Питання конфлікту інтересів, передбачених Антикорупційним законодавтвом, розглянуто під час семінарського заняття з експертами технічними Миколаївського ЕТЦ Держгірпромнагляду

2 Декабря, 2010
    Зокрема обговорено загальні вимоги до поведінки осіб, якими вони повинні керуватися під час виконання своїх службових обов’язків, відповідно до Антикорупційного законодаства. 

    Також під час заняття йшлося про шляхи попередження адміністрацією центру ситуацій, під час яких особиста зацікавленість експертів може призвести до конфлікту інтересів та заподіяти шкоду законним інтересам громадян, організацій і держави в цілому. 

    Увагу експертів акцентовано на необхідності обов’язкового інформування адміністрації ЕТЦ у письмовій формі про конфлікт інтересів, що виник, або може виникнути, задля оперативного попередження або врегулювання ситуації, у тому числі шляхом відсторонення працівника від займаної посади. Тому кожен експерт зобов’язаний вживати усіх можливих заходів, задля недопущення подібних випадків.

    Якщо все ж буде виявлено особисту зацікавленість працівника під час виконання службових обов’язків та при виникненні конфлікту інтересів, винний притягуватиметься до відповідальності згідно чинного законодавства.

Прес-центр

В рубрике: Новини

У Миколаївському експертно-технічному центрі Держгірпромнагляду відбулась нарада, присвячена попередженню корупційних діянь з боку працівників підприємства

2 Декабря, 2010
    Контроль за виконанням Антикорупційного законодавства у Миколаївському ЕТЦ посилюється. Таку інформацію доведено до відома керівників структурних підрозділів підприємства, які взяли участь у нараді.

     Зокрема висвітлено поняття корупції, корупційного правопорушення, неправомірної вигоди, суб’єктів, яких можна притягти до відповідальності за корупційні прояви.

     Також до відома учасників було доведено обмеження, спрямовані на запобігання та протидію корупції, зокрема щодо прийняття особистих подарунків, та розглянуто питання відповідальності за дані правопорушення, найбільш небезпечні з яких мають кримінальний характер – корупційні злочини.

    На виконання Антикорупційного законодавства у Миколаївському ЕТЦ розроблено систему заходів, спрямованих на попередження або вчасне виявлення проявів корупції з боку працівників підприємства.

Прес-центр 

В рубрике: Новини

Питання обмеження щодо одержання подарунків на підставі Антикорупційного законодавства обговорено у Миколаївському експертно-технічному центрі Держгірпромнагляду

1 Декабря, 2010
    У обговоренні взяли участь адміністрація та колектив центру. Увагу учасників акцентовано на відповідних вимогах Закону України „Про засади запобігання та протидії корупції” та стандартах, передбачених низкою міжнародних документів, які зобов’язалась виконувати наша держава. 

Зокрема зазначалося, що посадовець не має права вимагати або приймати подарунки та інші вигоди для себе, своєї сім’ї, родичів та знайомих. Однак це не стосується загальноприйнятої гостинності або дрібних подарунків.

    Обмеження щодо отримання працівниками державної організації подарунків обумовлені також необхідністю забезпечення довіри до організації з боку замовників, впевненості щодо справедливості та неупередженості посадових осіб даного підприємства.

    У своєму виступі начальник Миколаївського експертно-технічного центру Сергій Єременко наголосив: „У будь-якому випадку слід відмовитися від прийняття подарунка, якщо це може поставити під сумнів доброчесність наших працівників або нашого підприємства, неупередженість та безсторонність прийнятих нами рішень”.

    Водночас було зазначено, що є ситуації, у яких подарунки не виходять за межі закону. Зокрема, якщо вони надаються працівникові органом виконавчої влади чи місцевого самоврядування як відзнака або заохочення за успіхи у професійній діяльності.

    Одержання ж особистого дарунка на порушення вимог закону, є адміністративним правопорушенням, яке тягне за собою накладення штрафу від десяти до двадцяти п’яти неоподаткованих мінімумів доходів громадян з конфіскацією одержаного подарунка.

Прес-центр

В рубрике: Новини

Смертельний травматизм на підприємствах Херсонщини знижено на 45%

24 Ноября, 2010

За 9 місяців поточного року на Херсонщині при виконанні службових обов’язків загинуло шестеро осіб, тоді як у відповідному періоді минулого року смертельні травми отримали одинадцять працівників. Загальна кількість травмованих на виробництві склала 104 особи проти 106 у 2009 році. Такі дані наведено під час розширеного засідання Ради управління Держгірпромнагляду, 12 листопада.

Зазначалося, що рівень виробничого травматизму зріс у соціально-культурній сфері, на 11 осіб, а також на підприємствах будівництва та транспорту: відповідно на 5 і 2 особи.

Серед основних причин загального та смертельного травматизму – нехтування трудовою і виробничою дисципліною, порушення правил дорожнього руху, конструктивні недоліки засобів виробництва та порушення вимог безпеки під час експлуатації обладнання, устаткування, машин, механізмів тощо.

Переважна більшість причин нещасних випадків мають організаційний характер – понад 68%, тоді як з психофізіологічних причин сталося більше

18 %, а з технічних – 13,5% виробничих травмувань.

У подальшому управління Держгірпромнагляду посилить наглядову діяльність на підприємствах найбільш травмонебезпечних галузей та виробництв, де відбулося зростання травматизму.

Також планується здійснення дієвих заходів контролю за виконанням Регіональної програми поліпшення стану безпеки, гігієни праці та виробничого середовища. Через відсутність фінансування з боку фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та місцевих бюджетів області Програма на сьогодні фактично не виконується.

Окремо учасники засідання Ради зупинилися на питанні безпечного використання газу в побуті. За 9 місяців поточного року кількість постраждалих від отруєнь побутовим газом склала 14 осіб, троє з яких загинуло.

Основні причини нещасних випадків – у порушенні вимог безпеки під час монтажу та експлуатації побутових газових приладів, зокрема їх самовільне встановлення та використання не за призначенням, відсутність, або неякісне проведення перевірок димовентканалів.

Під час засідання визначено шляхи подальшої співпраці управління Держгірпромнагляду з органами місцевої влади, ВАТ “Херсонгаз”, МНС та управління житлово-комунального господарства щодо постійного і всебічного контролю за безпечним використанням газу в побуті.

Прес-центр Держгірпромнагляду по Херсонській області

В рубрике: Новини

Спалах у редукторі кисневого балону в Херсонському дитсадку, ймовірно стався внаслідок контакту кисню з певними сторонніми речовинами, при наявності джерела вогню

23 Ноября, 2010

Як повідомив заступник начальника управління Держгірпромнагляду по Херсонській області Сергій Бурлака, фактором травмування дітей та співробітниці дитсадка стали опіки полум’ям. Загоряння у редукторі кисневого балону, ймовірно сталося в результаті контакту кисню з певними сторонніми речовинами, при наявності джерела вогню. Причини виникнення такого джерела встановлюються, розглядається версія, що спалах міг статися від іскроутворення внаслідок впливу електростатики, оскільки у кабінеті були наявні пластмасові, скляні предмети, синтетичні речі. Не виключається також версія, що загоряння сталося під час заміни спорожнілого балону на наповнений, у присутності дітей та персоналу. Умови, в яких  проводилася заміна, також не відповідали вимогам безпеки: апарат знаходився у кабінеті медичної сестри, інший балон лежав у суміжному приміщенні на кушетці.

 

Робочий тиск у таких балонах може досягати 150 атмосфер, отже вони вважаються об’єктами підвищеної небезпеки. Проте дозволу на їх експлуатацію, принаймні від органів Держгірпромнагляду, заклад не мав. Зараз комісією з розслідування з’ясовується, чи мала право особа, яка працювала з апаратом, виконувати роботи підвищеної небезпеки та експлуатувати відповідне обладнання, у тому числі, замінювати балони.

 

Подібні посудини, що працюють під тиском, не підлягають державній реєстрації згідно нормативним актам, тому точна їх кількість на території області невідома.

 

Зараз обласною прокуратурою спільно з Держгірпромнаглядом, облдержадміністрацією, Херсонським міськвиконкомом та іншими зацікавленими організаціями розпочато наскрізні перевірки дошкільних та шкільних навчальних закладів Херсона, які триватимуть до 22 листопада. За їх результатами будуть прийматися рішення про заборону і вилучення небезпечного обладнання та притягнення до відповідальності осіб, які допустили порушення.

 

Остаточні обставини та причини даного нещасного випадку стануть відомі по завершенні розслідування, на підставі експертних досліджень, обстеження предметів, виявлених на місці події, вивчення матеріалів, документів, пояснень свідків та відповідальних осіб.

 

Довідково: 16 листопада близько 11 години ранку, у дитячому садку №8, що по вул. Айвазовського 3а, сталося загоряння апарату для приготування кисневих коктейлів. В результаті нещасного випадку двоє дітей 2006 року народження та доросла жінка (завгосп) отримали опіки та були направлені до лікарні.

 

Апарат киснево-пінний марки АК31 виготовлений на заводі гірничо-рятувального обладнання у Росії, м. Єкатиринбург. Постачання цього обладнання здійснює одна з одеських фірм.

                                                                                                                                                  Прес-центр