Відбулася підсумкова Рада управління Держгірпомнагляду по Миколаївській області

9 Февраля, 2011 adminПереглядів: 3022

На підсумкову Раду управління Держгірпомнагляду по Миколаївській області, яка відбулася 4 лютого, були запрошені завідувач сектора організації державного нагляду за промисловою безпекою та охороною праці у машинобудуванні, на транспорті та у зв’язку Державного комітету України з промислової безпеки, охорони праці та гірничого нагляду (Держгірпромнагляд) Литвинов Володимир Володимирович, перший заступник голови Миколаївської обласної державної адміністрації Геннадій БорисовичНіколенко, прокурор відділу прокуратури Миколаївської області Трач Юрій Володимирович, заступник начальника Управління виконавчої дирекції ФССНВ України в Миколаївській області Количев Олександр Вікторович, заступник начальника Головного управління праці і соціального захисту населення по Миколаївській області Розуменко Дмитро Анатолійович, настоятель Варварівської церкви Отець ВІКТОР, головний спеціаліст, технічний інспектор праці обласної Ради профспілок Шабардін Станіслав Дмитрович.

Підсумкову Раду розпочав начальник управління Держгірпромнагляду по Миколаївській області М.Л. Єропунов. У своєму виступі Микола Леонтійович зазначив, що упродовж 12 місяців 2010 року рівень загального виробничого травматизму в зрівнянні з аналогічним періодом минулого року знижено на 2,07% (у 2010 році травмовано 142 осіб проти 145 осіб у 2009 році), виробничий травматизм зі смертельним наслідком у порівнянні з аналогічним періодом минулого року зріс на 16,67% (у 2010 році - 7 осіб проти 6 осіб у 2009 році).

У 2010 році зареєстровано 2 групових нещасних випадків, в яких постраждало 5 осіб (у 2009 році – 3 групових нещасних випадків, 8 осіб постраждало ).

Збільшилась кількість потерпілих на виробництві на підприємствах харчової промисловості, ЖКГ, на водному та інші види транспорту, у сільському господарстві, металургійної промисловості, легкої промисловості та виробництві шкіри, на підприємствах пошти та зв’язку.

Разом з тим кількість травмованих зменшилась на підприємствахж. Машинобудування, на підприємствах будівництва, на підприємствах енергетики соціально-культурної сфери, на автодорожньому транспорті.

Аналіз загального травматизму показав, що 14,8% нещасних випадків сталися по технічним причинам, 75,4% потерпілих травмовано з організаційних та 9,8% – з психофізіологічних причин.

За 12 місяців 2010 року було виявлено 30307 порушень законодавчих та нормативно-правових актів з питань охорони праці та промислової безпеки,

Кількість штрафів, накладених на працівників досягло 2880, з них на керівників підприємств – 674. В результаті сума штрафів, стягнутих з працівників, становить 186,762 грн.

Микола Леонтійович також звернув увагу, що завдячуючи змінам у законодавстві працівники управління Держгірпромнагляду зможуть без берешкод виконувати свою роботу: «Раніше ми повинні були за 10 днів попереджувати підприємство про планову перевірку, в результаті інспектори знаходили лише зачинені двері без господарів. Зараз ми зможем прийти будь-коли і здійснити провірку підприємства».

Також Рада прийняла ряд рішень з метою подальшого вдосконалення державного нагляду за створенням та дотриманням безпечних і нешкідливих умов праці, комплексного управління промисловою безпекою і охороною праці та усунення наявних недоліків.

 

                                                                                                                                                        Прес-центр

 

 

 

В рубрике: Новини

Вы можете следить за комментариями к этой записи поRSS