На Херсонщині посилено нагляд за травмонебезпечними галузями виробництва

9 Августа, 2011

У першому півріччі поточного року на Херсонщині під час виконання службових обов'язків загинули п’ятеро людей, тоді як у відповідному періоді минулого року смертельні травми отримали три працівника. Загальна кількість травмованих на підприємствах Херсонщини становить 60 осіб - на 2 більше, порівняно з I півріччям 2010 року.

Враховуючи зростання виробничого травматизму, у другому півріччі поточного року інспекторами управління посилено роботу з виявлення порушень в організації виробництва які становлять найбільший ризик для безпеки працівників. Серед них конструктивні недоліки засобів виробництва, порушення вимог безпеки при експлуатації обладнання, порушення трудової і виробничої дисципліни; незадовільне функціонування, недосконалість системи управління охороною праці на підприємстві; незастосування засобів індивідуального захисту тощо.

Також серед пріоритетних напрямків роботи управління у 2011 році -

посилення державного нагляду за станом промислової безпеки та охорони праці на підприємствах з високим ступенем ризику та у галузях, де відбулося зростання виробничого травматизму: АПК, соціально-культурній сфері та будівництві.

Рівень смертельного травматизму при використанні газу в побуті знизився: 1 людина проти 3 в I півріччі 2010 року. Загальна кількість постраждалих через необережне використання «блакитного палива» також зменшилася і склала 3 людини проти 12 за відповідний період минулого року.

 

Основними причинами цих нещасних випадків залишаються порушення вимог безпеки при монтажі та експлуатації побутових газових приладів, а саме їх самовільне встановлення і використання не за призначенням.

Тенденція до зниження свідчить про дієвість обраної стратегії об'єднання зусиль наглядових, контролюючих організацій та місцевої влади. Разом з тим, заходи всебічного та системного контролю за використанням "блакитного палива" потребують підсилення, оскільки головна мета на сьогодні - повне подолання проблеми.

В рубрике: Новини

В результаті падіння з висоти загинув працівник Херсонського підприємства “Ірбіс”

10 Мая, 2011

Нещасний випадок стався 7 травня поточного року на території підприємства Миронівські теплоелектромережі ПАТ „Донецьктеплоенерго”, у Донецькій області.

Під час виконання ремонту покрівлі котельного відділення, 51-річний майстер будівельних робіт ТОВ „Ірбіс” (Херсонська область) впав з висоти близько 40 метрів, в результаті чого отримав смертельні травми.

Остаточні обставини та причини нещасного випадку встановлює комісія зі спеціального розслідування теруправління Держгірпромнагляду по Донецькій області. Якщо буде підтверджено зв’язок даного випадку з виробництвом – його візьме на облік управління Держгірпромнагляду по Херсонській області. 

 

Прес-центр

В рубрике: Новини

Ветеранів Великої Вітчизняної вшанували представники управління Держгірпромнагляду по Херсонській області та ДП „Миколаївський ЕТЦ”

10 Мая, 2011

9 травня колективи управління та експертно-технічного центру Держгірпромнагляду, разом з ветеранами, представниками місцевих органів влади, наглядових та контролюючих організацій області взяли участь в урочистій ході та святковому мітингу, присвяченим Дню Перемоги.

Після мітингу керівники обох організацій здійснили урочисте покладання квітів до Вічного вогню, на знак пошани і вдячності тим, хто власним життям виборював мир для нащадків.

По завершенні урочистостей колективи управління та експертно-технічного центру спілкувалися та вшановували ветеранів Великої Вітчизняної, дітей війни, вдів загиблих воїнів, які вижили у ті страшні часи і сьогодні святкують Перемогу разом з дітьми, онуками та правнуками. 

                                                                                             Прес-центр

В рубрике: Новини

Голова Держгірпромнагляду здійснив робочий візит на Херсонщину

6 Мая, 2011

Під час візиту Голова Держгірпромнагляду Олександр Хохотва оглянув херсонські підприємства, зокрема, суднобудівний завод, комбінат хлібопродуктів, завод Паллада та морський торговельний порт. Голова Державної служби гірничого нагляду та промислової безпеки України зустрівся з інспекторським складом управління Держгірпромнагляду по Херсонській області та експертами ДП „Миколаївський експертно-технічний центр”.

Голова Держгірпромнагляду наголосив на необхідності посилення співпраці між управлінням та Миколаївським експертно-технічним центром, задля підвищення ефективності науково-технічної підтримки державного нагляду в регіоні.                     

            

Серед інших питань, обговорених під час наради, – виведення системи Держгірпромнагляду зі сфери дії Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності» та здійснення нагляду, відповідно до ратифікованих в Україні Конвенцій МОП №81 та №129, які, згідно з висновком Міністерства юстиції України, мають вищу юридичну силу. Олександр Хохотва рекомендував управлінню Держгірпромнагляду провести круглі столи та наради з керівниками підприємств, задля роз’яснення цих питань.

Учасники засідання зосередили увагу і на питаннях ліфтового господарства області, здійснення державного нагляду на  підприємствах агропромислового комплексу та неналежного виконання Регіональної програми стану безпеки, гігієни праці та виробничого середовища на Херсонщині. На червень 2011 року заплановано засідання Колегії Держгірпромнагляду з Херсонською облдержадміністрацією, де ці та інші проблемні питання розглядатимуться більш детально. Тоді ж передбачено підписання Угоди про спільну діяльність у сфері охорони праці.

Прес-центр

В рубрике: Новини