28 квітня – Всесвітній день охорони праці. Звернення оргкомітету з нагоди Дня охорони праці.

11 Апреля, 2011

28 квітня – Всесвітній день охорони праці

Девіз 2011 року –  «Система управління охороною праці: шлях до постійного вдосконалення»

ЗВЕРНЕННЯ
Організаційного комітету з підготовки та проведення у 2011 році заходів з нагоди
Дня охорони праці в Україні у рамках Всесвітнього дня охорони праці

до центральних і місцевих органів виконавчої влади, об’єднань роботодавців, профспілок, засобів масової інформації, керівників і працівників підприємств, установ, організацій України

ШАНОВНІ КОЛЕГИ!
   Щорічно у понад 100 країнах світу відзначають День охорони праці. 

З метою привернення уваги суспільства, органів державної влади, суб’єктів господарювання та громадських організацій до проблем охорони праці 28 квітня в Україні згідно з Указом Президента України від 18 серпня 2006 року № 685/2006 відзначається День охорони праці. 

   Цей день в Україні збігається із Всесвітнім днем охорони праці, девіз якого у 2011 році за рекомендацією МОП – «Система управління охороною праці: шлях до постійного вдосконалення».

   Система управління охороною праці – це сукупність методів та засобів, які сприяють запобіганню нещасним випадкам та професійним захворюванням на виробництві, у галузі, у регіоні на основі заходів, спрямованих на виконання вимог законодавчих та нормативно-правових актів з охорони праці.

   Суб'єктами системи управління охорони праці на державному рівні є: роботодавець, держава та працівник, завданням яких є постійне взаємовигідне співробітництво. Це оптимальний шлях для збереження життя, здоров’я та працездатності людини у процесі трудової діяльності. 

   Ефективне управління бізнесом передбачає в тому числі створення дієвої системи управління, невід'ємною складовою якої має бути система управління охороною праці, головною метою якої є забезпечення безпеки, збереження здоров’я та працездатності людини праці.

   Роботодавці повинні усвідомлювати, що їх бізнес матиме успіх, а вони самі зможуть без остраху дивитися у майбутнє лише за умови забезпечення на робочих місцях здорових та безпечних умов праці, а, отже, і збереження життя працівників. Нагальна необхідність сьогодення, для дієвого функціонування системи управління охороною праці – своєчасне врахування нових факторів, які виникають в ході трудової діяльності.

   Оновлення форм і методів безпеки праці, зокрема поліпшення культури безпеки праці, позитивно вплине на продуктивність праці та її якість.

   Але сучасні українські реалії невтішні: основні виробничі фонди зношені, інвестицій у їх розвиток надходить мало і, як наслідок, фінансових можливостей для поліпшення умов праці та підвищення рівня безпеки, вкрай недостатньо. 

   Отже, здатність запобігти та швидко реагувати на порушення, досконале знання справи, обізнаність під час виконання робіт, а особливо робіт підвищеної небезпеки, та прийняття правильних рішень, спрямованих на запобігання або ліквідацію аварії, можливе лише за умов чіткого та правильного виконання всіх функцій управління.

   Тому зараз на перше місце виходить якість та безперервність навчання всіх працівників, а особливо відповідальних за охорону праці. Його мета – отримання додаткових знань та навичок з питань охорони праці та безпечного ведення робіт, набуття досвіду із запобігання аварійним ситуаціям.

   Водночас необхідно констатувати, що рівень ризику загибелі, або травмування працівників на підприємствах України, залишається вищим, ніж у розвинених країнах світу.

   За даними Держгірпромнагляду, у 2010 році в Україні загальна кількість нещасних випадків, пов’язаних із виробництвом, порівняно з 2009 роком зменшилась більше ніж на 5%, або на 672 випадки (на підприємствах України у 2010 році травмовано 11 698 осіб, у 2009 році – 12 370). Зокрема, кількість нещасних випадків зі смертельними наслідками, пов’язаних з виробництвом, порівняно з 2009 роком зменшилось майже на 5%, або на 31 нещасний випадок (на підприємствах України у 2010 році смертельно травмовано 644 особи, у 2009 році – 675). 

   Зважаючи на важливість для України забезпечення створення та ефективного функціонування системи управління на кожному підприємстві, Організаційний комітет звертається до всіх керівників і працівників підприємств, установ, організацій різних форм власності, центральних і місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань, профспілкових організацій, об’єднань роботодавців із закликом забезпечити виконання вимог Закону України «Про охорону праці» щодо необхідності впровадження системи управління охороною праці. 

   Дотримання законодавства у сфері охорони праці та промислової безпеки стане запорукою збереження найціннішого – людського життя, що дасть змогу дітям рости у повноцінних сім’ях і бути щасливими.

  Та … чимало працівників вже ніколи не повернуться додому живими. Вшановуючи їх пам’ять, звертаємось до всіх керівників з проханням вишукати можливості для надання допомоги сім’ям потерпілих, інвалідам внаслідок трудового каліцтва та професійних захворювань у вирішенні матеріальних, соціально-побутових та інших питань.

  Організаційний комітет звертається до представників засобів масової інформації з проханням забезпечити всебічне висвітлення заходів, що відбуватимуться в Україні у рамках Тижня охорони праці.

Організаційний комітет

В рубрике: Новини

На Херсонщині від ураження електричним струмом загинув електрик

8 Апреля, 2011

Управлінням Держгірпромнагляду розпочато спеціальне розслідування нещасного випадку, що стався 6 квітня з електриком фермерського господарства „Дубіна” у с. Токарівка на Херсонщині.

За попередніми даними, випадок стався під час заміни двох лічильників трансформаторної підстанції, яка належить господарству. Як повідомив другий електрик, який також брав участь у виконанні робіт, під час ремонту постраждалий, відкривши високовольтну частину підстанції (10кВ) був уражений електричним струмом.

Заміну механічних лічильників на електронні проводили згідно припису працівників Білозерського районного РЕЗу, виданого напередодні нещасного випадку. Роботи виконувались за наказом керівника фермерського господарства.

Постраждалий інженер з електрифікації працював за професією 7 років. Був одружений та мав на утриманні двох дітей.

Остаточні обставини та причини нещасного випадку з’ясовує комісія зі спеціального розслідування, призначена начальником управлінням Держгірпромнагляду по Херсонській області.

Прес-центр

В рубрике: Новини

На Херсонщині, внаслідок вибуху газоповітряної суміші, мешканка квартири отримала опіки 50% тіла

28 Марта, 2011

Управлінням Держгірпромнагляду по Херсонській області розпочато технічне розслідування нещасного випадку з тяжким наслідком, пов’язаного з необережним використанням скрапленого газу. 27 березня, внаслідок вибуху газоповітряної суміші у квартирі п’ятиповерхового будинку смт Новотроїцьк, господиня помешкання 1964 року народження отримала опіки середнього ступеню тяжкості.

За попередніми даними того дня, близько 6год 50хв, у приміщенні кухні жінка, замість конфорки газової плити помилково увімкнула духовку. Не помітивши, що від сірника не загорілося полум’я на пальнику, вона пішла до ванної кімнати.  Вийшовши звідти постраждала вимкнула світло. У цей час стався вибух газоповітряної суміші, що за час її відсутності накопичилася у квартирі.

Жінка отримала опіки середньої тяжкості 50% тіла. Від вибуху зруйновано стіну сусідньої квартири, вікна та двері помешкання. Чоловік та сусід постраждалої не отримали ушкоджень.

На початковій стадії розслідування інспекторами Держгірпромнагляду з’ясовано, що газовий балон зі зрідженим газом у приміщенні кухні встановлений самовільно. Проектна та виконавчо-технічна документація на газифікований об’єкт відсутня.

Остаточні обставини та причини нещасного випадку з’ясовує комісія з технічного розслідування управління Держгірпромнагляду по Херсонській області.

Прес-центр

В рубрике: Новини

Піноутворювач у Херсонському дитсадку спалахнув внаслідок порушень вимог безпеки, зокрема неправильного з’єднання редуктора з балоном

17 Марта, 2011

 

Комісією управління Держгірпромнагляду завершено спеціальне розслідування нещасного випадку, що стався у дитячому садку №8 Херсона. 16 листопада минулого року, внаслідок спалаху в редукторі апарату для приготування кисневих коктейлів, двоє 4-річних дітей та жінка (завгосп) отримали опіки ІІ-ІІІ ступенів.

Згідно висновку експертизи ДП „Миколаївський експертно-технічний центр Держгірпромнагляду”, можливою причиною спалаху в редукторі став витік кисню, внаслідок з’єднання редуктора з вентилем кисневого балону без застосування ущільнювального матеріалу.

Під час спецрозслідування також встановлено, що Дитячий садок №8 не мав дозволу Держгірпромнагляду на виконання робіт та експлуатацію обладнання підвищеної небезпеки. До експлуатації апарату для приготування кисневих коктейлів було допущено працівника, який не пройшов навчання з виконання робіт підвищеної небезпеки та відповідного інструктажу, з боку керівництва дитячого закладу не створено належних умов та не забезпечено належного контролю за безпечним виконанням даних робіт.

ТОВ „Комплексний центр по обслуговуванню дітей „Здорове дитинство” постачало дитячому садку кисневі балони, без редукторів, з’єднувальних трубок, посудин для змішування, хоча за договором апарати до дитячого закладу мали надходити у вже зібраному вигляді. Крім того, підприємство експлуатувало та реалізовувало кисневі балони з тиском 150 кг/см2 також без дозволу Держгірпромнагляду, хоча ця діяльність відноситься до робіт підвищеної небезпеки. Також постачальником арматури не організовано належного контролю за приготуванням кисневих коктейлів у дитсадку, що передбачено його обов’язками за договором.

На даний час використання піноутворювачів заборонено у всіх дошкільних та шкільних закладах Херсонської області.

Прес-центр

В рубрике: Новини

На Херсонщині вантажівка збила дорожніх робітників

25 Февраля, 2011

Управлінням Держгірпромнагляду по Херсонській області розпочато розслідування групового нещасного випадку, що стався 24 лютого з трьома дорожніми робітниками філії „Білозерський райавтодор” ДП „Херсонський облавтодор”. В результаті ДТП працівники отримали травми різної тяжкості.

Як повідомив головний державний інспектор промислової безпеки та охорони праці Олексій Корунчак, працівники виконували ремонтні роботи на трасі Одеса – Мелітополь – Новоазовськ, біля села Клапаї, за 16 км від Херсона.

Близько 15 години вантажний автомобіль MAN L-500, рухаючись з Миколаєва, здійснив наїзд на сигнальний причіп та автомобіль „Газель”, які знаходились на місці робіт, в результаті чого були травмовані працівник 1975 р.н. та двоє дорожників 1090 р.н.

  

                

                 

За попередніми даними, водій вантажівки не звернув уваги на дорожні знаки та огороджувальні пристрої, встановлені згідно схеми проведення робіт. Автомобіль рухався по 2-й смузі, де і скоїв наїзд, хоча права смуга в цей час була вільною, і призначалася для об’їзду, на що вказували встановлені дорожні знаки.

Відомо, що робітники працювали з дотриманням необхідних вимог безпеки, використовуючи засоби індивідуального захисту.

Вантажний автомобіль, що належить приватному підприємцеві з Кіровоградської області, перевозив побутову хімію з Києва. На момент ДТП він повертався з м. Миколаїв з вантажем 1,5т.

Остаточні обставини та причини нещасного випадку з’ясовує комісія зі спеціального розслідування управління Держгірпромнагляду по Херсонській області.

                                                                                                                                                                                                   

В рубрике: Новини