Миколаївський ЄТЦ Держгірпромнагляду впровадить нові підходи до здійснення дифектоскопічного контролю металоконструкцій

22 Декабря, 2010

Фахівці Миколаївського експертно-технічного центру взяли участь у майстер-класі  на тему «Дефектоскопічний контроль з комп’ютерною візуалізацією втомленого ушкодження елементів металевих конструкцій». Захід проведено ТОВ «АВІАСІЧ» та Миколаївським політехнічним інститутом.

Під час заходу зазначалося, що дана тема є дуже актуальною в усьому світі. Тому сучасна інженерна практика вимагає вдосконалення методик дефектоскопічного контролю задля забезпечення безаварійної експлуатації елементів металоконструкцій.

Основні питання майстер-класу стосувалися огляду методів неруйнівного контролю стану металевих конструкцій, апаратно-програмного комплексу віхреструмової дефектоскопії, її практичного напрацювання в умовах дійсного виробничого підприємства тощо.

Нова методика щодо виявлення наявності дефектів передбачає застосування  високочутливого вихрострумового імпульсного дефектоскопу, який дозволяє виявляти тріщини з розкриттям від 0,01 мм на контролюючому поверхні; сканера, який переміщує датчик дефектоскопа уздовж контрольованої поверхні з певним кроком; аналого-цифрового перетворювача, що формує цифрові коди амплітудно-просторового сигналу з датчика. У кінцевому результаті сканування файлових даних опрацьовуються двома комп’ютерними програмами формату 2D та 3D.

„Дану методику ми плануємо впровадити і у Миколаївському ЄТЦ - говорить начальник підприємства Сергій Єременко, - адже підходи до здійснення дифектоскопічного контролю металоконструкцій вже давно потребують оновлення. Це дозволить нам вчасно виявляти та ліквідувати ушкодження металоконструкцій, а отже запобігати аваріям та нещасним випадкам на підприємствах Миколаївської і Херсонської областей”.

Прес-центр

В рубрике: Новини

Відповідно до вимог часу

17 Декабря, 20101 комментарий »

Відповідно до вимог часу

Більше року тому у роботі державного підприємства «Миколаївський експертно-технічний центр» відбулися суттєві зміни, що полягали у приєднанні до нього  Херсонського ЕТЦ. Не дивлячись на те, що процес реорганізації був досить кропітким, оскільки припав на період самого розпалу економічної кризи, підприємство не припинило роботу над вдосконаленням своєї діяльності та реалізацією визначених раніше заходів. Наскільки плідними виявилися результати і чим живе центр сьогодні - в інтерв’ю з його керівником Сергієм Єременком.

- Сергію Миколайовичу, як Ви самі оцінюєте рівень надання послуг Миколаївським ЕТЦ після реорганізації?

- На сьогодні, можу з впевненістю сказати, що з моменту об’єднання, послаблення експертної діяльності у Миколаївській та Херсонській областях не відбулося. Навпаки, ми продовжуємо активно розвиватися, нарощувати обсяги робіт, відкривати нові напрямки. Так за 9 місяців 2010 р. обсяги виробництва збільшилися на 14,7%, порівняно з відповідним періодом минулого року. Планові показники за 9 місяців перевиконано на 13, 6 % .

 Зараз споживачами послуг підприємства є близько 4000 суб’єктів господарювання різних форм власності. Серед них Миколаївський глиноземний завод, Южно-Українська АЕС, Зоря-Машпроект, завод Палада, Херсонський суднобудівний завод, Миколаївський торговельний порт, Херсонський торговельний порт, товариство Нібулон, Каховський завод електрозварювального устаткування, Механічний завод, Новокаховський завод «Укргідромех».

Ми остаточно змоделювали роботу комплексної лабораторії у Миколаєві. Зараз в її складі діють лабораторія неруйнівного контролю, електровимірювальна, санітарна та санітарно-промислова лабораторії. Створено дві комісії з атестації зварників, які працюють в обох областях.

Вдосконалено роботу нашого Міжрегіонального навчально-консультаційного центру з охорони праці, який на підставі ліцензії Міністерства освіти здійснює професійне навчання. Згідно відповідних дозволів проводиться навчання спеціалістів підприємств з охорони праці та спеціальних правил безпеки, здійснюється психофізіологічна експертиза працівників, які виконують роботи підвищеної небезпеки. Також навчально-консультаційний центр надає методичну допомогу службам охорони праці підприємств з організації функціонування системи управління охороною праці.

Крім того, минулого року державне підприємство «Миколаївський ЕТЦ» включено у реєстр уповноважених організацій зі здійснення функцій щодо проведення технічних оглядів устаткування підвищеної небезпеки.

Задля зручності для клієнтів з віддалених районів створена та функціонує дільниця у місті Первомайськ Миколаївської області. Така ж дільниця діє і у Новій Каховці, що на Херсонщині.

Ми продовжуємо освоювати нові напрямки діяльності, підвищуємо якість наших послуг та висновків експертизи, запровадили щомісячне навчання своїх експертів у навчальному центрі Миколаївського ЕТЦ.

У вересні минулого року, ДП «Миколаївський ЕТЦ» отримав сертифікат оновленої версії системи управління якістю, яким засвідчується, що система управління якістю стосовно надання послуг у сфері технічної експертизи та охорони праці відповідає вимогам ДСТУ ISO 9001-2009.

Сьогодні ведеться робота по нотифікації підприємства як органу сертифікації системи OHSAS – 18001 в результаті чого ми отримаємо право проводити сертифікацію систем менеджменту професійної безпеки і здоров’я у відповідності до стандарту OHSAS – 18001.  Також ми отримаємо суттєві переваги серед інших експертних організацій, в першу чергу недержавної форми власності, які полягають у створенні сприятливого іміджу підприємства, впевненості у споживачів відносно надійності наших зобов’язань; підвищенні рівня конкурентноздатності наших послуг тощо.

- Що можете сказати про співпрацю з органами державного нагляду з промбезпеки та охорони праці? Яка робота здійснюється центром щодо попередження виробничого травматизму?

- Ми постійно співпрацюємо з управліннями Держгірпромнагляду по Миколаївській та Херсонській областях. А це, на мою думку, один з головних важелів повноцінного та якісного здійснення в областях  як державного нагляду, так і його науково-технічної підтримки.

Спеціалісти Миколаївського ЕТЦ дійсно технарі високого класу, з виробленими вміннями та навичками роботи. При потребі вони в оперативному порядку виїжджають на місце виробничої аварії чи нещасного випадку, пов’язаного з використанням газу в побуті, надають кваліфіковану допомогу у проведенні розслідувань: експертиза обладнання, лабораторні експерименти. Це ж стосується і проведення експертиз та підготовки необхідної документації для отримання суб’єктом господарювання дозволів Держгірпромнагляду.

Також ми активно розвиваємо такий напрямок, як психофізіологічна експертиза працівників, зайнятих у роботах з підвищеною небезпекою.

У 2010 році в центрі пройшли остеження понад 1300 осіб – майже вдвічі більше, порівняно з 2009 роком. Значна їх кількість – працівники, робота яких пов’язана з підйомом на висоту.  Також психофізіологічну експертизу в ЕТЦ проходять слюсарі з експлуатацї та ремонту газового обладнання ВАТ “Херсонгаз”, стрілці Одеської залізниці, працівники Миколаївського глиноземного заводу. Також, на сьогодні Миколаївський ЕТЦ готовий до проведення психофізіологічної експертизи водіїв автотранспортних засобів, що здійснюють пасажироперевезення. Необхідність розвитку цього напрямку зумовлена попередженням  у подальшому трагедій, подібних до тієї, що сталася у жовтні на залізничному переїзді у Дніпропетровській області.

Також, на даний час ми розглядаємо можливість проведення психофізіологічних обстежень на базі Первомайської та Новокаховської дільниць. Адже іноді замовникам з віддалених районів складно дістатися обласного центру. 

Кількість наших клієнтів постійно зростає. Цей факт, у першу чергу свідчить про зростання довіри з боку роботодавців Миколаївської та Херсонської областей до Миколаївського ЕТЦ. І щоб не втратити цю довіру та зміцнити свої позиції в обох областях, ми працюємо над вдосконаленням напрямку психофізіологічної експертизи. Наприклад зараз проводиться процедура отримання ліцензії на медичну практику за спеціальністю “Психофізіологія” Міністерства охорони здоров’я.

Взагалі ж, науково-технічна підтримка державного нагляду повинна бути постійною, відповідати вимогам сьогодення і змінам у здійсненні державного контролю у сфері охорони праці та промислової безпеки. І суттєве зростання довіри до центру з боку підприємств як Миколаївської так і Херсонської областей -  найвища для нас винагорода і показник, що ми рухаємося у правильному напрямку.

Спілкувалась Тетяна Назаренко

Біографічна довідка: 

Єременко Сергій Миколайович – народився 14 серпня 1959 року в с. Пушкіно Алуштинського району Кримської області

Роботу у системі Держгірпромнагляду розпочав у 1997 році з посади державного інспектора територіального управління Держнаглядохоронпраці України по Херсонській області

З 1998 року працював заступником начальника державного підприємства Херсонський експертно-технічний центр Держнаглядохоронпраці України

2006 рік - Заступник начальника ДП «Херсонський ЕТЦ» - начальник Миколаївської філії ДП «Херсонський ЕТЦ»

З 01.07. 2008 по цей час - Начальник Державного підприємства «Миколаївський експертно-технічний центр»

У Херсоні визначено переможців відбіркового туру конкурсу „Охорона праці очима дітей”

17 Декабря, 2010

В управлінні Держгірпромнагляду відбулося засідання конкурсної комісії з визначення найкращих робіт відбіркового туру конкурсу „Охорона праці очима дітей”.

Серед літературних творів дітей старшої вікової групи найкращою визнано роботу Тихонової Євгенії, учениці Абрикосівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Цюрупинського району. У творі під назвою „Щаслива дитина – повна родина” конкурсантка акцентує увагу на необхідності виховувати культуру охорони праці з дитячих років: „Напевно, потрібно змалку формувати культуру охорони праці, в домашніх умовах дотримуватися техніки безпеки, розвивати увагу. Саме тоді здорових людей залишиться набагато більше”. Також Євгенія висвітлює тему найбільших трагедій виробничого характеру, які сталися через нехтування вимогами безпеки праці.

У молодшій віковій групі перемогу здобув учень Спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів №24, Ростислав Мельник з Херсона. У своєму творі-есе він підіймає тему тяжких наслідків для людини та її сім’ї, на які може обернутися звичайна недбалість на робочому місці з боку роботодавців або працівників. 11-річний Ростислав висловлює хвилювання: „… коли я виросту, чи зможу я спокійно працювати і бути впевненим у тому, що повертатимусь щодня додому втомленим, проте здоровим?”

Найкращі художні твори підготували Гусак Тетяна (Великолепетиська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №1, 5-А клас) та Яна (середня школа №52, 7-В клас, м.Херсон). Основна тема їх малюнків стосується необхідності суворого дотримання вимог охорони праці при виконанні робіт підвищеної небезпеки. Зокрема змальовано роботи в електроустановках, з посудинами, що працюють під тиском, працю газорізальників та роботи на висоті.

Роботи учасників конкурсу планується представити на тематичних виставках на базі шкіл Херсона та області.

В рубрике: Новини

За попередніми даними, баржу, що затонула на Херсонщині, затопило хвилею

2 Декабря, 20101 комментарий »

Управлінням Держгірпромнагляду по Херсонській області ведеться спеціальне розслідування нещасного випадку, що стався 30 листопада з трьома працівниками Херсонського лісомисливського господарства. За попередніми даними, під час буксирування по Дніпру, поблизу села Токарівка, баржу, навантажену трельовочним трактором та лісом затопило хвилею. Йдучи під воду, баржа затягла за собою буксирувальний катер.

Працівники, які перебували на катері стрибнули у воду. Двох з них врятували рибалки, пошуки третього – 1972 року народження тривають. На сьогодні водолазами знайдено баржу і буксиру вальний катер.

Зараз інспекторами управління Держгірпромнагляду перевіряється факт дотримання адміністрацією та постраждалими необхідних вимог безпеки при виконанні даних робіт.

Остаточні обставини та причини нещасного випадку будуть встановлені в ході розслідування.

                                                                                               Прес-центр

Розпочато спеціальне розслідування смертельного нещасного випадку з охоронцем Горностаївського автотранспортного підприємства

2 Декабря, 2010

За даними інспекторів управління Держгірпромнагляду, 1 грудня охоронця Горностаївського АТП №16547, 1962 року народження, знайдено мертвим   у приміщенні охорони. За словами очевидців, на той момент кімната була наповнена димом. На місці події виявлено залишки спиртних напоїв.

Комісія зі спеціального розслідування розглядає як одну з можливих причин – отруєння чадним газом, внаслідок паління у ліжку, яке знаходилося у приміщенні.

Остаточні результати стануть відомі по завершенні спеціального розслідування управління Держгірпромнагляду та висновків судмедекспертизи. Відомо, що постраждалий мав на утриманні двох дітей.

Прес-центр

В рубрике: Новини