З початку року у лікарнях Херсонщини зупинено 28 одиниць обладнання

5 Апреля, 2012

Результати перевірок лікувально-профілактичних закладів, що використовують кисень, розглянуто на Колегії теруправління Держгірпромнагляду.

Під час засідання зазначалося, що з початку поточного року державними інспекторами промислової безпеки та охорони праці перевірено 9 центральних районних лікарень області  і 5 лікарень міста Херсон. Серед типових порушень, виявлених у ході обстежень: порушення вимог до приміщень для зберігання кисневих балонів, експлуатація візків непристосованих для переміщення кисневих балонів, не перероблені інструкції з охорони праці для медпрацівників при використанні кисню в операційних та інших приміщеннях.

Внаслідок виявлених порушень інспекторами Держгірпромнагляду заборонено експлуатацію 28 одиниць обладнання, до адмінвідповідальності притягнуто 6 працівників, з них 5 посадових осіб.

Учасники засідання Колегії розглянули також результати перевірок лікувальних закладів області, проведених з квітня минулого року. Зокрема здійснено 27 оперативних перевірок та 4 комплексні. Кількість виявлених порушень сягає 650.

Так, жоден лікувально-профілактичний заклад не отримав Дозвіл Держгірпромнагляду на експлуатацію машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки. Окремі лікувально-профілактичні заклади почали встановлювати та експлуатувати кріогенні газифікатори кисню (кріоциліндри) також без отримання відповідного дозволу, без проектної документації та її експертизи на відповідність нормативно-правовим актам з охорони праці (Пологовий будинок Суворовського району, м. Херсон, Обласна інфекційна лікарня ім.. Г.І. Горбачовського, тощо). Персоналу лікувальних закладів не проведено навчання і перевірка знань за «Правилами безпеки при виробництві та споживанні продуктів розділення повітря». Не розроблені регламенти споживання кисню, відсутня система продувок кисневих трубопроводів, до того ж, вони приховані в пластикових кабель-каналах, що неприпустимо для контролю їх стану.

Внаслідок виявлених порушень до адмінвідповідальності притягнуто 49 осіб, з них 12 керівників закладів.

Державні інспектори зазначають, що часто перевірені заклади не роблять належних висновків під час обстежень і повторюють ті самі недоліки з перевірки в перевірку. Учасники засідання заслухали окремих керівників лікарень щодо виправлення ситуації у їх закладах. Питання контролюється теруправлінням Держгірпромнагляду.

В рубрике: Новини

У Херсоні внаслідок падіння з висоти тяжко травмований працівник ХДЗ «Палада»

3 Апреля, 2012

Територіальним управлінням Держгірпромнагляду створено комісію зі спеціального розслідування нещасного випадку, що стався зі слюсарем-монтажником Херсонського державного заводу «Палада», 1960 року народження.

31 березня під час виконання робіт з демонтажу труб баластного відділення №3 на доці, що будується, працівник оступився і впав з риштувань з висоти 2,5 метрів. За даними лікарів постраждалий отримав численні тяжкі травми, у тому числі хребта та ребер.

Обставини та причини нещасного випадку встановлюються спеціальним розслідуванням теруправління Держгірпромнагляду.

На Херсонському заводі гумотехнічних виробів тяжко травмовано працівника

26 Марта, 2012

Теруправлінням Держгірпромнагляду розпочато спеціальне розслідування нещасного випадку, що стався сьогодні (26 березня) з 38-річним друкарем ПАТ "Херсонський завод гумотехнічних виробів".

Як повідомив начальник Державної інспекції нагляду за промисловою безпекою та охороною праці Михайло Шумський, сьогодні о 13.25, при виконанні робіт на лінії друку та лакування металу, рука працівника потрапила до механізму станка для подачі листового металу. За висновком лікарів постраждалий отримав травматичну ампутацію правого передпліччя.

Зараз на місці події працює комісія зі спеціального розслідування, створена теруправлінням Держгірпромнагляду, яка встановить остаточні обставини та причини нещасного випадку.

В рубрике: Новини

На будівництві торгово-розважального центру у Херсоні оштрафовано трьох керівників підрядних організацій

22 Марта, 2012

Під час позапланової перевірки будівництва ТРЦ «Суворовський», проведеної за зверненням одного з громадян, інспекторами теруправління Держгірпромнагляду обстежено ТОВ «Херсонский оптовий торговий дом – 02», який є замовником об’єкта будівництва та 3 підрядні організації.

Встановлено, що підрядники ПП «ЕКЛІПС БУД» (м. Дніпропетровськ) та ТК «СРІБНИЙ ДОК» (м. Миколаїв) не повідомили письмово територіальне управління Держгірпромнагляду у Херсонській області про свій намір виконувати роботи підвищеної небезпеки на об’єкті, розташованому на території Херсонської області. Керівниками цих організацій не призначено осіб, відповідальних за електробезпеку на об’єкті; небезпечні зони проведення робіт не позначені відповідними знаками безпеки та написами у встановленому порядку; працівники не в повному обсязі забезпечені індивідуальними засобами захисту, спецвзуттям та інше.

У ТОВ ПКФ «ХЕРСОНМАРКЕТІНГ» (м. Херсон) не призначено відповідальних осіб за стан охорони праці на дільницях; не створено комісію з нагляду за експлуатацією будівель та окремих видів інженерного обладнання; працівники, зайняті у роботах з підвищеною небезпекою, не пройшли стажування при прийнятті на роботу; майстер дільниці не пройшов обов’язкове чергове навчання та перевірку знань відповідних Правил.

Керівників цих підрядних організацій притягнуто до адміністративної відповідальності. Хід виконання заходів щодо усунення виявлених порушень знаходиться на контролі територіального управління Держгірпромнагляду у Херсонській області.

В рубрике: Новини

Під час перевірки будівництва на Бериславському шосе у Херсоні виявлено організаційні порушення

21 Марта, 2012

Позапланова перевірка ТОВ «Херсонбудіндустрія», що здійснює будівельні роботи на прилеглій території до будинку №12а по Бериславському шоссе у Херсоні, проведена теруправлінням Держгірпромнагляду у відповідь на скаргу одного з мешканців обласного центру, щодо недотримання на будівельному об’єкті вимог законодавства з охорони праці.

Державними інспекторами виявлено низку порушень організаційного характеру: працівники не пройшли навчання з питань охорони праці, не забезпечені захисними касками, засобами надання першої медичної допомоги тощо.

За результатами позапланового обстеження до адміністративної відповідальності притягнуто двох посадових осіб: директора та виконроба ТОВ «Херсонбудіндустрія».

В рубрике: Новини