Минулого року на Херсонщині при виконанні трудових обов’язків загинули 10 працівників

8 Февраля, 2012 adminПереглядів: 1512

Результати роботи теруправління Держгірпромнагляду у 2011 році та основні напрямки роботи у поточному році обговорено під час Колегії територіального управління.

За аналітичними даними, загальний рівень виробничого травматизму на підприємствах Херсонщини знизився і складає 145 осіб проти 148 у 2010 році. Загинуло при виконанні трудових обов’язків 10 працівників (у 2010 році смертельно травмовано 9 осіб). Тяжкість нещасних випадків зменшилася. Згідно класифікатору Міжнародної організації праці виробничий травматизм на підприємствах Херсонщини знаходиться на задовільному рівні: 1 смертельний нещасний випадок на 42,6 тисяч працюючих.

40% нещасних випадків з трагічними наслідками сталися у результаті ДТП. Серед решти причин як загального так і смертельного травматизму –  порушення трудової і виробничої дисципліни, незадовільне функціонування системи управління охороною праці тощо.

 

Також учасники засідання обговорили питання безпечного використання населенням Херсонщини газу в побуті. Кількість травмованих внаслідок необережного поводження з блакитним паливом суттєво знижено. Так, протягом минулого року кількість постраждалих склала 4 особи проти 16 у 2010-му. З них одна людина загинула, тоді як у 2010 році смертельні отруєння отримали п’ятеро мешканців області.

Разом з тим, як зазначалося під час Колегії, суттєве зниження травматизму не є приводом для заспокоєння наглядових органів, оскільки передумови нещасних випадків ще не ліквідовані у повному обсязі. Зокрема це порушення вимог безпеки під час монтажу та експлуатації побутових газових приладів, а саме їх самовільне встановлення, використання не за призначенням та ін. До того ж, провина у цьому не тільки абонентів, а й працівників житлових та обслуговуючих організацій.

Щодо виробничої сфери, то у поточному році територіальне управління Держгірпромнагляду посилює нагляд за станом безпеки у галузях, де рівень травматизму зріс або залишився на тому ж рівні. Це житлово-комунальне господарство, автошляхове господарство (зокрема будівництво доріг), водний транспорт, металургійна промисловість та сільське господарство.

 

Також серед пріоритетних напрямків роботи наглядового органу -  вдосконалення взаємодії з місцевими державними адміністраціями та  органами самоврядування, посилення роботи з соціальними партнерами, правоохоронними органами щодо реалізації державної політики у сфері охорони праці на підприємствах Херсонщини. З цією метою на квітень поточного року у Херсоні заплановано проведення спільної колегії Держгірпромнагляду та обласної державної адміністрації, де головою Державної служби гірничого нагляду та промислової безпеки України Олександром Хохотвою та губернатором Миколою Костяком буде підписано Угоду про співробітництво.

В рубрике: Новини

Вы можете следить за комментариями к этой записи поRSS