У Херсоні під час використання газу в побуті загинув чоловік

29 Февраля, 2012

 

Територіальним управлінням Держгірпромнагляду розпочато технічне розслідування смертельного нещасного випадку, що стався у ніч з 27 на 28 лютого у літній кухні приватного помешкання Східного мікрорайону Херсона. Тіло постраждалого квартиронаймача, 1958 року народження, виявив вранці 28 лютого син господаря будинку.

У приміщенні, де мешкав загиблий встановлено газовий котел та газплиту.

За попередніми висновками інспекторів теруправління Держгірпромнагляду, висота приміщення не відповідає Правилам безпеки систем газопостачання України, державним будівельним нормам та проекту систем газопостачання. При цьому у будівлі відсутня припливно-витяжна вентиляція, мають місце грубі порушення в конструкції димової труби при наявності позитивного акту перевірки димовентканалів, виданого працівником ТОВ «Облгазстрой». Встановлено також факт самовільної заміни газового котла з грубими порушеннями правил безпеки систем газопостачання України.

Як з’ясувалося на початковій стадії розслідування, постраждалий увечері 27 лютого поставив на горизонтальну частину з’єднувального патрубка котла і димової труби своє взуття. Під його вагою слабка конструкція розпалася і продукти згоряння потрапляли безпосередньо до приміщення.

 

Остаточні обставини та причини нещасного випадку встановить комісія з технічного розслідування теруправління Держгірпромнагляду у Херсонській області.

 

В рубрике: Новини

Минулого року на Херсонщині при виконанні трудових обов’язків загинули 10 працівників

8 Февраля, 2012

Результати роботи теруправління Держгірпромнагляду у 2011 році та основні напрямки роботи у поточному році обговорено під час Колегії територіального управління.

За аналітичними даними, загальний рівень виробничого травматизму на підприємствах Херсонщини знизився і складає 145 осіб проти 148 у 2010 році. Загинуло при виконанні трудових обов’язків 10 працівників (у 2010 році смертельно травмовано 9 осіб). Тяжкість нещасних випадків зменшилася. Згідно класифікатору Міжнародної організації праці виробничий травматизм на підприємствах Херсонщини знаходиться на задовільному рівні: 1 смертельний нещасний випадок на 42,6 тисяч працюючих.

40% нещасних випадків з трагічними наслідками сталися у результаті ДТП. Серед решти причин як загального так і смертельного травматизму –  порушення трудової і виробничої дисципліни, незадовільне функціонування системи управління охороною праці тощо.

 

Також учасники засідання обговорили питання безпечного використання населенням Херсонщини газу в побуті. Кількість травмованих внаслідок необережного поводження з блакитним паливом суттєво знижено. Так, протягом минулого року кількість постраждалих склала 4 особи проти 16 у 2010-му. З них одна людина загинула, тоді як у 2010 році смертельні отруєння отримали п’ятеро мешканців області.

Разом з тим, як зазначалося під час Колегії, суттєве зниження травматизму не є приводом для заспокоєння наглядових органів, оскільки передумови нещасних випадків ще не ліквідовані у повному обсязі. Зокрема це порушення вимог безпеки під час монтажу та експлуатації побутових газових приладів, а саме їх самовільне встановлення, використання не за призначенням та ін. До того ж, провина у цьому не тільки абонентів, а й працівників житлових та обслуговуючих організацій.

Щодо виробничої сфери, то у поточному році територіальне управління Держгірпромнагляду посилює нагляд за станом безпеки у галузях, де рівень травматизму зріс або залишився на тому ж рівні. Це житлово-комунальне господарство, автошляхове господарство (зокрема будівництво доріг), водний транспорт, металургійна промисловість та сільське господарство.

 

Також серед пріоритетних напрямків роботи наглядового органу -  вдосконалення взаємодії з місцевими державними адміністраціями та  органами самоврядування, посилення роботи з соціальними партнерами, правоохоронними органами щодо реалізації державної політики у сфері охорони праці на підприємствах Херсонщини. З цією метою на квітень поточного року у Херсоні заплановано проведення спільної колегії Держгірпромнагляду та обласної державної адміністрації, де головою Державної служби гірничого нагляду та промислової безпеки України Олександром Хохотвою та губернатором Миколою Костяком буде підписано Угоду про співробітництво.

В рубрике: Новини

Голова Держгірпромнагляду Олександр Хохотва здійснив робочу поїздку на Херсонщину

23 Января, 2012

В ході візиту голова Державної служби гірничого нагляду та промислової безпеки України Олександр Хохотва зустрівся з інспекторським складом управління Держгірпромнагляду по Херсонській області та колективом Миколаївського ЕТЦ Держгірпромнагляду. Під час наради обговорено підсумки роботи управління за 2011 рік та акцентовано увагу на пріоритетних напрямках роботи Служби у 2012 році.

Зокрема зазначено, що загальний рівень виробничого травматизму на підприємствах Херсонщини знизився і складає 145 осіб проти 148 у 2010році. Загинуло при виконанні трудових обов’язків 10 працівників (у 2010 році смертельно травмовано 9 осіб). Посилення державного нагляду за станом виробничої безпеки вимагають галузі, де рівень виробничого травматизму зріс або залишився на тому ж рівні. Це житлово-комунальне господарство, автошляхове господарство (зокрема будівництво доріг), водний транспорт, металургійна промисловість та сільське господарство.

Олександр Хохотва зазначив, що першочергово інспекторам слід активізувати наглядову діяльність на підприємствах агропромислового комплексу, оскільки Херсонщина, насамперед, область аграрна і є однією з лідерів даної галузі в Україні. Динаміка розвитку сільського господарства та суттєве зростання показників врожаю зернових, овочевих та інших культур передбачає збільшення кількості машин, механізмів, устаткування, у тому числі підвищеної небезпеки; підвищення чисельності працівників, зокрема, виконуючих сезонні роботи та роботи підвищеної небезпеки. І завдання інспекторів Держгірпромнагляду не лише втримати травматизм у сільському господарстві Херсонщини на рівні минулого року, а зробити все можливе задля його зниження.

Також голова Держгірпромнагляду акцентував увагу присутніх на законодавчих змінах, передбачених Концепцією загальнодержавної цільової програми поліпшення стану безпеки, гігієни праці та виробничого середовища на 2012 – 2016 роки; методах економічного впливу на роботодавців з метою створення безпечних умов праці шляхом підвищення розмірів штрафів; ратифікації Верховною Радою конвенцій Міжнародної організації праці та налагодженні взаємодії територіальних управлінь Держгірпромнагляду з обласними державними адміністраціями шляхом укладання угод про співробітництво.

Про поглиблення співпраці з місцевими органами влади йшлося і під час зустрічі Олександра Хохотви з губернатором Херсонщини Миколою Костяком. Зокрема було обговорено рівень ефективності обласної програми поліпшення стану безпеки і умов праці на 2008-2012 роки та питання спільної роботи управління Держгірпромнагляду з місцевою владою.

На квітень поточного року у Херсоні заплановано проведення спільної колегії Держгірпромнагляду та обласної державної адміністрації, де головою Державної служби гірничого нагляду та промислової безпеки України Олександром Хохотвою та губернатором Миколою Костяком буде підписано Угоду про співробітництво.

 

В рубрике: Новини

Орієнтований перелік документів, які надаються суб’єктом (роботи...) затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 26 жовтня 2011 року № 1107

12 Декабря, 2011

Орієнтований перелік документів, які надає суб’єкт господарювання експертній організації для проведення експертизи з метою визначення спроможності додержання вимог законодавства з питань охорони праці та промислової безпеки під час виконання робіт підвищеної небезпеки, які визначені у додатку 2 Порядку видачі дозволів на виконання робіт підвищеної небезпеки та на експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устатковання підвищеної небезпеки», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 26 жовтня 2011 року № 1107, (надалі - Порядку)

- заява суб’єкта господарювання встановленого зразка із зазначенням робіт підвищеної небезпеки, згідно з додатком 2 Порядку, що виконує суб’єкт господарювання;

- довіреність від керівника суб’єкта господарювання особі, яка буде представляти його інтереси в експертній організації;

- Витяг із Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців;

- копія Довідки про включення до Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України;

- копія витягу із Статуту суб’єкта господарювання (перша і остання сторінки, розділи, що розкривають види діяльності та управління підприємством);

- копія попередніх дозволів, приписів, результати аудитів, перевірок наглядових органів тощо (у разі наявності);

- відомості про структуру суб’єкта господарювання (перелік служб і посадових осіб та списки працівників, що виконують заявлені роботи підвищеної небезпеки);

- витяг із штатного розкладу суб’єкта господарювання (ПІБ: керівників, спеціалістів, відповідальних осіб, що забезпечують вирішення конкретних питань, робітників робітничих професії — у тому числі набутих суміжних, а також суміщення посад і професій);

- список осіб (ПІБ, посади, професії), затверджений керівником суб’єкта господарювання, що виконують заявлені роботи підвищеної небезпеки та відповідальних осіб, в обов’язки яких входить забезпечення безпечного виконання заявлених робіт підвищеної небезпеки;

- нормативні акти підприємства з охорони праці, затверджені керівником суб’єкта господарювання у встановленому порядку;

- організаційно-розпорядчі документи про призначення відповідальних осіб;

- організаційно-розпорядчі документи про затвердження документації системи управління охороною праці, призначення відповідальних осіб, які безпосередньо пов’язані з організацією безпечного ведення робіт, посадових інструкцій працівників тощо;

- документи, що підтверджують наявність нарядної системи допуску працівників до виконання робіт підвищеної небезпеки;

- документація системи управління охороною праці (Положення про систему управління охороною праці, Положення про навчання з питань охорони праці, Положення про службу охорони праці тощо);

- інструкції з охорони праці при виконанні робіт підвищеної небезпеки певного виду або за певною професією на робочих місцях; інструкції з безпечного ведення робіт (робочі, керівні, порядки ведення робіт тощо), що регламентують безпечне проведення заявлених робіт;

- інформація про наявність та стан обладнання, що використовується при виконанні заявлених робіт (висновки експертного обстеження, протоколи вимірів опору заземлювачів, опору ізоляції);

- витяги з трудових книжок, або копії безстрокових трудових договорів, або контрактів працівників, що виконують заявлені роботи підвищеної небезпеки та відповідальних осіб, в обов’язки яких входить забезпечення безпечного виконання заявлених робіт підвищеної небезпеки;

- документи (протоколи перевірки знань з питань охорони праці та професійного навчання, кваліфікаційні посвідчення тощо), що підтверджують навченість керівників, фахівців та працівників з питань охорони праці, а також за професіями, які пов’язані з виконанням заявлених робіт підвищеної небезпеки;

- посадові та робочі інструкції працівників, що забезпечують виконання заявлених робіт, та відповідальних осіб;

- інформація щодо проведення атестації робочих місць за умовами праці (перелік робочих місць, що підлягають атестації, наказ про призначення комісії з проведення атестації робочих місць, накази по результатам атестації робочих місць тощо);

- програми та плани навчання з питань охорони праці (у разі проведення навчання та перевірки знань власними силами);

- програми проведення інструктажів та журнали інструктажів з охорони праці;

- відомості про виробничі приміщення суб’єкта господарювання, якщо роботи виконуються стаціонарно (договори оренди, свідоцтва про власність, журнали, акти огляду будівель та споруд, звіти технічного стану виробничих будівель та споруд, паспорта технічного стану виробничих будівель та споруд, технологічне планування розміщення устатковання, за допомогою якого виконуються заявлені роботи тощо);

- експлуатаційні документи, відповідно до ДСТУ ГОСТ 2.601-2006 «Експлуатаційні документи», на устатковання підвищеної небезпеки, зазначене в додатку 3 Порядку, що використовується під час проведення робіт підвищеної небезпеки (паспорт, технічний опис, інструкція з експлуатації, складальні креслення тощо);

- копії документів, що підтверджують організацію нагляду за утриманням та безпечною експлуатацією обладнання підвищеної небезпеки, проведення випробувань (вимірювань), ТО, експертних обстежень, планово-попереджувальних ремонтів цьому устаткованню, а також устаткованню за допомогою якого виконуються заявлені роботи;

- перелік наявних засобів індивідуального та колективного захисту, журнали обліку та протоколи їх випробувань. Перелік спецодягу, спецвзуття та інших засобів, що забезпечуються працівники, для виконання заявлених робіт.

Копії документів, що надаються експертній організації на експертизу, завіряються підписом керівника та печаткою суб’єкта господарювання.

Документи, зазначені у даному зразковому переліку документів підлягають зберіганню в архіві експертної організації разом з висновком експертизи.

У разі, якщо суб’єкт господарювання заявляється на виконання робіт підвищеної небезпеки, зазначених у п.1 додатку 2 Порядку, він надає документи, зазначені в НПАОП 0.00-7.10-2007 «Вимоги до спеціалізованих та експертних організацій, передбачених постановою Кабінету Міністрів України від 26.05.2004 № 687».

Пропонуємий перелік документів не є остаточним і може бути змінений у випадку змін у законодавчих актах України

В рубрике: Новини

Орієнтований перелік документів, які надаються суб’єктом (обладнання...) затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 26 жовтня 2011 року № 1107

12 Декабря, 2011

Орієнтований перелік документів, які надає суб’єкт господарювання експертній організації на проведення експертизи з метою визначення спроможності додержуватись вимог законодавства з питань охорони праці та промислової безпеки під час експлуатації машин, механізмів, устатковання підвищеної небезпеки, які визначені у додатку 3 Порядку видачі дозволів на виконання робіт підвищеної небезпеки та на експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устатковання підвищеної небезпеки», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 26 жовтня 2011 року № 1107, (надалі - Порядку)

- заява суб’єкта господарювання встановленого зразку із зазначенням машин, механізмів, устатковання підвищеної небезпеки, згідно з додатком 3 Порядку, що експлуатує суб’єкт господарювання;

- довіреність від керівника суб’єкта господарювання особі, яка буде представляти його інтереси в експертній організації;

- Витяг із Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців;

- копія Довідки про включення до Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України;

- копія витягу із Статуту суб’єкта господарювання (перша і остання сторінки, розділи, що розкривають види діяльності та управління підприємством);

- копія попередніх дозволів, приписів, результати аудитів, перевірок наглядових органів тощо (у разі наявності);

- відомості про структуру суб’єкта господарювання (перелік служб і посадових осіб та списки працівників, що експлуатують машини, механізми, устатковання підвищеної небезпеки підвищеної небезпеки);

- витяг із штатного розкладу суб’єкта господарювання (ПІБ: керівників, спеціалістів, відповідальних осіб, що забезпечують вирішення конкретних питань, працівників робітничих професій– у тому числі набутих суміжно, а також суміщення посад і професій);

- список осіб (ПІБ, посади, професії), затверджений керівником суб’єкта господарювання, що експлуатує заявлені машини, механізми, устатковання підвищеної небезпеки та відповідальних осіб, в обов’язки яких входить забезпечення безпечної експлуатації заявлених машин, механізмів, устатковання підвищеної небезпеки;

- нормативні акти підприємства з охорони праці, затверджені керівником суб’єкта господарювання у встановленому порядку;

- організаційно-розпорядчі документи про призначення відповідальних осіб;

- організаційно-розпорядчі документи про затвердження документації системи управління охороною праці, призначення відповідальних осіб, які безпосередньо пов’язані з організацією безпечного ведення робіт, посадових інструкцій працівників тощо;

- документи, що підтверджують наявність нарядної системи допуску працівників до виконання робіт підвищеної небезпеки;

- документація системи управління охороною праці (Положення про систему управління охороною праці, Положення про навчання з питань охорони праці, Положення про службу охорони праці тощо);

- інструкції з охорони праці при виконанні робіт підвищеної небезпеки певного виду або за певною професією на робочих місцях; інструкції з безпечного ведення робіт (робочі, керівні, порядки ведення робіт тощо), що регламентують безпечне проведення заявлених робіт;

- інформація про наявність та стан обладнання, що використовується при виконанні заявлених робіт (висновки експертного обстеження, протоколи вимірів опору заземлювачів, опору ізоляції);

- витяги з трудових книжок, або копії безстрокових трудових договорів, або контрактів працівників, що експлуатують заявлені машини, механізми, устатковання підвищеної небезпеки та відповідальних осіб, в обов’язки яких входить забезпечення безпечної експлуатації заявлених машин, механізмів, устатковання підвищеної небезпеки;

- документи (протоколи перевірки знань з питань охорони праці та професійного навчання, кваліфікаційні посвідчення тощо), що підтверджують навченість керівників, фахівців та працівників з питань охорони праці, а також за професіями, які пов’язані з виконанням заявлених робіт підвищеної небезпеки;

- посадові та робочі інструкції працівників, що забезпечують виконання заявлених робіт та відповідальних осіб;

- програми та плани навчання з питань охорони праці (у разі проведення навчання та перевірки знань власними силами);

- програми проведення інструктажів та журнали інструктажів з охорони праці;

- інформація щодо проведення атестації робочих місць за умовами праці (перелік робочих місць, що підлягають атестації, наказ про призначення комісії з проведення атестації робочих місць, накази по результатам атестації робочих місць тощо);

- відомості про виробничі приміщення суб’єкта господарювання, якщо устаткування встановлено стаціонарно (договори оренди, свідоцтва про власність, журнали, акти огляду будівель та споруд, звіти технічного стану виробничих будівель та споруд, паспорта технічного стану виробничих будівель та споруд, технологічне планування);

- експлуатаційні документи, відповідно до ДСТУ ГОСТ 2.601-2006 «Експлуатаційні документи», на устатковання підвищеної небезпеки, зазначене в додатку 3 Порядку, що використовується під час проведення робіт підвищеної небезпеки (паспорт, технічний опис, інструкція з експлуатації, складальні креслення тощо);

- технічне завдання, технічні умови (для вітчизняного виробника) та / або виписки з контракту, що визначають обсяги, умови та границі поставки об’єктів експертизи;

- копії документів, що підтверджують організацію нагляду за утриманням та безпечною експлуатацією устатковання підвищеної небезпеки, акт введення в експлуатацію, проведення випробувань (вимірювань), технічного огляду, експертних обстежень, планово-попереджувальних ремонтів цьому устаткованню, а також устаткованню за допомогою якого виконуються заявлені роботи;

- перелік наявних засобів індивідуального та колективного захисту, журнали обліку та протоколи їх випробувань. Перелік спецодягу, спецвзуття та інших засобів, що забезпечуються працівники, для виконання заявлених робіт.

Копії документів, що надаються експертній організації для проведення експертизи, завіряються підписом керівника та печаткою суб’єкта господарювання.

Документи, зазначені у даному зразковому переліку документів підлягають зберіганню в архіві експертної організації разом з висновком експертизи.

Пропонуємий перелік документів не є остаточним і може бути змінений у випадку змін у законодавчих актах України

В рубрике: Новини