На Херсонщині, внаслідок вибуху газоповітряної суміші, мешканка квартири отримала опіки 50% тіла

28 Марта, 2011

Управлінням Держгірпромнагляду по Херсонській області розпочато технічне розслідування нещасного випадку з тяжким наслідком, пов’язаного з необережним використанням скрапленого газу. 27 березня, внаслідок вибуху газоповітряної суміші у квартирі п’ятиповерхового будинку смт Новотроїцьк, господиня помешкання 1964 року народження отримала опіки середнього ступеню тяжкості.

За попередніми даними того дня, близько 6год 50хв, у приміщенні кухні жінка, замість конфорки газової плити помилково увімкнула духовку. Не помітивши, що від сірника не загорілося полум’я на пальнику, вона пішла до ванної кімнати.  Вийшовши звідти постраждала вимкнула світло. У цей час стався вибух газоповітряної суміші, що за час її відсутності накопичилася у квартирі.

Жінка отримала опіки середньої тяжкості 50% тіла. Від вибуху зруйновано стіну сусідньої квартири, вікна та двері помешкання. Чоловік та сусід постраждалої не отримали ушкоджень.

На початковій стадії розслідування інспекторами Держгірпромнагляду з’ясовано, що газовий балон зі зрідженим газом у приміщенні кухні встановлений самовільно. Проектна та виконавчо-технічна документація на газифікований об’єкт відсутня.

Остаточні обставини та причини нещасного випадку з’ясовує комісія з технічного розслідування управління Держгірпромнагляду по Херсонській області.

Прес-центр

В рубрике: Новини

Піноутворювач у Херсонському дитсадку спалахнув внаслідок порушень вимог безпеки, зокрема неправильного з’єднання редуктора з балоном

17 Марта, 2011

 

Комісією управління Держгірпромнагляду завершено спеціальне розслідування нещасного випадку, що стався у дитячому садку №8 Херсона. 16 листопада минулого року, внаслідок спалаху в редукторі апарату для приготування кисневих коктейлів, двоє 4-річних дітей та жінка (завгосп) отримали опіки ІІ-ІІІ ступенів.

Згідно висновку експертизи ДП „Миколаївський експертно-технічний центр Держгірпромнагляду”, можливою причиною спалаху в редукторі став витік кисню, внаслідок з’єднання редуктора з вентилем кисневого балону без застосування ущільнювального матеріалу.

Під час спецрозслідування також встановлено, що Дитячий садок №8 не мав дозволу Держгірпромнагляду на виконання робіт та експлуатацію обладнання підвищеної небезпеки. До експлуатації апарату для приготування кисневих коктейлів було допущено працівника, який не пройшов навчання з виконання робіт підвищеної небезпеки та відповідного інструктажу, з боку керівництва дитячого закладу не створено належних умов та не забезпечено належного контролю за безпечним виконанням даних робіт.

ТОВ „Комплексний центр по обслуговуванню дітей „Здорове дитинство” постачало дитячому садку кисневі балони, без редукторів, з’єднувальних трубок, посудин для змішування, хоча за договором апарати до дитячого закладу мали надходити у вже зібраному вигляді. Крім того, підприємство експлуатувало та реалізовувало кисневі балони з тиском 150 кг/см2 також без дозволу Держгірпромнагляду, хоча ця діяльність відноситься до робіт підвищеної небезпеки. Також постачальником арматури не організовано належного контролю за приготуванням кисневих коктейлів у дитсадку, що передбачено його обов’язками за договором.

На даний час використання піноутворювачів заборонено у всіх дошкільних та шкільних закладах Херсонської області.

Прес-центр

В рубрике: Новини

На Херсонщині вантажівка збила дорожніх робітників

25 Февраля, 2011

Управлінням Держгірпромнагляду по Херсонській області розпочато розслідування групового нещасного випадку, що стався 24 лютого з трьома дорожніми робітниками філії „Білозерський райавтодор” ДП „Херсонський облавтодор”. В результаті ДТП працівники отримали травми різної тяжкості.

Як повідомив головний державний інспектор промислової безпеки та охорони праці Олексій Корунчак, працівники виконували ремонтні роботи на трасі Одеса – Мелітополь – Новоазовськ, біля села Клапаї, за 16 км від Херсона.

Близько 15 години вантажний автомобіль MAN L-500, рухаючись з Миколаєва, здійснив наїзд на сигнальний причіп та автомобіль „Газель”, які знаходились на місці робіт, в результаті чого були травмовані працівник 1975 р.н. та двоє дорожників 1090 р.н.

  

                

                 

За попередніми даними, водій вантажівки не звернув уваги на дорожні знаки та огороджувальні пристрої, встановлені згідно схеми проведення робіт. Автомобіль рухався по 2-й смузі, де і скоїв наїзд, хоча права смуга в цей час була вільною, і призначалася для об’їзду, на що вказували встановлені дорожні знаки.

Відомо, що робітники працювали з дотриманням необхідних вимог безпеки, використовуючи засоби індивідуального захисту.

Вантажний автомобіль, що належить приватному підприємцеві з Кіровоградської області, перевозив побутову хімію з Києва. На момент ДТП він повертався з м. Миколаїв з вантажем 1,5т.

Остаточні обставини та причини нещасного випадку з’ясовує комісія зі спеціального розслідування управління Держгірпромнагляду по Херсонській області.

                                                                                                                                                                                                   

В рубрике: Новини

У Херсоні зупинено 20 ліфтів

22 Февраля, 2011

Інспекторами Держгірпромнагляду по Херсонській області зупинено роботу 20 ліфтів обласного центру, які обслуговуються ТОВ „ХХІ Століття – Херсон сервіс”. Під час цільової перевірки організації виявлено, що дані механізми не пройшли позачергові технічні опосвідчення.

Роботу зупинених ліфтів буде поновлено після проведення опосвідчень уповноваженою експертною організацією ДП „Миколаївський ЕТЦ Держгірпромнагляду”.

Питання надання повного комплексу обслуговування ліфтів - експертизи, ремонту та технічного опосвідчення розглянуто на засіданні у Херсонському міськвиконкомі та взято під жорсткий контроль міською владою.

Серед інших порушень, виявлених перевіркою ТОВ „ХХІ Століття – Херсон сервіс” – незадовільний стан диспетчеризації та невиконання ремонтів машинних приміщень ліфтів, зокрема їх дахів, посадкових майданчиків, відновлення освітлення; відсутність вільного доступу до машинних приміщень.

Довідково: У 2010 році інспекторами Держгірпромнагляду заборонено експлуатацію 144 ліфтів, до адмінвідповідальності притягнуто 11 посадових осіб, з них 2 перші керівники. Близько 130 ліфтів взагалі примусово виведені з експлуатації через розкомплектованість та незадовільний технічний стан.

Загальна кількість ліфтів на Херсонщині складає 1652 (У Херсоні - 1391). З них близько 840 (766 у Херсоні) відпрацювали призначений термін експлуатації – 25 років.

Прес-центр

В рубрике: Новини

Нещасний випадок на Первомайському гранітно-щебеневому кар’єрі

22 Февраля, 2011

Управлінням Держгірпрмнагляду по Миклаївській області розпочато розслідування нещасного випадку з тяжкими наслідками, який стався 17 лютого в Первомайському гранітно-щебеневому кар’єрі (гірнича дільниця Чаусівського родовища граніту в с. Кінецьпіль).

За попередніми даними з’ясувалося, що електрослюсар по ремонту обладнання при виконанні робіт по відключенню силового кабелю на ескаваторі ЕКГ -5А без зняття напруги з пункту підключення РВНО №11 ескаватора ЕКГ -5А отримав електроопіки кистей рук ІІІ-ІV ступенів.

На разі причини та обставини події з’ясовує комісія зі спеціального розслідування управління Держгірпромнагляду по Миколаївській області.

 

 

Прес-центр

В рубрике: Новини