У Херсоні зупинено 20 ліфтів

22 Февраля, 2011

Інспекторами Держгірпромнагляду по Херсонській області зупинено роботу 20 ліфтів обласного центру, які обслуговуються ТОВ „ХХІ Століття – Херсон сервіс”. Під час цільової перевірки організації виявлено, що дані механізми не пройшли позачергові технічні опосвідчення.

Роботу зупинених ліфтів буде поновлено після проведення опосвідчень уповноваженою експертною організацією ДП „Миколаївський ЕТЦ Держгірпромнагляду”.

Питання надання повного комплексу обслуговування ліфтів - експертизи, ремонту та технічного опосвідчення розглянуто на засіданні у Херсонському міськвиконкомі та взято під жорсткий контроль міською владою.

Серед інших порушень, виявлених перевіркою ТОВ „ХХІ Століття – Херсон сервіс” – незадовільний стан диспетчеризації та невиконання ремонтів машинних приміщень ліфтів, зокрема їх дахів, посадкових майданчиків, відновлення освітлення; відсутність вільного доступу до машинних приміщень.

Довідково: У 2010 році інспекторами Держгірпромнагляду заборонено експлуатацію 144 ліфтів, до адмінвідповідальності притягнуто 11 посадових осіб, з них 2 перші керівники. Близько 130 ліфтів взагалі примусово виведені з експлуатації через розкомплектованість та незадовільний технічний стан.

Загальна кількість ліфтів на Херсонщині складає 1652 (У Херсоні - 1391). З них близько 840 (766 у Херсоні) відпрацювали призначений термін експлуатації – 25 років.

Прес-центр

В рубрике: Новини

Нещасний випадок на Первомайському гранітно-щебеневому кар’єрі

22 Февраля, 2011

Управлінням Держгірпрмнагляду по Миклаївській області розпочато розслідування нещасного випадку з тяжкими наслідками, який стався 17 лютого в Первомайському гранітно-щебеневому кар’єрі (гірнича дільниця Чаусівського родовища граніту в с. Кінецьпіль).

За попередніми даними з’ясувалося, що електрослюсар по ремонту обладнання при виконанні робіт по відключенню силового кабелю на ескаваторі ЕКГ -5А без зняття напруги з пункту підключення РВНО №11 ескаватора ЕКГ -5А отримав електроопіки кистей рук ІІІ-ІV ступенів.

На разі причини та обставини події з’ясовує комісія зі спеціального розслідування управління Держгірпромнагляду по Миколаївській області.

 

 

Прес-центр

В рубрике: Новини

На Херсонщині зменшено рівень смертельного травматизму при використанні газу в побуті

14 Февраля, 2011

У 2010 році внаслідок необережного використання газу в побуті загинуло 5 мешканців Херсонщини, тоді як у 2009-му смертельні отруєння отримали 11 осіб. Разом з тим, загальна кількість постраждалих залишається високою - 16 проти 15 осіб у 2009. Такі дані наведено під час розширеного засідання Ради управління Держгірпромнагляду по Херсонській області.

Основними причинами отруєнь побутовим газом стали порушення вимог безпеки під час монтажу та експлуатації побутових газових приладів, у тому числі їх самовільне встановлення та використання не за призначенням.

Більшість нещасних випадків сталися в багатоквартирних житлових будинках. У м.Херсон постраждало 12 осіб (у т.ч. 4 смертельно), м.Нова Каховка – 3 особи, 1 постраждалий був мешканцем Верхньорогачицького району.

На зниження рівня смертності при використанні «блакитного палива» суттєво вплинули заходи всебічного і системного контролю з боку відповідальних за проблему органів. Зокрема місячник, проведений з ініціативи Держгірпромнагляду, спільні перевірки, за участю експлуатаційних та житлових організацій, залучення до цієї роботи місцевих органів влади.

Одним з головних завдань для управління на сьогодні залишається посилення державного нагляду за підприємствами газової галузі та спеціалізованими будівельно-монтажними організаціями.

                                                                                        Прес-центр 

В рубрике: Новини

У 2010 році на підприємствах Херсонщини загинуло 9 працівників

14 Февраля, 2011

Стан промислової безпеки на підприємствах Херсонщини та шляхи його поліпшення обговорено під час розширеного засідання Ради управління Держгірпромнагляду по Херсонській області. Крім основного складу – представників місцевої влади, наглядових, контролюючих органів та соціальних партнерів, у роботі Ради взяв участь керівник сектору організації державного нагляду за промисловою безпекою та охороною праці у машинобудуванні, на транспорті та у зв’язку Держгірпромнагляду Володимир Литвинов, який перебував на Херсонщині з робочим візитом.

Відкриваючи засідання начальник управління Держгірпромнагляду Геннадій Верзилов повідомив, що у 2010 році рівень смертельного травматизму на виробництвах області знизився на 25% і складає 9 працівників. У 2009 році при виконанні трудових обов’язків загинуло 12 людей. Загальна кількість травмованих на підприємствах Херсонщини становить 148 осіб – на 6 більше, порівняно з 2009 роком.

Зважаючи на ці дані, в поточному році інспекторами управління посилено роботу з виявлення порушень в організації виробництва, які, за аналітичними даними, являють найбільший ризик для безпеки працівників. Серед них конструктивні недоліки засобів виробництва, порушення вимог безпеки при експлуатації обладнання, незадовільне функціонування системи управління охороною праці тощо.

Також планується введення більш жорсткого контролю за галузями, де допущено зростання виробничого травматизму: підприємствами будівництва, транспорту, хімічної промисловості та соціально-культурної сфери.

Під час засідання визначено шляхи подальшої співпраці управління Держгірпромнагляду з органами місцевої влади, наглядовими та контролюючими організаціями в окремих питаннях. Зокрема щодо незадовільного технічного стану систем водопровідно-каналізаційного господарства області; відсутності фінансування регіональної програми модернізації, ремонту та заміні ліфтів в житлових будинках, які відпрацювали нормативний термін експлуатації; реалізації та фінансування в області Регіональної програми поліпшення стану безпеки, гігієни праці та виробничого середовища.

Прес-центр

В рубрике: Новини

На вулиці Чкалова, 116 знайдено труп працівника ТОВ «Центральний 1»

9 Февраля, 2011

Управлінням Держгірпромнагляду по Миколаївській області розпочато розслідування нещасного випадку зі смертельним наслідком, який стався 8 лютого з працівником ТОВ «Центральний 1»

За попередніми даними зясувалося, що слюсар-сантехнік 5 розряду разом із своїм колегою отримали наряд-завдання на виконання ремонтних робіт, у тому числі на роботу у підвалі житлового будинку по вул. Чкалова, 116. Роботу на даному обєкті вони мали розпочати з 13.00 годині.

Приблизно о 12.30 на телефон старшого майстра зателефонував двірник з повідомлення, що у підвалі житлового будинку по вул. Чкалова, 116 чутно крики.

Прибувши на зазначене місце старший мастер знайшла слюсара-сантехніка без ознак життя та одразу викликала швидку медичну допомогу.

На разі причини та обставини зясовуються.

 

Прес-центр

В рубрике: Новини