У Херсоні заборонено газопостачання 476 квартир

14 Апреля, 2011

Незадовільний контроль за станом безпеки систем газопостачання багатоквартирних будинків, які обслуговує ПП «Жилсервіс», став причиною заборони газопостачання до 9 багатоквартирних будинків Херсона. Таким є результат комплексної перевірки підприємства комісією управління Держгірпромнагляду.

Як повідомила головний державний інспектор управління Олена Сегейченко, 7 з даних багатоквартирних будинків (104 абоненти) використовували самовільно встановлене газобалонне обладнання, без проектно-виконавчої документації та договорів на доставку і заміну балонів скрапленого газу зі спеціалізованим підприємством газового господарства.

Газопостачання двох багатоповерхівок, що використовують природний газ (372 абоненти) заборонено через відсутність герметизації вводів газопроводів, не проведення у більшості помешкань планових технічних оглядів газового обладнання та перевірок димовентканалів.

Всього під час комплексного обстеження стану охорони праці ПП «Жилсервіс» виявлено 64 порушення нормативно-правових актів з охорони праці, призупинено експлуатацію 16 об’єктів, до адміністративної відповідальності притягнено трьох інженерно-технічних працівників.

Прес-центр

В рубрике: Новини

Орієнтири Тижня охорони праці на Херсонщині - широка пропаганда виробничої безпеки та об’єднання зусиль нагляду, влади і громадськості

13 Апреля, 2011

У рамках підготовки та проведення Всесвітнього Дня охорони праці, управлінням Держгірпромнагляду по Херсонській області заплановано розміщення у регіональних ЗМІ циклів відео-, радіосюжетів та інформаційних повідомлень про стан виробничої безпеки на підприємствах області та про відзначення ними Дня охорони праці.

27 квітня відбудеться Круглий стіл на обласному телебаченні, за участю представників управління Держгірпромнагляду, обласної влади, Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та профспілок. У програмі будуть використані відеосюжети про відзначення Дня охорони праці на підприємствах області та нагородження переможців Всеукраїнського конкурсу „Охорона праці очима дітей”. На обласному радіо та радіо „Таврія” відбудеться тематична радіопередача „Щоб всі повертались додому”. У засобах масової інформації розміщене Звернення організаційного комітету.

З метою пропаганди виробничої безпеки, управлінням Держгірпромнагляду, спільно з Фондом соціального страхування від нещасних випадків на виробництві випущено тематичну листівку-пам’ятку та розповсюджено її серед підприємств, установ, організацій, у громадських закладах та транспорті. У листівці використано фото підприємств та працівників, витяги з Конституції, законодавчих актів з охорони праці, цитата Архієпископа Херсонського і Таврійського Іоана. 

До відзначення Всесвітнього Дня охорони праці долучилася Херсонська єпархія Української Православної Церкви. Зокрема у регіональних ЗМІ, у тому чисті релігійної тематики, оприлюднене звернення Архієпископа Херсонського і Таврійського Іоана до роботодавців і працівників підприємств Херсонщини. 28 квітня у Свято-Духівському Соборі Херсона відбудеться поминальна панахида за загиблими на виробництвах області. 

Прес-центр

В рубрике: Новини

ЗВЕРНЕННЯ Високопреосвященнішого ІОАННА, Архієпископа Херсонського і Таврійського до керівників і працівників підприємств

13 Апреля, 2011

Улюблені брати і сестри!

У всі часи Церква Христова дбайливо ставилася до людського життя, як до священного дару, даного нам Господом. Нанесення шкоди своєму здоров'ю або здоров'ю інших людей завжди вважалося гріхом. Порушення правил безпеки і вимог охорони праці на підприємствах і в організаціях, а також недбалість по відношенню до працівників, як правило, призводять до невтішних наслідків - травматизму, отриманню важких каліцтв, а нерідко і до загибелі людей. Ми живемо у цивілізованому суспільстві і турбота про збереження життя і здоров'я нації є пріоритетним напрямком внутрішньої політики Держави. Це чітко обумовлено в Законі України про охорону праці. Але, на жаль, Закони, як показує досвід, у нас «писані не для всіх». І дбати про охорону праці ми не хочемо, оскільки думаємо, що лихо нас омине і біда станеться не з нами, а нещасні випадки трапляються, як правило, там, де їх не чекають.

Неправильне ставлення до праці, спокуса поставити здобуття матеріальних благ на місце основної мети життя, віддаляло багатьох людей від Господа, наслідком чого ставали бажання облаштовувати життя без Бога і без виконання Його заповідей. У Священному Писанні говориться про те, чим закінчилася подібна спроба: першим, хто почав будувати земну цивілізацію, віддалившись від Бога, стали спадкоємці Каїна, однак, вони не уникли спокус: «Будь-яка плоть спотворила шлях свій на землі» (6 Бут., 12 ) і тому цивілізація каїніту була знищена Світовим потопом.

Також ми знаємо про будівництво Вавілонської вежі «висотою до небес», яка так і не була побудована. Вавилонська вежа - символ об'єднання зусиль багатьох людей для досягнення богопротивної мети. Господь і тут карає гордих і змішує мови людей, позбавляючи їх можливості безперешкодного спілкування та взаєморозуміння, розсіюючи народи по всій землі ...

Реалізація подібних прагнень призводить до трагедій і зараз: як показує досвід, праця сама по собі, без Божого благословення та виконання заповідей про любов до ближнього і збереження безцінного скарбу - людського життя і здоров'я, не приносить користі. Про це не слід забувати!

Більш того, християнство велить усім, хто трудиться, піклуватися і про немічних, хворих, сиріт, вдів, в тому числі і про тих, хто отримав каліцтва на виробництві, і ділитися з ними плодами праці, «щоб Господь ... благословив тебе в усіх справах рук твоїх »(24 Втор., 19).

Християнство завжди виступало і виступає на захист слабких, закликаючи суспільство до справедливого розподілу результатів праці, коли «багатий підтримує бідного, здоровий - хворого, молодий і працездатний - старого». Про це слід пам'ятати, перш за все, тим, хто керує колективами, де трудилися люди, які отримали каліцтва і в даний час є непрацездатними через недотримання вимог охорони праці, не залишаючи таких людей без відповідної уваги, матеріальної допомоги та виплати компенсацій.

Беручи до уваги вище сказане, закликаємо всіх керівників по-батьківськи ставитися до підлеглих, а особливо це відноситься до тих, хто наділений контролюючими та організаційними повноваженнями у сфері охорони праці.

Сподіваюся, що відповіддю на Наше Звернення стане чесна і старанна праця, адже саме вона привносить в душу світлу радість, мир, спокій і дає людині право на відпочинок.

Закликаю на всіх тих, хто працює на користь нашого квітучого Херсонського краю Боже благословення!

Нехай Господь береже у доброму здоров'ї Вас і Ваші родини, а праця хай приносить користь і служить зміцненню економіки нашої Української Держави.

З повагою, Керуючий Херсонською єпархією УПЦ,

 Архієпископ Херсонський і Таврійський Іоанн

В рубрике: Новини

28 квітня – Всесвітній день охорони праці. Звернення оргкомітету з нагоди Дня охорони праці.

11 Апреля, 2011

28 квітня – Всесвітній день охорони праці

Девіз 2011 року –  «Система управління охороною праці: шлях до постійного вдосконалення»

ЗВЕРНЕННЯ
Організаційного комітету з підготовки та проведення у 2011 році заходів з нагоди
Дня охорони праці в Україні у рамках Всесвітнього дня охорони праці

до центральних і місцевих органів виконавчої влади, об’єднань роботодавців, профспілок, засобів масової інформації, керівників і працівників підприємств, установ, організацій України

ШАНОВНІ КОЛЕГИ!
   Щорічно у понад 100 країнах світу відзначають День охорони праці. 

З метою привернення уваги суспільства, органів державної влади, суб’єктів господарювання та громадських організацій до проблем охорони праці 28 квітня в Україні згідно з Указом Президента України від 18 серпня 2006 року № 685/2006 відзначається День охорони праці. 

   Цей день в Україні збігається із Всесвітнім днем охорони праці, девіз якого у 2011 році за рекомендацією МОП – «Система управління охороною праці: шлях до постійного вдосконалення».

   Система управління охороною праці – це сукупність методів та засобів, які сприяють запобіганню нещасним випадкам та професійним захворюванням на виробництві, у галузі, у регіоні на основі заходів, спрямованих на виконання вимог законодавчих та нормативно-правових актів з охорони праці.

   Суб'єктами системи управління охорони праці на державному рівні є: роботодавець, держава та працівник, завданням яких є постійне взаємовигідне співробітництво. Це оптимальний шлях для збереження життя, здоров’я та працездатності людини у процесі трудової діяльності. 

   Ефективне управління бізнесом передбачає в тому числі створення дієвої системи управління, невід'ємною складовою якої має бути система управління охороною праці, головною метою якої є забезпечення безпеки, збереження здоров’я та працездатності людини праці.

   Роботодавці повинні усвідомлювати, що їх бізнес матиме успіх, а вони самі зможуть без остраху дивитися у майбутнє лише за умови забезпечення на робочих місцях здорових та безпечних умов праці, а, отже, і збереження життя працівників. Нагальна необхідність сьогодення, для дієвого функціонування системи управління охороною праці – своєчасне врахування нових факторів, які виникають в ході трудової діяльності.

   Оновлення форм і методів безпеки праці, зокрема поліпшення культури безпеки праці, позитивно вплине на продуктивність праці та її якість.

   Але сучасні українські реалії невтішні: основні виробничі фонди зношені, інвестицій у їх розвиток надходить мало і, як наслідок, фінансових можливостей для поліпшення умов праці та підвищення рівня безпеки, вкрай недостатньо. 

   Отже, здатність запобігти та швидко реагувати на порушення, досконале знання справи, обізнаність під час виконання робіт, а особливо робіт підвищеної небезпеки, та прийняття правильних рішень, спрямованих на запобігання або ліквідацію аварії, можливе лише за умов чіткого та правильного виконання всіх функцій управління.

   Тому зараз на перше місце виходить якість та безперервність навчання всіх працівників, а особливо відповідальних за охорону праці. Його мета – отримання додаткових знань та навичок з питань охорони праці та безпечного ведення робіт, набуття досвіду із запобігання аварійним ситуаціям.

   Водночас необхідно констатувати, що рівень ризику загибелі, або травмування працівників на підприємствах України, залишається вищим, ніж у розвинених країнах світу.

   За даними Держгірпромнагляду, у 2010 році в Україні загальна кількість нещасних випадків, пов’язаних із виробництвом, порівняно з 2009 роком зменшилась більше ніж на 5%, або на 672 випадки (на підприємствах України у 2010 році травмовано 11 698 осіб, у 2009 році – 12 370). Зокрема, кількість нещасних випадків зі смертельними наслідками, пов’язаних з виробництвом, порівняно з 2009 роком зменшилось майже на 5%, або на 31 нещасний випадок (на підприємствах України у 2010 році смертельно травмовано 644 особи, у 2009 році – 675). 

   Зважаючи на важливість для України забезпечення створення та ефективного функціонування системи управління на кожному підприємстві, Організаційний комітет звертається до всіх керівників і працівників підприємств, установ, організацій різних форм власності, центральних і місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань, профспілкових організацій, об’єднань роботодавців із закликом забезпечити виконання вимог Закону України «Про охорону праці» щодо необхідності впровадження системи управління охороною праці. 

   Дотримання законодавства у сфері охорони праці та промислової безпеки стане запорукою збереження найціннішого – людського життя, що дасть змогу дітям рости у повноцінних сім’ях і бути щасливими.

  Та … чимало працівників вже ніколи не повернуться додому живими. Вшановуючи їх пам’ять, звертаємось до всіх керівників з проханням вишукати можливості для надання допомоги сім’ям потерпілих, інвалідам внаслідок трудового каліцтва та професійних захворювань у вирішенні матеріальних, соціально-побутових та інших питань.

  Організаційний комітет звертається до представників засобів масової інформації з проханням забезпечити всебічне висвітлення заходів, що відбуватимуться в Україні у рамках Тижня охорони праці.

Організаційний комітет

В рубрике: Новини

На Херсонщині від ураження електричним струмом загинув електрик

8 Апреля, 2011

Управлінням Держгірпромнагляду розпочато спеціальне розслідування нещасного випадку, що стався 6 квітня з електриком фермерського господарства „Дубіна” у с. Токарівка на Херсонщині.

За попередніми даними, випадок стався під час заміни двох лічильників трансформаторної підстанції, яка належить господарству. Як повідомив другий електрик, який також брав участь у виконанні робіт, під час ремонту постраждалий, відкривши високовольтну частину підстанції (10кВ) був уражений електричним струмом.

Заміну механічних лічильників на електронні проводили згідно припису працівників Білозерського районного РЕЗу, виданого напередодні нещасного випадку. Роботи виконувались за наказом керівника фермерського господарства.

Постраждалий інженер з електрифікації працював за професією 7 років. Був одружений та мав на утриманні двох дітей.

Остаточні обставини та причини нещасного випадку з’ясовує комісія зі спеціального розслідування, призначена начальником управлінням Держгірпромнагляду по Херсонській області.

Прес-центр

В рубрике: Новини