Питання безпечного використання кисню в лікувальних закладах опрацьовано під час семінару у Миколаєві

18 Марта, 2013 adminПереглядів: 2028

 

Науково-практичний семінар організовано Державною службою гірничого нагляду та промислової безпеки України та ДП «Миколаївський експертно-технічний центр Держгірпромнагляду». У заході взяли участь фахівці територіальних управлінь та експертно-технічних центрів Держгірпромнагляду Миколаївської, Херсонської, Одеської областей та АР Крим та керівники лікувально-профілактичних закладів Миколаївської області.

Першочергово учасниками обговорено вимоги безпеки при експлуатації посудин і балонів, що використовуються при споживанні продуктів розділення повітря (кисню). Зокрема начальник теруправління Держгірпромнагляду у Миколаївській області Микола Єропунов акцентував увагу присутніх на трагедії, що сталася в 2010 році в Луганській лікарні, та нагадав, що головною причиною вибуху та загибелі 16 людей стало саме недбале поводження з кисневими балонами.

Начальник ДП «Миколаївський ЕТЦ Держгірпромнагляду» Сергій Єременко наголосив, що одним з надзвичайно важливих питань, щодо попередження надалі подібних нещасних випадків є якісне проведення експертизи для отримання дозволу для застосування продуктів розділення повітря.

Детально на порядку проведення експертизи зупинилася начальник відділу технічних експертиз та технічного діагностування Державного підприємства «Миколаївський ЕТЦ» Ольга Єчкалова.

Головний державний інспектор теруправління Держгірпромнагляду у Херсонській області Сергій Вершинін поділився з учасниками семінару досвідом нагляду за безпечною експлуатацією посудин і балонів, що використовуються при споживанні продуктів розділення повітря у лікувально-профілактичних закладах Херсонської області.

 

Також учасники семінару обговорили тему впровадження нових технологій постачання кисню в лікувальних закладах – кріоциліндрів, які окремі профілактичні заклади вже починають встановлювати та експлуатувати. Детально на цьому питанні зупинився начальник відділу нової техніки фірми «Кріогенсервіс» В. Бойнегрі.

Під час обговорення теми учасники семінару приділили основну увагу питанню отримання дозволу на встановлення та експлуатацію кріогенних газифікаторів кисню, особливостях розробки проектної документації та її експертизи на відповідність нормативно-правовим актам з охорони праці, проведенні навчання і перевірки знань персоналу за «Правилами безпеки при виробництві та споживанні продуктів розділення повітря» тощо.

 

Наприкінці семінару заступник начальника управління охорони здоров’я Миколаївської облдержадміністрації Юрій Дячук акцентував увагу керівників лікувально-профілактичних закладів на необхідності дотримання вимог безпеки при експлуатації усіх без винятку  видів посудин і балонів, що використовуються при споживанні продуктів розділення повітря.

 

Після цього для учасників семінару було проведено практичне навчання щодо безпечної експлуатації кріоциліндрів та балонів на базі лікарні швидкої медичної допомоги м. Миколаїв.

В рубрике: Новини

Вы можете следить за комментариями к этой записи поRSS