Піноутворювач у Херсонському дитсадку спалахнув внаслідок порушень вимог безпеки, зокрема неправильного з’єднання редуктора з балоном

17 Марта, 2011 adminПереглядів: 1492

 

Комісією управління Держгірпромнагляду завершено спеціальне розслідування нещасного випадку, що стався у дитячому садку №8 Херсона. 16 листопада минулого року, внаслідок спалаху в редукторі апарату для приготування кисневих коктейлів, двоє 4-річних дітей та жінка (завгосп) отримали опіки ІІ-ІІІ ступенів.

Згідно висновку експертизи ДП „Миколаївський експертно-технічний центр Держгірпромнагляду”, можливою причиною спалаху в редукторі став витік кисню, внаслідок з’єднання редуктора з вентилем кисневого балону без застосування ущільнювального матеріалу.

Під час спецрозслідування також встановлено, що Дитячий садок №8 не мав дозволу Держгірпромнагляду на виконання робіт та експлуатацію обладнання підвищеної небезпеки. До експлуатації апарату для приготування кисневих коктейлів було допущено працівника, який не пройшов навчання з виконання робіт підвищеної небезпеки та відповідного інструктажу, з боку керівництва дитячого закладу не створено належних умов та не забезпечено належного контролю за безпечним виконанням даних робіт.

ТОВ „Комплексний центр по обслуговуванню дітей „Здорове дитинство” постачало дитячому садку кисневі балони, без редукторів, з’єднувальних трубок, посудин для змішування, хоча за договором апарати до дитячого закладу мали надходити у вже зібраному вигляді. Крім того, підприємство експлуатувало та реалізовувало кисневі балони з тиском 150 кг/см2 також без дозволу Держгірпромнагляду, хоча ця діяльність відноситься до робіт підвищеної небезпеки. Також постачальником арматури не організовано належного контролю за приготуванням кисневих коктейлів у дитсадку, що передбачено його обов’язками за договором.

На даний час використання піноутворювачів заборонено у всіх дошкільних та шкільних закладах Херсонської області.

Прес-центр

В рубрике: Новини

Вы можете следить за комментариями к этой записи поRSS