні святкують Перемогу разом з дітьми, онуками та правнуками. 

                                                                                             Прес-центр

В рубрике: Новини

Голова Держгірпромнагляду здійснив робочий візит на Херсонщину

6 Мая, 2011

Під час візиту Голова Держгірпромнагляду Олександр Хохотва оглянув херсонські підприємства, зокрема, суднобудівний завод, комбінат хлібопродуктів, завод Паллада та морський торговельний порт. Голова Державної служби гірничого нагляду та промислової безпеки України зустрівся з інспекторським складом управління Держгірпромнагляду по Херсонській області та експертами ДП „Миколаївський експертно-технічний центр”.

Голова Держгірпромнагляду наголосив на необхідності посилення співпраці між управлінням та Миколаївським експертно-технічним центром, задля підвищення ефективності науково-технічної підтримки державного нагляду в регіоні.                     

            

Серед інших питань, обговорених під час наради, – виведення системи Держгірпромнагляду зі сфери дії Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності» та здійснення нагляду, відповідно до ратифікованих в Україні Конвенцій МОП №81 та №129, які, згідно з висновком Міністерства юстиції України, мають вищу юридичну силу. Олександр Хохотва рекомендував управлінню Держгірпромнагляду провести круглі столи та наради з керівниками підприємств, задля роз’яснення цих питань.

Учасники засідання зосередили увагу і на питаннях ліфтового господарства області, здійснення державного нагляду на  підприємствах агропромислового комплексу та неналежного виконання Регіональної програми стану безпеки, гігієни праці та виробничого середовища на Херсонщині. На червень 2011 року заплановано засідання Колегії Держгірпромнагляду з Херсонською облдержадміністрацією, де ці та інші проблемні питання розглядатимуться більш детально. Тоді ж передбачено підписання Угоди про спільну діяльність у сфері охорони праці.

Прес-центр

В рубрике: Новини

У Херсоні заборонено газопостачання 476 квартир

14 Апреля, 2011

Незадовільний контроль за станом безпеки систем газопостачання багатоквартирних будинків, які обслуговує ПП «Жилсервіс», став причиною заборони газопостачання до 9 багатоквартирних будинків Херсона. Таким є результат комплексної перевірки підприємства комісією управління Держгірпромнагляду.

Як повідомила головний державний інспектор управління Олена Сегейченко, 7 з даних багатоквартирних будинків (104 абоненти) використовували самовільно встановлене газобалонне обладнання, без проектно-виконавчої документації та договорів на доставку і заміну балонів скрапленого газу зі спеціалізованим підприємством газового господарства.

Газопостачання двох багатоповерхівок, що використовують природний газ (372 абоненти) заборонено через відсутність герметизації вводів газопроводів, не проведення у більшості помешкань планових технічних оглядів газового обладнання та перевірок димовентканалів.

Всього під час комплексного обстеження стану охорони праці ПП «Жилсервіс» виявлено 64 порушення нормативно-правових актів з охорони праці, призупинено експлуатацію 16 об’єктів, до адміністративної відповідальності притягнено трьох інженерно-технічних працівників.

Прес-центр

В рубрике: Новини

Орієнтири Тижня охорони праці на Херсонщині - широка пропаганда виробничої безпеки та об’єднання зусиль нагляду, влади і громадськості

13 Апреля, 2011

У рамках підготовки та проведення Всесвітнього Дня охорони праці, управлінням Держгірпромнагляду по Херсонській області заплановано розміщення у регіональних ЗМІ циклів відео-, радіосюжетів та інформаційних повідомлень про стан виробничої безпеки на підприємствах області та про відзначення ними Дня охорони праці.

27 квітня відбудеться Круглий стіл на обласному телебаченні, за участю представників управління Держгірпромнагляду, обласної влади, Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та профспілок. У програмі будуть використані відеосюжети про відзначення Дня охорони праці на підприємствах області та нагородження переможців Всеукраїнського конкурсу „Охорона праці очима дітей”. На обласному радіо та радіо „Таврія” відбудеться тематична радіопередача „Щоб всі повертались додому”. У засобах масової інформації розміщене Звернення організаційного комітету.

З метою пропаганди виробничої безпеки, управлінням Держгірпромнагляду, спільно з Фондом соціального страхування від нещасних випадків на виробництві випущено тематичну листівку-пам’ятку та розповсюджено її серед підприємств, установ, організацій, у громадських закладах та транспорті. У листівці використано фото підприємств та працівників, витяги з Конституції, законодавчих актів з охорони праці, цитата Архієпископа Херсонського і Таврійського Іоана. 

До відзначення Всесвітнього Дня охорони праці долучилася Херсонська єпархія Української Православної Церкви. Зокрема у регіональних ЗМІ, у тому чисті релігійної тематики, оприлюднене звернення Архієпископа Херсонського і Таврійського Іоана до роботодавців і працівників підприємств Херсонщини. 28 квітня у Свято-Духівському Соборі Херсона відбудеться поминальна панахида за загиблими на виробництвах області. 

Прес-центр

В рубрике: Новини

ЗВЕРНЕННЯ Високопреосвященнішого ІОАННА, Архієпископа Херсонського і Таврійського до керівників і працівників підприємств

13 Апреля, 2011

Улюблені брати і сестри!

У всі часи Церква Христова дбайливо ставилася до людського життя, як до священного дару, даного нам Господом. Нанесення шкоди своєму здоров'ю або здоров'ю інших людей завжди вважалося гріхом. Порушення правил безпеки і вимог охорони праці на підприємствах і в організаціях, а також недбалість по відношенню до працівників, як правило, призводять до невтішних наслідків - травматизму, отриманню важких каліцтв, а нерідко і до загибелі людей. Ми живемо у цивілізованому суспільстві і турбота про збереження життя і здоров'я нації є пріоритетним напрямком внутрішньої політики Держави. Це чітко обумовлено в Законі України про охорону праці. Але, на жаль, Закони, як показує досвід, у нас «писані не для всіх». І дбати про охорону праці ми не хочемо, оскільки думаємо, що лихо нас омине і біда станеться не з нами, а нещасні випадки трапляються, як правило, там, де їх не чекають.

Неправильне ставлення до праці, спокуса поставити здобуття матеріальних благ на місце основної мети життя, віддаляло багатьох людей від Господа, наслідком чого ставали бажання облаштовувати життя без Бога і без виконання Його заповідей. У Священному Писанні говориться про те, чим закінчилася подібна спроба: першим, хто почав будувати земну цивілізацію, віддалившись від Бога, стали спадкоємці Каїна, однак, вони не уникли спокус: «Будь-яка плоть спотворила шлях свій на землі» (6 Бут., 12 ) і тому цивілізація каїніту була знищена Світовим потопом.

Також ми знаємо про будівництво Вавілонської вежі «висотою до небес», яка так і не була побудована. Вавилонська вежа - символ об'єднання зусиль багатьох людей для досягнення богопротивної мети. Господь і тут карає гордих і змішує мови людей, позбавляючи їх можливості безперешкодного спілкування та взаєморозуміння, розсіюючи народи по всій землі ...

Реалізація подібних прагнень призводить до трагедій і зараз: як показує досвід, праця сама по собі, без Божого благословення та виконання заповідей про любов до ближнього і збереження безцінного скарбу - людського життя і здоров'я, не приносить користі. Про це не слід забувати!

Більш того, християнство велить усім, хто трудиться, піклуватися і про немічних, хворих, сиріт, вдів, в тому числі і про тих, хто отримав каліцтва на виробництві, і ділитися з ними плодами праці, «щоб Господь ... благословив тебе в усіх справах рук твоїх »(24 Втор., 19).

Християнство завжди виступало і виступає на захист слабких, закликаючи суспільство до справедливого розподілу результатів праці, коли «багатий підтримує бідного, здоровий - хворого, молодий і працездатний - старого». Про це слід пам'ятати, перш за все, тим, хто керує колективами, де трудилися люди, які отримали каліцтва і в даний час є непрацездатними через недотримання вимог охорони праці, не залишаючи таких людей без відповідної уваги, матеріальної допомоги та виплати компенсацій.

Беручи до уваги вище сказане, закликаємо всіх керівників по-батьківськи ставитися до підлеглих, а особливо це відноситься до тих, хто наділений контролюючими та організаційними повноваженнями у сфері охорони праці.

Сподіваюся, що відповіддю на Наше Звернення стане чесна і старанна праця, адже саме вона привносить в душу світлу радість, мир, спокій і дає людині право на відпочинок.

Закликаю на всіх тих, хто працює на користь нашого квітучого Херсонського краю Боже благословення!

Нехай Господь береже у доброму здоров'ї Вас і Ваші родини, а праця хай приносить користь і служить зміцненню економіки нашої Української Держави.

З повагою, Керуючий Херсонською єпархією УПЦ,

 Архієпископ Херсонський і Таврійський Іоанн

В рубрике: Новини