Держгірпромнагляд проводить консультації у рамках Всеукраїнського тижня права

24 Декабря, 2012

У рамках  Всеукраїнського тижня права Держгірпромнагляд організовує  день консультацій  стосовно діяльності  наглядового органу.

Консультації надаватимуться фахівцями управління нормативно-правового та юридичного забезпечення  всім зацікавленим особам  26 грудня з 9.30 до 17.30 у каб.1317, або за телефоном гарячої лінії 289-30-32.

В рубрике: Новини

На Херсонщині травмовано працівника заводу з виготовлення круп і комбікормів

21 Декабря, 2012

Теруправлінням Держгірпромнагляду у Херсонській області розпочато спеціальне розслідування нещасного випадку з 24-річним апаратником комбікормового виробництва таврійської філії ПАТ «Миронівський завод по виготовленню круп і комбікормів».

20 грудня поточного року, під час виконання оглядових робіт на лінії напилення рідких ронозимів, працівник увів руку до ячейкового живильника, внаслідок чого обертаючим барабаном механізму були захоплені та затягнуті пальці його руки. Постраждалий отримав травматичну ампутацію трьох пальців правої кисті.

Остаточні обставини та причини нещасного випадку з’ясовує спеціальна комісія теруправління Держгірпромнагляду.

В рубрике: Новини

На Херсонщині через необережне використання побутового газу постраждали 17 осіб

17 Декабря, 2012

 

У Херсонській області з початку 2012 року зареєстровано 8 нещасних випадків, пов’язаних з використанням газу в побуті, внаслідок яких постраждало 17 осіб, у тому числі 5 - смертельно і 12 людей травмовано.

Чотири з восьми нещасних випадків сталися у багатоквартирних будинках, решта у приватних помешканнях.

Серед характерних причин отруєнь мешканців побутовим газом залишається порушення вимог безпеки під час монтажу та експлуатації побутових газових приладів, а саме їх самовільне встановлення, використання не за призначенням тощо. Як зазначають в теруправлінні Держгірпромнагляду, провина у цьому не тільки абонентів, а й працівників житлових та обслуговуючих організацій.

Задля недопущення подальшого зростання травматизму серед користувачів блакитного палива теруправлінням Держгірпромнагляду спільно з іншими наглядовими, контролюючими організаціями та місцевою владою у жовтні проведено місячник безпечного використання газу в побуті. Це дозволило виявити найактуальніші проблеми у даній сфері та посилити роботу над їх вирішенням.

 

Також за ініціативи теруправління Держгірпромнагляду службами ПАТ «Херсонгаз», спільно з житлово-експлуатаційними організаціями та власниками багатоквартирних житлових будинків, складаються переліки проблемних об’єктів (абонентів), які можуть створити потенційну загрозу виникнення аварій (не допускають до власних приміщень для проведення планово-технічних оглядів внутрішньобудинкових систем газопостачання; соціально непередбачувані; недієздатні; особи похилого віку), та пропонується замінити газові прилади на електричні.

В рубрике: Новини

З початку року при виконанні службових обов’язків на Херсонщині загинули 9 працівників

12 Декабря, 2012

Виробничий травматизм на Херсонщині продовжує знижуватись. Так, за 11 місяців поточного року при виконанні трудових обов’язків постраждало 102 особи, проти 139 у 2011 році, що на 37 осіб або майже на 27% менше, ніж минулого року.

За результатами спеціальних розслідувань, проведених теруправлнінням Держгірпромнагляду,  9 одиночних нещасних випадків із смертельним наслідком визнано пов’язаними з виробництвом. За 11 місяців минулого року на виробництві загинули 10 працівників.

Троє з дев’яти працівників загинули у результаті ДТП, двоє – внаслідок пожежі, двоє від ураження електрострумом, ще двоє від падіння під час пересування та ураження блискавкою.

Порівняно з аналогічним періодом минулого року кількість випадків смертельного травматизму збільшилась в машинобудуванні, котлонагляді, деревообробці та житлово-комунальному господарстві.

В рубрике: Новини

Інвестиція у майбутнє

7 Декабря, 2012

Успішна діяльність, затребуваність та активний розвиток кожного підприємства багато в чому залежить від його керівника. Ще більшу відповідальність несе той керівник, підприємство якого стоїть на сторожі людського життя та безпеки. Діяльність ДП «Миколаївський експертно-технічний центр Держгірпромнагляду» тісно пов’язана з безпекою працівників підприємств усіх галузей та форм власності на території Миколаївської та Херсонської областей. І саме керівник в решті-решт відповідає за результат роботи усього колективу, за авторитет та повагу до підприємства з боку замовників та керівних органів державної влади, за його конкурентоспроможність тощо. Все це вимагає від людини, яка очолює таке підприємство не тільки глибоких знань у різних галузях виробництва, а й вміння орієнтуватися у вимогах сьогодення, сучасних напрямках державної політики та потребах підприємств-замовників.

 

Життєвий шлях начальника Миколаївського експертно-технічного центру Держгірпромнагляду Сергія Єременко різноманітний і багатогранний. В юності - робота мотористом на судах закордонного Чорноморського морського пароплавства. Відслуживши в армії - опанував професію іншого напрямку - навчався в Одеському технологічному інституті холодильної промисловості. Закінчивши, працював на Херсонському м'ясокомбінаті на посаді начальника цеху. Потім була посада технічного директора на колективному виробничому підприємстві «Модель».

Новий етап - робота в органах Держгірпромнагляду. У 1997 році Сергій Єременко пройшов конкурс на посаду державного інспектора з охорони праці. Через рік переведений до Херсонського експертно-технічного центру, де незабаром став заступником начальника. На цій посаді пропрацював 10 років. У 2006 році Сергій Миколайович очолив Миколаївську філію Херсонського ЕТЦ, який через два роки став самостійним державним підприємством.

2009 рік - до Миколаївського експертно-технічного центру приєднаний Херсонський ЕТЦ. Процес реорганізації був досить копітким, оскільки припав на період самого розпалу економічної кризи. Завдяки вже сформованому на той час авторитету серед підприємств, Центр не тільки не послабив своєї основної діяльності, а й продовжував вдосконалювати роботу – відкривати нові напрямки діяльності, підвищувати якість надаваних послуг.

Головне завдання Миколаївського експертно-технічного центру Держгірпромнагляду - здійснення науково-технічної підтримки державного нагляду у сфері промислової безпеки та охорони праці на території Миколаївської та Херсонської областей. Зокрема проведення експертної оцінки стану безпеки промислового виробництва, технологій та об'єктів підвищеної небезпеки. На переконання Сергія Єременка, науково-технічна підтримка державного нагляду повинна бути постійною, відповідати вимогам сьогодення і змінам у здійсненні державного контролю у сфері охорони праці та промислової безпеки. Саме цим принципом керуються у роботі фахівці Центру. Крім того, першочергова і принципова вимога керівника до кожного представника колективу – якісне та сумлінне виконання своїх професійних обов’язків.

Основні послуги, що надаються Центром, такі:

- Проведення науково-технічних експертиз, експертиз проектів та стану об'єктів на відповідність вимогам нормативних актів з охорони праці;

- Дослідження будівель і споруд, випробування, огляд та технічне діагностування потенційно небезпечного промислового устаткування;

- Неруйнівний контроль матеріалів та їх сполук, в тому числі і зварювальних;

- Вимірювання факторів навколишнього середовища;

- Розробка та експертиза декларації безпеки об'єктів підвищеної небезпеки;

- Психофізіологічне обстеження працівників;

- Навчання спеціалістів підприємств з питань охорони праці;

- Реалізація нормативно-технічної літератури.

 

Послуги у Миколаївському ЕТЦ надаються висококваліфікованими спеціалістами, які пройшли підготовку і атестацію у встановленому Держгірпромнаглядом порядку.

Що стосується затребуваності Центру серед підприємств, то на сьогоднішній день його послугами користуються понад 4000 суб'єктів господарювання різних форм власності. Серед них: Південно-Українська АЕС, Херсонський суднобудівний завод, Миколаївський торговий порт, Каховський завод електрозварювального устаткування, Новокаховський завод «Укргідромех», Херсонський державний завод «Палада» та інші великі підприємства.

 

На переконання керівництва та колективу ДП «Миколаївський ЕТЦ», довіра роботодавців та зростання обсягів виробництва, безумовно, цінні здобутки, але вони не є приводом зупинятися на досягнутому або послаблювати роботу з подальшого професійного вдосконалення. Тому в центрі постійно ведеться робота щодо поліпшення якості послуг і її відповідності всім необхідним нормам.

 

Задля підвищення якості послуг та висновків експертизи, ДП «Миколаївський ЕТЦ» отримав сертифікат оновленої версії системи управління якістю, яким засвідчується, що система управління якістю стосовно надання послуг у сфері технічної експертизи та охорони праці відповідає вимогам ДСТУ ISO 9001-2009.

Зараз ведеться робота по нотифікації підприємства як органу сертифікації системи OHSAS – 18001, що дозволить проводити сертифікацію систем менеджменту професійної безпеки і здоров’я у відповідності до стандарту OHSAS – 18001.

 

Про надійність і значні досягнення керівника, а також підприємства, яке він очолює, свідчать високі нагороди, а також визнання і довіра з боку підприємств Миколаївської та Херсонської областей. Зокрема Миколаївський експертно-технічний центр Держгірпромнагляду України визнаний одним з кращих державних підприємств 2010 року у Національному бізнес-рейтингу за основним видом діяльності «Технічні випробування та дослідження», керівнику Миколаївського ЕТЦ Сергію Єременко вручений Національний сертифікат «Державний керівник року» та орден «Статус-нагорода «Професіонал галузі».

У 2011 році ДП «Миколаївський експертно-технічний центр Держгірпромнагляду» зайняв III місце у Міжнародному економічному рейтингу «Ліга кращих».

 

Фахівці ДП «Миколаївський ЕТЦ» на чолі зі своїм керівником є активними учасниками наукових конференцій різного рівня. Одне з найбільш значущих подібних заходів - міжнародна науково-практична конференція «Промислова безпека та охорона праці», яка щорічно проводиться Держгірпромнаглядом України.

З 29 травня по 1 червня 2012 року у м. Санкт-Петербург проходив Х Ювілейний Міжнародний Форум з промислової безпеки, організатором якого виступила група компаній «Міський центр експертиз». Його проведення підтримали Виконавчий комітет країн СНД, Організація Об’єднаних Націй і МАГАТЕ. У заході прийняли участь близько 200 представників різних організацій. В роботі форуму також взяла участь делегація Держгірпромнагляду України, у складі якої був начальник ДП «Миколаївський ЕТЦ» Сергій Єременко.

Участь у подібних заходах є надзвичайно актуальною і важливою, оскільки дозволяє ознайомитись із досвідом органів державної влади, міжнародних організацій та приватних структур різних країн у галузі промислової безпеки та сприяє розвитку міжнародної співпраці. 

Сергій Єременко зазначає: «Cвою роботу ми виконуємо дуже сумлінно, усвідомлюючи всю відповідальність, яка на нас покладена. Ми гарантуємо повну безпеку експлуатації об'єкта, який був нами діагностований і отримав позитивний експертний висновок. Адже своєю діяльністю ми вкладаємо інвестицію в майбутнє. Зусилля Миколаївського центру щодо формування культури виробничої безпеки, а також злагоджена робота державних ЕТЦ по всій Україні і системи Держгірпромнагляду в цілому - завтра окупляться сторицею і обов'язково поставлять рівень виробничої безпеки України в один ряд з розвиненими європейськими країнами. Як сказав один з великих письменників: «Все те, що я роблю, - я роблю для всіх, для майбутнього, і завдяки цьому, ймовірно, ніколи не зіб'юся зі шляху».

В рубрике: Новини