На будівництві торгово-розважального центру у Херсоні оштрафовано трьох керівників підрядних організацій

22 Марта, 2012

Під час позапланової перевірки будівництва ТРЦ «Суворовський», проведеної за зверненням одного з громадян, інспекторами теруправління Держгірпромнагляду обстежено ТОВ «Херсонский оптовий торговий дом – 02», який є замовником об’єкта будівництва та 3 підрядні організації.

Встановлено, що підрядники ПП «ЕКЛІПС БУД» (м. Дніпропетровськ) та ТК «СРІБНИЙ ДОК» (м. Миколаїв) не повідомили письмово територіальне управління Держгірпромнагляду у Херсонській області про свій намір виконувати роботи підвищеної небезпеки на об’єкті, розташованому на території Херсонської області. Керівниками цих організацій не призначено осіб, відповідальних за електробезпеку на об’єкті; небезпечні зони проведення робіт не позначені відповідними знаками безпеки та написами у встановленому порядку; працівники не в повному обсязі забезпечені індивідуальними засобами захисту, спецвзуттям та інше.

У ТОВ ПКФ «ХЕРСОНМАРКЕТІНГ» (м. Херсон) не призначено відповідальних осіб за стан охорони праці на дільницях; не створено комісію з нагляду за експлуатацією будівель та окремих видів інженерного обладнання; працівники, зайняті у роботах з підвищеною небезпекою, не пройшли стажування при прийнятті на роботу; майстер дільниці не пройшов обов’язкове чергове навчання та перевірку знань відповідних Правил.

Керівників цих підрядних організацій притягнуто до адміністративної відповідальності. Хід виконання заходів щодо усунення виявлених порушень знаходиться на контролі територіального управління Держгірпромнагляду у Херсонській області.

В рубрике: Новини

Під час перевірки будівництва на Бериславському шосе у Херсоні виявлено організаційні порушення

21 Марта, 2012

Позапланова перевірка ТОВ «Херсонбудіндустрія», що здійснює будівельні роботи на прилеглій території до будинку №12а по Бериславському шоссе у Херсоні, проведена теруправлінням Держгірпромнагляду у відповідь на скаргу одного з мешканців обласного центру, щодо недотримання на будівельному об’єкті вимог законодавства з охорони праці.

Державними інспекторами виявлено низку порушень організаційного характеру: працівники не пройшли навчання з питань охорони праці, не забезпечені захисними касками, засобами надання першої медичної допомоги тощо.

За результатами позапланового обстеження до адміністративної відповідальності притягнуто двох посадових осіб: директора та виконроба ТОВ «Херсонбудіндустрія».

В рубрике: Новини

У Херсоні під час використання газу в побуті загинув чоловік

29 Февраля, 2012

 

Територіальним управлінням Держгірпромнагляду розпочато технічне розслідування смертельного нещасного випадку, що стався у ніч з 27 на 28 лютого у літній кухні приватного помешкання Східного мікрорайону Херсона. Тіло постраждалого квартиронаймача, 1958 року народження, виявив вранці 28 лютого син господаря будинку.

У приміщенні, де мешкав загиблий встановлено газовий котел та газплиту.

За попередніми висновками інспекторів теруправління Держгірпромнагляду, висота приміщення не відповідає Правилам безпеки систем газопостачання України, державним будівельним нормам та проекту систем газопостачання. При цьому у будівлі відсутня припливно-витяжна вентиляція, мають місце грубі порушення в конструкції димової труби при наявності позитивного акту перевірки димовентканалів, виданого працівником ТОВ «Облгазстрой». Встановлено також факт самовільної заміни газового котла з грубими порушеннями правил безпеки систем газопостачання України.

Як з’ясувалося на початковій стадії розслідування, постраждалий увечері 27 лютого поставив на горизонтальну частину з’єднувального патрубка котла і димової труби своє взуття. Під його вагою слабка конструкція розпалася і продукти згоряння потрапляли безпосередньо до приміщення.

 

Остаточні обставини та причини нещасного випадку встановить комісія з технічного розслідування теруправління Держгірпромнагляду у Херсонській області.

 

В рубрике: Новини

Минулого року на Херсонщині при виконанні трудових обов’язків загинули 10 працівників

8 Февраля, 2012

Результати роботи теруправління Держгірпромнагляду у 2011 році та основні напрямки роботи у поточному році обговорено під час Колегії територіального управління.

За аналітичними даними, загальний рівень виробничого травматизму на підприємствах Херсонщини знизився і складає 145 осіб проти 148 у 2010 році. Загинуло при виконанні трудових обов’язків 10 працівників (у 2010 році смертельно травмовано 9 осіб). Тяжкість нещасних випадків зменшилася. Згідно класифікатору Міжнародної організації праці виробничий травматизм на підприємствах Херсонщини знаходиться на задовільному рівні: 1 смертельний нещасний випадок на 42,6 тисяч працюючих.

40% нещасних випадків з трагічними наслідками сталися у результаті ДТП. Серед решти причин як загального так і смертельного травматизму –  порушення трудової і виробничої дисципліни, незадовільне функціонування системи управління охороною праці тощо.

 

Також учасники засідання обговорили питання безпечного використання населенням Херсонщини газу в побуті. Кількість травмованих внаслідок необережного поводження з блакитним паливом суттєво знижено. Так, протягом минулого року кількість постраждалих склала 4 особи проти 16 у 2010-му. З них одна людина загинула, тоді як у 2010 році смертельні отруєння отримали п’ятеро мешканців області.

Разом з тим, як зазначалося під час Колегії, суттєве зниження травматизму не є приводом для заспокоєння наглядових органів, оскільки передумови нещасних випадків ще не ліквідовані у повному обсязі. Зокрема це порушення вимог безпеки під час монтажу та експлуатації побутових газових приладів, а саме їх самовільне встановлення, використання не за призначенням та ін. До того ж, провина у цьому не тільки абонентів, а й працівників житлових та обслуговуючих організацій.

Щодо виробничої сфери, то у поточному році територіальне управління Держгірпромнагляду посилює нагляд за станом безпеки у галузях, де рівень травматизму зріс або залишився на тому ж рівні. Це житлово-комунальне господарство, автошляхове господарство (зокрема будівництво доріг), водний транспорт, металургійна промисловість та сільське господарство.

 

Також серед пріоритетних напрямків роботи наглядового органу -  вдосконалення взаємодії з місцевими державними адміністраціями та  органами самоврядування, посилення роботи з соціальними партнерами, правоохоронними органами щодо реалізації державної політики у сфері охорони праці на підприємствах Херсонщини. З цією метою на квітень поточного року у Херсоні заплановано проведення спільної колегії Держгірпромнагляду та обласної державної адміністрації, де головою Державної служби гірничого нагляду та промислової безпеки України Олександром Хохотвою та губернатором Миколою Костяком буде підписано Угоду про співробітництво.

В рубрике: Новини

Голова Держгірпромнагляду Олександр Хохотва здійснив робочу поїздку на Херсонщину

23 Января, 2012

В ході візиту голова Державної служби гірничого нагляду та промислової безпеки України Олександр Хохотва зустрівся з інспекторським складом управління Держгірпромнагляду по Херсонській області та колективом Миколаївського ЕТЦ Держгірпромнагляду. Під час наради обговорено підсумки роботи управління за 2011 рік та акцентовано увагу на пріоритетних напрямках роботи Служби у 2012 році.

Зокрема зазначено, що загальний рівень виробничого травматизму на підприємствах Херсонщини знизився і складає 145 осіб проти 148 у 2010році. Загинуло при виконанні трудових обов’язків 10 працівників (у 2010 році смертельно травмовано 9 осіб). Посилення державного нагляду за станом виробничої безпеки вимагають галузі, де рівень виробничого травматизму зріс або залишився на тому ж рівні. Це житлово-комунальне господарство, автошляхове господарство (зокрема будівництво доріг), водний транспорт, металургійна промисловість та сільське господарство.

Олександр Хохотва зазначив, що першочергово інспекторам слід активізувати наглядову діяльність на підприємствах агропромислового комплексу, оскільки Херсонщина, насамперед, область аграрна і є однією з лідерів даної галузі в Україні. Динаміка розвитку сільського господарства та суттєве зростання показників врожаю зернових, овочевих та інших культур передбачає збільшення кількості машин, механізмів, устаткування, у тому числі підвищеної небезпеки; підвищення чисельності працівників, зокрема, виконуючих сезонні роботи та роботи підвищеної небезпеки. І завдання інспекторів Держгірпромнагляду не лише втримати травматизм у сільському господарстві Херсонщини на рівні минулого року, а зробити все можливе задля його зниження.

Також голова Держгірпромнагляду акцентував увагу присутніх на законодавчих змінах, передбачених Концепцією загальнодержавної цільової програми поліпшення стану безпеки, гігієни праці та виробничого середовища на 2012 – 2016 роки; методах економічного впливу на роботодавців з метою створення безпечних умов праці шляхом підвищення розмірів штрафів; ратифікації Верховною Радою конвенцій Міжнародної організації праці та налагодженні взаємодії територіальних управлінь Держгірпромнагляду з обласними державними адміністраціями шляхом укладання угод про співробітництво.

Про поглиблення співпраці з місцевими органами влади йшлося і під час зустрічі Олександра Хохотви з губернатором Херсонщини Миколою Костяком. Зокрема було обговорено рівень ефективності обласної програми поліпшення стану безпеки і умов праці на 2008-2012 роки та питання спільної роботи управління Держгірпромнагляду з місцевою владою.

На квітень поточного року у Херсоні заплановано проведення спільної колегії Держгірпромнагляду та обласної державної адміністрації, де головою Державної служби гірничого нагляду та промислової безпеки України Олександром Хохотвою та губернатором Миколою Костяком буде підписано Угоду про співробітництво.

 

В рубрике: Новини