Розпочато спеціальне розслідування смертельного нещасного випадку з охоронцем Горностаївського автотранспортного підприємства

2 Декабря, 2010

За даними інспекторів управління Держгірпромнагляду, 1 грудня охоронця Горностаївського АТП №16547, 1962 року народження, знайдено мертвим   у приміщенні охорони. За словами очевидців, на той момент кімната була наповнена димом. На місці події виявлено залишки спиртних напоїв.

Комісія зі спеціального розслідування розглядає як одну з можливих причин – отруєння чадним газом, внаслідок паління у ліжку, яке знаходилося у приміщенні.

Остаточні результати стануть відомі по завершенні спеціального розслідування управління Держгірпромнагляду та висновків судмедекспертизи. Відомо, що постраждалий мав на утриманні двох дітей.

Прес-центр

В рубрике: Новини

Питання конфлікту інтересів, передбачених Антикорупційним законодавтвом, розглянуто під час семінарського заняття з експертами технічними Миколаївського ЕТЦ Держгірпромнагляду

2 Декабря, 2010
    Зокрема обговорено загальні вимоги до поведінки осіб, якими вони повинні керуватися під час виконання своїх службових обов’язків, відповідно до Антикорупційного законодаства. 

    Також під час заняття йшлося про шляхи попередження адміністрацією центру ситуацій, під час яких особиста зацікавленість експертів може призвести до конфлікту інтересів та заподіяти шкоду законним інтересам громадян, організацій і держави в цілому. 

    Увагу експертів акцентовано на необхідності обов’язкового інформування адміністрації ЕТЦ у письмовій формі про конфлікт інтересів, що виник, або може виникнути, задля оперативного попередження або врегулювання ситуації, у тому числі шляхом відсторонення працівника від займаної посади. Тому кожен експерт зобов’язаний вживати усіх можливих заходів, задля недопущення подібних випадків.

    Якщо все ж буде виявлено особисту зацікавленість працівника під час виконання службових обов’язків та при виникненні конфлікту інтересів, винний притягуватиметься до відповідальності згідно чинного законодавства.

Прес-центр

В рубрике: Новини

У Миколаївському експертно-технічному центрі Держгірпромнагляду відбулась нарада, присвячена попередженню корупційних діянь з боку працівників підприємства

2 Декабря, 2010
    Контроль за виконанням Антикорупційного законодавства у Миколаївському ЕТЦ посилюється. Таку інформацію доведено до відома керівників структурних підрозділів підприємства, які взяли участь у нараді.

     Зокрема висвітлено поняття корупції, корупційного правопорушення, неправомірної вигоди, суб’єктів, яких можна притягти до відповідальності за корупційні прояви.

     Також до відома учасників було доведено обмеження, спрямовані на запобігання та протидію корупції, зокрема щодо прийняття особистих подарунків, та розглянуто питання відповідальності за дані правопорушення, найбільш небезпечні з яких мають кримінальний характер – корупційні злочини.

    На виконання Антикорупційного законодавства у Миколаївському ЕТЦ розроблено систему заходів, спрямованих на попередження або вчасне виявлення проявів корупції з боку працівників підприємства.

Прес-центр 

В рубрике: Новини

Питання обмеження щодо одержання подарунків на підставі Антикорупційного законодавства обговорено у Миколаївському експертно-технічному центрі Держгірпромнагляду

1 Декабря, 2010
    У обговоренні взяли участь адміністрація та колектив центру. Увагу учасників акцентовано на відповідних вимогах Закону України „Про засади запобігання та протидії корупції” та стандартах, передбачених низкою міжнародних документів, які зобов’язалась виконувати наша держава. 

Зокрема зазначалося, що посадовець не має права вимагати або приймати подарунки та інші вигоди для себе, своєї сім’ї, родичів та знайомих. Однак це не стосується загальноприйнятої гостинності або дрібних подарунків.

    Обмеження щодо отримання працівниками державної організації подарунків обумовлені також необхідністю забезпечення довіри до організації з боку замовників, впевненості щодо справедливості та неупередженості посадових осіб даного підприємства.

    У своєму виступі начальник Миколаївського експертно-технічного центру Сергій Єременко наголосив: „У будь-якому випадку слід відмовитися від прийняття подарунка, якщо це може поставити під сумнів доброчесність наших працівників або нашого підприємства, неупередженість та безсторонність прийнятих нами рішень”.

    Водночас було зазначено, що є ситуації, у яких подарунки не виходять за межі закону. Зокрема, якщо вони надаються працівникові органом виконавчої влади чи місцевого самоврядування як відзнака або заохочення за успіхи у професійній діяльності.

    Одержання ж особистого дарунка на порушення вимог закону, є адміністративним правопорушенням, яке тягне за собою накладення штрафу від десяти до двадцяти п’яти неоподаткованих мінімумів доходів громадян з конфіскацією одержаного подарунка.

Прес-центр

В рубрике: Новини

Смертельний травматизм на підприємствах Херсонщини знижено на 45%

24 Ноября, 2010

За 9 місяців поточного року на Херсонщині при виконанні службових обов’язків загинуло шестеро осіб, тоді як у відповідному періоді минулого року смертельні травми отримали одинадцять працівників. Загальна кількість травмованих на виробництві склала 104 особи проти 106 у 2009 році. Такі дані наведено під час розширеного засідання Ради управління Держгірпромнагляду, 12 листопада.

Зазначалося, що рівень виробничого травматизму зріс у соціально-культурній сфері, на 11 осіб, а також на підприємствах будівництва та транспорту: відповідно на 5 і 2 особи.

Серед основних причин загального та смертельного травматизму – нехтування трудовою і виробничою дисципліною, порушення правил дорожнього руху, конструктивні недоліки засобів виробництва та порушення вимог безпеки під час експлуатації обладнання, устаткування, машин, механізмів тощо.

Переважна більшість причин нещасних випадків мають організаційний характер – понад 68%, тоді як з психофізіологічних причин сталося більше

18 %, а з технічних – 13,5% виробничих травмувань.

У подальшому управління Держгірпромнагляду посилить наглядову діяльність на підприємствах найбільш травмонебезпечних галузей та виробництв, де відбулося зростання травматизму.

Також планується здійснення дієвих заходів контролю за виконанням Регіональної програми поліпшення стану безпеки, гігієни праці та виробничого середовища. Через відсутність фінансування з боку фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та місцевих бюджетів області Програма на сьогодні фактично не виконується.

Окремо учасники засідання Ради зупинилися на питанні безпечного використання газу в побуті. За 9 місяців поточного року кількість постраждалих від отруєнь побутовим газом склала 14 осіб, троє з яких загинуло.

Основні причини нещасних випадків – у порушенні вимог безпеки під час монтажу та експлуатації побутових газових приладів, зокрема їх самовільне встановлення та використання не за призначенням, відсутність, або неякісне проведення перевірок димовентканалів.

Під час засідання визначено шляхи подальшої співпраці управління Держгірпромнагляду з органами місцевої влади, ВАТ “Херсонгаз”, МНС та управління житлово-комунального господарства щодо постійного і всебічного контролю за безпечним використанням газу в побуті.

Прес-центр Держгірпромнагляду по Херсонській області

В рубрике: Новини