На Херсонщині розпочато підготовку до Всесвітнього Дня охорони праці

11 Апреля, 2013

У рамках підготовки та проведення Всесвітнього Дня охорони праці, який відзначається щорічно 28 квітня, територіальним управлінням Держгірпромнагляду по Херсонській області заплановано розміщення у регіональних засобах масової інформації циклів відео-, радіо сюжетів, інформаційних повідомлень про стан виробничої безпеки на підприємствах області та відзначення ними Дня охорони праці.

24 квітня відбудеться Круглий стіл на обласному телебаченні, за участю представників теруправління Держгірпромнагляду, Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та профспілок. У програмі будуть використані відеосюжети про відзначення Дня охорони праці на підприємствах області. На обласному радіо та радіо „Таврія” відбудеться тематична радіопередача „Щоб всі повертались додому”. У засобах масової інформації розміщене Звернення організаційного комітету. Пріоритети у матеріалах регіональних засобів масової інформації надано темі безпеки праці на підприємствах Херсонщини, де відбулося зростання рівня виробничого травматизму, об’єктах з високим ступенем ризику та питанню профзахворюваності, оскільки девіз цьогорічної акції - Запобігання професійним захворюванням.

З метою пропаганди виробничої безпеки теруправлінням Держгірпромнагляду, спільно з ДП «Миколаївський ЕТЦ Держгірпромнагляду» розроблено та розміщено у Херсоні тематичні бігборди, де розміщено фото виробничих процесів, що належать до робіт підвищеної небезпеки, зображення підприємств, наведено дані виробничого травматизму в Україні та на Херсонщині, та також заклики до працівників та роботодавців, щодо необхідності дотримання вимог виробничої безпеки.

Теруправлінням Держгірпромнагляду, спільно з Фондом соціального страхування від нещасних випадків на виробництві випущено тематичну листівку-пам’ятку. На даний час триває її розповсюдження серед підприємств, установ, організацій, у громадських закладах та транспорті. У листівці використано фото підприємств та працівників, витяги з Конституції, законодавчих актів з охорони праці.

Також у підготовці та проведенні Всесвітнього Дня охорони праці беруть участь Херсонська та Новокаховська єпархії Української Православної Церкви, розміщені на території Херсонської області. Зокрема у регіональних ЗМІ, у тому числі релігійної тематики, готуються звернення Архієпископа Херсонського і Таврійського Іоана та єпископа Новокаховського і Генічеського Філарета до роботодавців і працівників підприємств Херсонщини. 28 квітня у Свято-Духівському Соборі Херсона та в Андріївському кафедральному соборі М. Нова Каховка відбудуться поминальні панахиди за загиблими на виробництвах області. 

В рубрике: Новини

Держгірпромнагляд з’ясовує причини загибелі водолаза у Херсоні

26 Марта, 2013

 

Теруправлінням Держгірпромнагляду проводиться спеціальне розслідування нещасного випадку зі смертельним наслідком, що стався 19 березня на території ПАТ «Херсонський суднобудівний завод» з 63-річним водолазом.

За попередніми даними, працівник виконував водолазні роботи у затоні ім. П’ятницького в районі сліпу цеху №15. Як повідомив напарник постраждалого, водолаз занурився під воду і не вийшов на поверхню в розрахунковий час. Викликаний рятувальний підрозділ МНС підняв тіло загиблого на поверхню.

Остаточні обставини та причини нещасного випадку з’ясує комісія зі спеціального розслідування, створена територіальним управлінням Держгірпромнагляду у Херсонській області.

В рубрике: Новини

Питання безпечного використання кисню в лікувальних закладах опрацьовано під час семінару у Миколаєві

18 Марта, 2013

 

Науково-практичний семінар організовано Державною службою гірничого нагляду та промислової безпеки України та ДП «Миколаївський експертно-технічний центр Держгірпромнагляду». У заході взяли участь фахівці територіальних управлінь та експертно-технічних центрів Держгірпромнагляду Миколаївської, Херсонської, Одеської областей та АР Крим та керівники лікувально-профілактичних закладів Миколаївської області.

Першочергово учасниками обговорено вимоги безпеки при експлуатації посудин і балонів, що використовуються при споживанні продуктів розділення повітря (кисню). Зокрема начальник теруправління Держгірпромнагляду у Миколаївській області Микола Єропунов акцентував увагу присутніх на трагедії, що сталася в 2010 році в Луганській лікарні, та нагадав, що головною причиною вибуху та загибелі 16 людей стало саме недбале поводження з кисневими балонами.

Начальник ДП «Миколаївський ЕТЦ Держгірпромнагляду» Сергій Єременко наголосив, що одним з надзвичайно важливих питань, щодо попередження надалі подібних нещасних випадків є якісне проведення експертизи для отримання дозволу для застосування продуктів розділення повітря.

Детально на порядку проведення експертизи зупинилася начальник відділу технічних експертиз та технічного діагностування Державного підприємства «Миколаївський ЕТЦ» Ольга Єчкалова.

Головний державний інспектор теруправління Держгірпромнагляду у Херсонській області Сергій Вершинін поділився з учасниками семінару досвідом нагляду за безпечною експлуатацією посудин і балонів, що використовуються при споживанні продуктів розділення повітря у лікувально-профілактичних закладах Херсонської області.

 

Також учасники семінару обговорили тему впровадження нових технологій постачання кисню в лікувальних закладах – кріоциліндрів, які окремі профілактичні заклади вже починають встановлювати та експлуатувати. Детально на цьому питанні зупинився начальник відділу нової техніки фірми «Кріогенсервіс» В. Бойнегрі.

Під час обговорення теми учасники семінару приділили основну увагу питанню отримання дозволу на встановлення та експлуатацію кріогенних газифікаторів кисню, особливостях розробки проектної документації та її експертизи на відповідність нормативно-правовим актам з охорони праці, проведенні навчання і перевірки знань персоналу за «Правилами безпеки при виробництві та споживанні продуктів розділення повітря» тощо.

 

Наприкінці семінару заступник начальника управління охорони здоров’я Миколаївської облдержадміністрації Юрій Дячук акцентував увагу керівників лікувально-профілактичних закладів на необхідності дотримання вимог безпеки при експлуатації усіх без винятку  видів посудин і балонів, що використовуються при споживанні продуктів розділення повітря.

 

Після цього для учасників семінару було проведено практичне навчання щодо безпечної експлуатації кріоциліндрів та балонів на базі лікарні швидкої медичної допомоги м. Миколаїв.

В рубрике: Новини

У Херсоні загинув ливарник ПП «Снабресурс Плюс»

14 Марта, 2013

Теруправлінням Держгірпромнагляду у Херсонській області розпочато спеціальне розслідування нещасного випадку , що стався 13 березня з ливарником пластмас ПП «Снабресурс Плюс», 1953 року народження.

За попередніми даними, під час своєї робочої зміни працівник з невідомих причин потрапив до небезпечної зони ливарної машини. В цей час захисні шторки машини зійшлися та затиснули ливарника між собою. Постраждалий загинув на місці події.

Остаточні обставини та причини нещасного випадку з’ясує комісія зі спецрозслідування, створена теруправлінням Держгірпромнагляду. 

В рубрике: Новини

У Херсоні тяжко травмовано працівника будівельної компанії

5 Марта, 2013

Теруправлінням Держгірпромнагляду у Херсонській області розпочато спеціальне розслідування нещасного випадку з тяжким наслідком, що стався 5 березня з 21-річним майстром формувального пресу ПАТ «Таврійська будівельна компанія», у м. Херсон.

За попередніми даними, під час очищення формувального пресу працівник отримав травму нижніх кінцівок. Постраждалого було доставлено до лікарні, де проведено ампутацію ніг.

Остаточні обставини та причини нещасного випадку з’ясує комісія зі спецрозслідування, створена теруправлінням Держгірпромнагляду.

В рубрике: Новини