Онлайн-прийом: чи вимагається від роботодавця одержувати дозвіл на експлуатацію навантажувачів, якщо їх реєстрація не визначена нормативно-правовими актами

2 Ноября, 2017 adminПереглядів: 69
Борис Бутаков працює енергетиком на ПрАТ «Юж-мормонтаж», що на Херсонщині, та відповідає  за безпечну експлуатацію підіймальних споруд. У зв’язку з особливостями роботи він звернувся до фахівців Держпраці щодо того, чи потрібно одержувати дозвіл на експлуатацію навантажувачів, якщо їх реєстрація на сьогодні не визначена нормативно-правовими актами?

Головний спеціаліст відділу нагляду в будівництві, котлонагляді, на транспорті та зв’язку Держпраці Сергій Дригуля роз’яснив, що постанова Кабінету Міністрів України від 26.10.2011 № 1107 передбачає, що роботодавець повинен одержати відповідний дозвіл на експлуатацію машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки, які зазначені у додатку 3, зокрема це технологічні транспортні засоби (в т.ч. навантажувачі), що підлягають реєстрації в територіальних органах Держпраці.

Порядок реєстрації і типи навантажувачів, що підлягають реєстрації, було визначено в Правилах будови і безпечної експлуатації навантажувачів (п. 7.2.), затверджених наказом Державного комітету України з промислової безпеки, охорони праці та гірничого нагляду від 31.12.2008 № 308.  На даний час Правила скасовані.

Відповідно до статті 21 Закону України «Про охорону праці» роботодавець повинен одержати дозвіл на виконання робіт підвищеної небезпеки та на експлуатацію машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки.

Одержання дозволу не вимагається, якщо устаткування підвищеної небезпеки, яке прийнято в експлуатацію з видачею відповідного сертифіката або щодо якого зареєстровано декларацію про готовність до експлуатації, а також у разі реєстрації машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері охорони праці.

Статтею 34 Закону України «Про дорожній рух» передбачено, що відомчу реєстрацію та облік великотоннажних транспортних засобів та інших технологічних транспортних засобів здійснює центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері охорони праці.

Порядок відомчої реєстрації та ведення обліку великотоннажних та інших технологічних транспортних засобів (в тому числі навантажувачів) затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 06.01.2010 № 8.

Отже, оформлення дозволу на експлуатацію технологічних транспортних засобів не вимагається у разі їх реєстрації відповідно до Порядку відомчої реєстрації та ведення обліку великотоннажних та інших технологічних транспортних засобів у територіальних органах Держпраці.

Джерело: Держпраці України

В рубрике: Новини

Вы можете следить за комментариями к этой записи поRSS