Орієнтований перелік документів, які надаються суб’єктом (на відповідність...) затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 26 жовтня 2011 року № 1107

12 Декабря, 2011

Орієнтований перелік документів, які надаються суб’єктом господарювання виробника або постачальником експертній організації на проведення експертизи з метою визначення відповідності машин, механізмів, устатковання підвищеної небезпеки вимогам законодавства з питань охорони праці та промислової безпеки, які визначені у додатку 3 Порядку видачі дозволів на виконання робіт підвищеної небезпеки та на експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устатковання підвищеної небезпеки», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 26 жовтня 2011 року № 1107, (надалі - Порядку)

- копія заяви встановленого зразку від суб’єкта господарювання виробника або постачальника із зазначенням найменування, типу, марки, номеру партії машин, механізмів, устатковання підвищеної небезпеки згідно додатку 3 Порядку;

- довіреність від керівника суб’єкта господарювання виробника або постачальника особі, яка буде представляти його інтереси в експертній організації;

- Витяг із Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців у разі якщо виробник або постачальник є респондентом України;

- копія Довідки про включення до Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України;

- копії попередніх дозволів, результати аудитів, перевірок наглядових органів тощо (у разі наявності для вітчизняних виробників);

- експлуатаційні документи, відповідно до ДСТУ ГОСТ 2.601-2006 «Експлуатаційні документи», на устатковання підвищеної небезпеки, зазначене в додатку 3 Порядку, що використовується під час проведення робіт підвищеної небезпеки (паспорт, технічний опис, інструкція з експлуатації, складальні креслення тощо);

- технічне завдання, технічні умови (для вітчизняного виробника) та/або виписки з контракту, що визначають обсяги, умови та границі поставки об’єктів еОрієнтований перелік документів, які надаються суб’єктом господарювання виробника або постачальником експертній організації на проведення експертизи з метою визначення відповідності машин, механізмів, устатковання підвищеної небезпеки вимогам законодавства з питань охорони праці та промислової безпеки, які визначені у додатку 3 Порядку видачі дозволів на виконання робіт підвищеної небезпеки та на експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устатковання підвищеної небезпеки», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 26 жовтня 2011 року № 1107, (надалі - Порядку)кспертизи;

- сертифікати відповідності (за наявності), протоколи сертифікаційних випробувань (за наявності) для устаткування вітчизняного виробництва.

- сертифікат вибухозахищеності - для обладнання, що експлуатується у вибухонебезпечному середовищі;

- відомості про підтвердження наявності у виробника стандартів, норм, директив тощо, за якими здійснено проектування та виготовлення заявленого устаткування.

Копії документів, що надаються експертній організації для проведення експертизи, завіряються підписом керівника та печаткою суб’єкта господарювання.

Документи, зазначені у даному орієнтованому переліку підлягають зберіганню в архіві експертної організації разом з висновком експертизи.

Пропонуємий перелік документів не є остаточним і може бути змінений у випадку змін у законодавчих актах України

В рубрике: Новини

З початку року на підприємствах Херсонщини загинули 10 осіб

22 Ноября, 2011

Стан виробничого травматизму у Херсонській області та шляхи його зниження обговорено учасниками розширеного засідання Ради управління Держгірпромнагляду.

Зазначалося, що протягом трьох кварталів поточного року на підприємствах області постраждало 104 працівника - на 1 особу більше ніж за той самий період 2010 року.  Смертельні травми під час виконання службових обов’язків отримали десятеро людей, проти п’яти у минулому році.

 

40% нещасних випадків з трагічними наслідками сталися у результаті ДТП, зокрема порушення постраждалими правил дорожнього руху. Серед решти причин як загального так і смертельного травматизму –  порушення трудової і виробничої дисципліни, незадовільне функціонування системи управління охороною праці тощо.

Кількість випадків смертельного травматизму збільшилася в агропромисловому комплексі, в соціально-культурній сфері та на підприємствах транспорту. Рівень загального травматизму зріс у галузях машинобудування, будівництва, агропромисловому комплексі та соціально-культурній сфері.

Разом з тим, кількість травмованих при використанні газу в побуті суттєво знижено. Так, з початку року від блакитного палива постраждало 3 особи проти 14 минулого року. З них одна людина загинула, тоді як за відповідний період 2010-го смертельні отруєння отримали троє мешканців області. Основними причинам цих нещасних випадків залишаються порушення вимог безпеки під час монтажу та експлуатації побутових газових приладів, а саме їх самовільне встановлення, використання не за призначенням та ін.

 

На даний час управлінням Держгірпромнагляду посилено контроль за станом промислової безпеки на підприємствах і об’єктах з високим ступенем ризику та у галузях де сталося зростання виробничого травматизму. Також серед пріоритетних напрямків роботи наглядового органу -  вдосконалення взаємодії з місцевими державними адміністраціями та органами самоврядування, посилення роботи з соціальними партнерами, правоохоронними органами щодо реалізації державної політики у сфері охорони праці на підприємствах Херсонщини. 

В рубрике: Новини

Встановлюються причини отруєння трьох мешканців Херсона

21 Октября, 2011

Зокрема, комісією з технічного розслідування, створеною управлінням Держгірпромнагляду з’ясовується, чи пов’язаний нещасний випадок з використанням газу в побуті.

Випадок стався 19 жовтня поточного року у найманому приватному будинку, де мешкають чоловік з дружиною та їх двоє дітей 2000 та 2010 років народження. Діагноз постраждалих жінки та дітей на даний час встановлюється лікарями.

На початковій стадії розслідування виявлено, що власником будинку допущено самовільне встановлення димохідного проточного водонагрівача та побутового опалювального димохідного газового котла, при повній відсутності припливно-витяжної вентиляції (згідно Акту приймання в експлуатацію закінченого будівництвом об’єкта систем газопостачання та Проекту на газопостачання, з 2003 року в експлуатацію прийнято лише плиту та газовий лічильник).

Опалювальний патрубок димоходу котла з’єднаний безпосередньо з димоходом гофрованим повітроводом, який має видимі пошкодження – отвори діаметром до 15 мм, що могло спричинити вільний доступ чадного газу до приміщення. Димохід у будинку засмічений.

Також комісією встановлено, що за останні два роки працівники служб внутрішньобудинкового газового обладнання та обліку газу жодного разу не були допущені до обслуговування газопроводів та газового устаткування даного будинку.

Остаточні обставини та причини нещасного випадку буде встановлено в ході технічного розслідування управлінням Держгірпромнагляду по Херсонській області.

В рубрике: Новини

Від ураження електрострумом загинув електромонтер Херсонської кондитерської фабрики

14 Сентября, 2011

Управлінням Держгірпромнагляду розпочато спеціальне розслідування нещасного випадку, що стався 13 вересня поточного року з електромонтером ПрАТ «Херсонська кондитерська фабрика», 1959 року народження.

За попередніми даними, під час чергування в нічну зміну постраждалий виконував перевірку електродвигуна 1,5кВт, який знаходився на підлозі електроцеху, а не на стенді, що був поруч. Намагаючись підключити кабель під напругою, працівник був смертельно уражений електричним струмом.

Остаточні обставини та причини нещасного випадку з’ясовує комісія зі спеціального розслідування управління Держгірпромнагляду по Херсонській області.

В рубрике: Новини

Внаслідок ДТП на Херсонщині загинули троє дорожніх робітників

12 Сентября, 2011

    

  Управлінням Держгірпромнагляду розпочато спеціальне розслідування групового нещасного випадку, що стався 10 вересня з працівниками філії «Білозерський райавтодор» ДП «Херсонський облавтодор».

Дорожньо-транспортна пригода сталася на 63 км+500м автодороги Мар’янське  – Берислав, у Херсонській області. Водій автомобіля «ГАЗ-32213 ПЕ», рухаючись в напрямку м. Берислав, не врахував дорожні умови, не впорався з керуванням та збив трьох робітників філії «Білозерський райавтодор» – 1978р.н., 1976р.н. та 1964р.н., які виконували дорожні роботи, після чого скоїв наїзд на асфальтоукладник «SUPER-1603».

 

Внаслідок пригоди двоє робітників загинули на місці, ще один помер в лікарні. Водій автомобіля  ГАЗ-32213 ПЕ отримав тілесні ушкодження.

Місце скоєння ДТП було облаштоване тимчасовими знаками та огороджувальними інженерними засобами місця проведення робіт, згідно затвердженої схеми організації дорожніх робіт в місці їх проведення, організовано об’їзд по одній смузі руху. Дорожні робітники працювали у спецодязі, з використанням сигнальних жилетів та засобів індивідуального захисту.

Остаточні обставини та причини нещасного випадку з’ясовує комісія зі спеціального розслідування управління Держгірпромнагляду по Херсонській області.

В рубрике: Новини