На Кіровоградщині загинув працівник Новокаховського заводу плавлених сирів

20 Февраля, 2013

За даними теруправління Держгірпромнагляду у Херсонській області, 19 лютого на трасі біля м. Кіровоград постраждали двоє працівників ПАТ «Новокаховський завод плавлених сирів», з Херсонщини.

За попередніми даними, під час ночівлі, з 18 на 19 лютого, у кабіні службового вантажного автомобіля МАЗ сталася пожежа. В результаті 26-річний контролер контрольно-перепускного пункту підприємства загинув, 56-річний водій отримав опіки і був госпіталізований. Працівники перебували у відрядженні.

Детальні обставини та причини нещасного випадку буде з’ясовано під час спеціального розслідування.

В рубрике: Новини

На Херсонщині від вибуху газоповітряної суміші постраждала жінка

18 Февраля, 2013

Теруправлінням Держгірпромнагляду розпочато технічне розслідування нещасного випадку, що стався у с. Нова Кубань, Великоолександрівського району.

16 лютого у приміщенні кухні приватного житлового будинку стався вибух газоповітряної суміші, в результаті якого жінка, 1959 року народження, отримала опіки І-ІІ ступенів. На даний час відомо, що в помешканні було встановлене газобалонне обладнання та газова плита ПГ-4.

Остаточні обставини та причини нещасного випадку з’ясує комісія з розслідування нещасного випадку.

В рубрике: Новини

Причина смерті двох людей на Херсонщині – отруєння чадним газом

5 Февраля, 2013

Теруправлінням Держгірпромнагляду розпочато технічне розслідування смертельного нещасного випадку, що стався в ніч з 2 на 3 лютого з двома мешканцями приватного будинку у селищі Степанівка, на Херсонщині.

Чоловік 1987 року народження та жінка 1990 року народження винаймали двоповерховий будинок з 1 лютого поточного року. Постраждалих було знайдено мертвими на першому поверсі, жінку – у ванній кімнаті, чоловіка – на сходах, що ведуть на другий поверх. За даними судмедекспертизи люди отруїлися чадним газом.

Будинок газифіковано природним газом. У помешканні наявні газплита, димохідний котел та проточний газовий водонагрівач.

Остаточні обставини та причини нещасного випадку буде встановлено під час розслідування.

В рубрике: Новини

З’ясовано причини травмування працівника комбікормового заводу, що на Херсонщині

4 Февраля, 2013

Теруправлінням Держгірпромнагляду завершено спеціальне розслідування нещасного випадку з тяжким наслідком, який стався з працівником ПАТ «Миронівський завод по виготовленню круп і комбікормів», що у місті Таврійськ не Херсонщині.

Випадок стався 20 грудня 2012 року у комбікормовому цеху на мікрорідинній установці СПРОУТ-МАТАДОР-МFS500, призначеній для напилення рідинними домішками комбікормів. Під час виконання оглядових робіт працівник-апаратник комбікормового виробництва потрапив рукою до ячеїстого живильника установки, внаслідок чого ячеїстим колесом механізму її було травмовано. Постраждалому ампутовано три пальці.

До обов’язків апаратника входило забезпечення безперебійної експлуатації технологічного обладнання і якісного проведення ремонтних та очисних робіт.

За даними спеціального розслідування, того дня стався збій у роботі лінії комбікормового виробництва. Апаратник приступив до очищення механізму без відключення мікрорідинної установки, не повідомивши про свої дії безпосереднього керівника. Комісія вважає, що апаратник    увів кисть правої руки до щілини між чарунковим колесом та камерою зважування, вважаючи, що таким чином зможе усунути застрягання гранул комбікорму.

Технічних причин нещасного випадку комісія зі спецрозслідування не виявила. Механізми безпеки мікрорідинної установки були у справному стані, що підтверджує висновок експертизи, проведеної фахівцями ДП «Миколаївський експертно-технічний центр Держгірпромнагляду».

Нещасний випадок визнано пов’язаним з виробництвом.

В рубрике: Новини

Підведено підсумки роботи теруправління Держгірпромнагляду у Херсонській області

25 Января, 2013

Рівень виробничого травматизму та результати роботи територіального управління у 2012 році обговорено на розширеній колегії  теруправління. У заході взяв участь начальник управління в агропромисловому комплексі, соціально-культурній сфері, на транспорті та у зв’язку Держгірпромнагляду України Володимир Ткачов.

Як повідомив у своєму виступі начальник територіального управління Держгірпромнагялду у Херсонській області Геннадій Верзилов, минулого року на підприємствах Херсонщини кількість травмованих працівників зменшилася – при виконанні посадових обов’язків постраждав 131 працівник проти 145 у 2011 році. Смертельний травматизм залишився на тому ж рівні – 10 загиблих на виробництві.

Серед основних причин нещасних випадків – особиста необережність потерпілих, невиконання вимог інструкцій з охорони праці та посадових обов’язків, порушення правил дорожнього руху сторонніми особами та самими потерпілими, незадовільний технічний стан засобів виробництва, невикористання засобів індивідуального захисту через незабезпеченість ними тощо.

У порівнянні з 2011 роком, кількість випадків смертельного травматизму збільшилась в котлонагляді, машинобудуванні, деревообробці,  житлово-комунального господарства та автодорожньому транспорті.

 

У 2012 році державними інспекторами промислової безпеки та охорони праці проведено 21 комплексну (спільну з іншими органами державного нагляду) перевірку, 2 517 обстежень підприємств та об’єктів, в ході яких виявлено 26 783 порушень нормативних актів з охорони праці, призупинена робота 3 530 об’єктів, що загрожували життю і здоров’ю працівників. За порушення законодавства з охорони праці до адміністративної відповідальності притягнуто 1 320 працівників, з них 357 керівників підприємств.

Теруправління Держгірпромнагляду посилюватиме наглядову діяльність і надалі, насамперед на підприємствах з високим ступенем ризику та у галузях, де відбулося зростання виробничого травматизму.

Начальник управління Держгірпромнагляду України Володимир Ткачов під час свого виступу рекомендував активізувати роботу теруправління з підприємствами агропромислового комплексу, посилити інформаційно-роз’яснювальну роботу щодо безпеки праці під час весняно-польових робіт, зокрема, шляхом проведення зустрічей та семінарів з керівниками господарств.

Також, Володимир Ткачов наголосив на необхідності більш якісного проведення перевірок котелень в освітніх закладах, у зв’язку з грудневим вибухом у сільській школі на Київщині.

В рубрике: Новини