ЗВЕРНЕННЯ Організаційного комітету з підготовки та проведення на Херсонщині Дня охорони праці

2 Апреля, 2014

   

28 квітня – Всесвітній день охорони праці

Девіз 2014 року –

Безпека праці та здоров’я під час використання хімічних речовин на виробництві

 

ЗВЕРНЕННЯ

 

Організаційного комітету з

підготовки та проведення на Херсонщині

у 2014 році заходів з нагоди

Дня охорони праці в Україні  

до місцевих органів виконавчої влади,

органів місцевого самоврядування, роботодавців, профспілок, засобів масової інформації, керівників і працівників підприємств, установ та організацій

ШАНОВНІ КОЛЕГИ!

Відповідно до Указу Президента від 18 серпня 2006 року № 685/2006 «Про День охорони праці» в Україні було підтримано ініціативу Міжнародної організації праці з відзначення 28 квітня Всесвітнього дня охорони праці.

Основною метою цього заходу є привернення уваги суспільства, органів державної влади, суб’єктів господарювання, громадських організацій до питань охорони праці, запобігання нещасним випадкам на виробництві та професійним захворюванням, вшанування пам’яті осіб, які загинули на виробництві.

У 2014 році Всесвітній день охорони праці за рекомендацією Міжнародної організації праці відзначатиметься під девізом – Безпека праці та здоров’я під час використання хімічних речовин на виробництві.

Актуальність відповідної тематики обумовлена тим, що сьогодні хімічні речовини та їх сполуки є одними з основних, як у повсякденному житті людини, так і на виробництві.

Зокрема, атмосфера Землі – повітряна суміш різних газів, є хімічними елементами та перебувають у відносно постійному об’ємному співвідношенні.

Але у результаті виробничої діяльності у повітря надходять різні хімічні речовини та їх сполуки, що призводить до зміни складу повітряної суміші та співвідношення газів.

Слід зазначити, що всі хімічні речовини залежно від дії та ступеня їх впливу на організм людини діляться на класи. Так, за ступенем впливу на організм людини, шкідливі речовини на території України поділяються на чотири класи небезпеки: надзвичайно небезпечні, високо небезпечні, помірно небезпечні, мало небезпечні.

Одним із найбільш поширених і небезпечних речовин, що використовуються у промисловості та побуті, зокрема у холодильних установках, є аміак.

При малих концентраціях його вплив на організм людини майже не помітний, а при великих – може призвести до інвалідності або смерті.

Постійний ріст виробництва і збільшення використання хімічних речовин породжує реальну загрозу, як для суспільства в цілому, так і для виробничого середовища, яке нерозривно пов’язано із навколишнім.

Тільки у 2013 році в Україні на підприємствах хімічної промисловості травмовано 198 осіб, із них 19 смертельно, чотири нещасні випадки сталися безпосередньо під час використання та застосування хімічних речовин на виробництві.

Резонансна аварія, яка сталася на ПАТ «Концерн «Стирол» 6 серпня 2013 року у Донецькій області, через розгерметизацією трубопроводу з рідким аміаком під час капітального ремонту у цеху з виробництва аміаку, призвела до загибелі шести працівників та гострого отруєння аміаком 29 працівників.

На підприємствах хімічної галузі Херсонщини у 2013 році під час виробничого процесу були травмовані троє працівників, один з них загинув. Всі ці нещасні випадки сталися внаслідок порушення постраждалими інструкцій з охорони праці.

Існує перевірена та відпрацьована часом практика вжиття заходів та використання засобів захисту працівниками, а саме: заміна у технологічних процесах шкідливих речовин на менш шкідливі; удосконалення технологічних процесів та устаткування, використання засобів індивідуального та колективного захисту; контроль за вмістом шкідливих речовин у повітрі робочої зони; автоматизація виробництва, своєчасне проведення технічного діагностування обладнання, механізмів, устаткування тощо.

Пошук оптимального балансу між використанням хімічних речовин і заходами профілактики і контролю за їх негативним впливом на працівників, повинні стати базовим пріоритетом під час розробки та впровадження національних програм у країні, а мінімізація застосування хімічних речовин на виробництві для роботодавців.

Охорона праці є невід’ємною складовою забезпечення гармонійного розвитку суспільства. Саме тому важливо пам’ятати, що розвиток культури охорони праці у суспільстві – запорука збереження здоров’я працівників.

Саме тому Організаційний комітет звертається до усіх працівників, роботодавців, майбутніх роботодавців та працівників, громадськості про необхідність пам’ятати, що людське життя найвища соціальна цінність, і ніщо не може виправдати смерть людини.

Зважаючи на важливість питань пов’язаних із використання хімічних речовин у виробництві, Організаційний комітет звертається до керівників і працівників, підприємств, установ, організацій всіх форм власності, у першу чергу тих, що у своїй діяльності використовують особливо небезпечні та високо небезпечні хімічні речовини, органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань, профспілкових організацій, об’єднань роботодавців із закликом акцентувати свою увагу на здоров’ї працівників та зосередити свої зусилля на виконанні вимог Конституції України щодо забезпечення належних, безпечних і здорових умов праці та виконання вимог Закону України «Про охорону праці».

Організаційний комітет звертається до представників засобів масової інформації з проханням забезпечити всебічне висвітлення заходів, що відбуватимуться в Україні у рамках Дня охорони праці.

 

Організаційний комітет

В рубрике: Новини

З’ясовуються причини смертельного нещасного випадку на судні БТ-632 у Херсоні

25 Марта, 2014

Теруправлінням Держгірпромнагляду розпочато спеціальне розслідування нещасного випадку зі смертельним наслідком, що стався 24 березня поточного року на річковому судні БТ-632, ТОВ "Транссервісгрупп ЛТД" у м. Херсон.

 

За попередніми даними, внаслідок пожежі, що  виникла в каюті механіка, отримали не сумісні з життям опіки змінний капітан судна 1966 р.н.  та сторонній громадянин, який також перебував у каюті.

 

Остаточні обставини та причини нещасного випадку з’ясує комісія зі спеціального розслідування, створена теруправлінням Держгірпромнагляду у Херсонській області.

В рубрике: Новини

На двох працівників Пологового будинку Суворовського району Херсона скоєно розбійний напад

18 Февраля, 2014

 

Теруправління Держгірпромнагляду з’ясовує обставини та причини групового нещасного випадку, що стався у пологовому будинку Суворовського району ім. З.С. Клименко, зі старшою акушеркою та молодшою медичною сестрою, 1961 та 1966 років народження.

 

За попередніми даними, 14 лютого на працівниць  було скоєно розбійний напад, з метою заволодіння медичними документами щодо історії хвороби однієї з породіль. Внаслідок постраждалі отримали струс головного мозку та були госпіталізовані.

 

Остаточні обставини та причини нещасного випадку з’ясовує комісія зі спеціального розслідування, створена теруправлінням Держгірпромнагляду у Херсонській області.

В рубрике: Новини

Теруправління Держгірпромнагляду посилить профілактичну роботу на підприємствах Херсонщини

13 Февраля, 2014

 

13 лютого відбулося засідання колегії теруправління Держгірпромнагляду у Херсонській області, під час якого підбито підсумки роботи за 2013 рік та визначено шляхи вдосконалення наглядової діяльності, спрямовані на подальше зниження в області виробничого травматизму.

У засіданні взяв участь заступник Голови Державної служби гірничого нагляду та промислової безпеки України Степан Дунас.

 

Зазначалося, що у 2013 році рівень загального травматизму на підприємствах Херсонщини знижено на 25% - 98 працівників проти 131 у 2012 році. Травми несумісні з життям отримали 9 працівників, тоді як у 2012-му при виконанні трудових обов’язків загинули 10 людей. 

 

Переважна більшість нещасних випадків сталася з організаційних причин – 51,2%. З психофізіологічних причин трапилося 43,8% від усієї кількості нещасних випадків виробничого характеру, з технічних – 5,0%.

 

На переконання фахівців теруправління Держгірпромнагляду, одним з суттєвих чинників, які мали вплив на зниження виробничого травматизму, стала профілактична робота. Зокрема проведення семінарів, нарад, «круглих столів» з керівництвом та працівниками підприємств, викладачами та випускниками ВУЗів, координація дій у цьому напрямку органів виконавчої влади та місцевого самоврядування усіх рівнів, постійна співпраця соціальних партнерів у питаннях охорони праці, активізація інформаційно-роз’яснювальної роботи в цілому. Завдяки цим заходам вдалося суттєво скоротити рівень виробничого травматизму  в агропромисловому комплексі, соціально-культурній сфері та машинобудуванні.

 

У 2014 році заходи з профілактики  виробничого травматизму буде посилено у галузях, де його рівень зріс. Зокрема у хімічній, газовій промисловості, в автодорожньому транспорті, на підприємствах з виробництва деревини та пошти і зв’язку.

Під час засідання заступник Голови Державної служби гірничого нагляду та промислової безпеки України Степан Дунас наголосив на необхідності посилення роботи з боку теруправління у напрямку управління ризиками у найбільш травмонебезпечних галузях виробництва. Це першочергово стосується водоканалізаційного господарства, хімічної галузі, лікувальної сфери, енергетики, котлонагляду тощо. Заступник голови Держгірпромнагляду зауважив, що питання вимагає спільного вирішення органів державного нагляду з місцевою владою та роботодавцями. Зокрема проведення ідентифікації цих ризиків, їх оцінки та розробки спільних заходів щодо їх мінімізації.

В рубрике: Новини

У 2013 році через необережне використання газу в побуті загинули 6 мешканців Херсонщини

5 Февраля, 2014

Протягом 2013 року теруправлінням Держгірпромнагляду проведено технічні розслідування 4 аварій, пов’язаних з використанням побутового газу. У них постраждали 8 осіб, проти 20 у 2012 році. 6 людей загинули при використанні «блакитного палива». У 2012 році були смертельно травмовані 5 осіб.

 

Всі аварії сталися у приватних будинках. Шестеро з восьми постраждалих мешкали у Херсоні.

 

Основними причинами нещасних випадків, пов’язаних з використанням газу в побуті, стали  руйнування різьбового з’єднання штоку вентиля балону, самовільна газифікація житлового будинку, самовільне встановлення газових приладів (газова колонка) без проектної документації, ненадання працівникам спеціалізованого підприємства газового господарства доступу до огляду та ремонту газового обладнання.

В рубрике: Новини