Голова Держгірпромнагляду Олександр Хохотва здійснив робочу поїздку на Херсонщину

23 Января, 2012 adminПереглядів: 1856

В ході візиту голова Державної служби гірничого нагляду та промислової безпеки України Олександр Хохотва зустрівся з інспекторським складом управління Держгірпромнагляду по Херсонській області та колективом Миколаївського ЕТЦ Держгірпромнагляду. Під час наради обговорено підсумки роботи управління за 2011 рік та акцентовано увагу на пріоритетних напрямках роботи Служби у 2012 році.

Зокрема зазначено, що загальний рівень виробничого травматизму на підприємствах Херсонщини знизився і складає 145 осіб проти 148 у 2010році. Загинуло при виконанні трудових обов’язків 10 працівників (у 2010 році смертельно травмовано 9 осіб). Посилення державного нагляду за станом виробничої безпеки вимагають галузі, де рівень виробничого травматизму зріс або залишився на тому ж рівні. Це житлово-комунальне господарство, автошляхове господарство (зокрема будівництво доріг), водний транспорт, металургійна промисловість та сільське господарство.

Олександр Хохотва зазначив, що першочергово інспекторам слід активізувати наглядову діяльність на підприємствах агропромислового комплексу, оскільки Херсонщина, насамперед, область аграрна і є однією з лідерів даної галузі в Україні. Динаміка розвитку сільського господарства та суттєве зростання показників врожаю зернових, овочевих та інших культур передбачає збільшення кількості машин, механізмів, устаткування, у тому числі підвищеної небезпеки; підвищення чисельності працівників, зокрема, виконуючих сезонні роботи та роботи підвищеної небезпеки. І завдання інспекторів Держгірпромнагляду не лише втримати травматизм у сільському господарстві Херсонщини на рівні минулого року, а зробити все можливе задля його зниження.

Також голова Держгірпромнагляду акцентував увагу присутніх на законодавчих змінах, передбачених Концепцією загальнодержавної цільової програми поліпшення стану безпеки, гігієни праці та виробничого середовища на 2012 – 2016 роки; методах економічного впливу на роботодавців з метою створення безпечних умов праці шляхом підвищення розмірів штрафів; ратифікації Верховною Радою конвенцій Міжнародної організації праці та налагодженні взаємодії територіальних управлінь Держгірпромнагляду з обласними державними адміністраціями шляхом укладання угод про співробітництво.

Про поглиблення співпраці з місцевими органами влади йшлося і під час зустрічі Олександра Хохотви з губернатором Херсонщини Миколою Костяком. Зокрема було обговорено рівень ефективності обласної програми поліпшення стану безпеки і умов праці на 2008-2012 роки та питання спільної роботи управління Держгірпромнагляду з місцевою владою.

На квітень поточного року у Херсоні заплановано проведення спільної колегії Держгірпромнагляду та обласної державної адміністрації, де головою Державної служби гірничого нагляду та промислової безпеки України Олександром Хохотвою та губернатором Миколою Костяком буде підписано Угоду про співробітництво.

 

В рубрике: Новини

Вы можете следить за комментариями к этой записи поRSS