Питання обмеження щодо одержання подарунків на підставі Антикорупційного законодавства обговорено у Миколаївському експертно-технічному центрі Держгірпромнагляду

1 Декабря, 2010 adminПереглядів: 2125
    У обговоренні взяли участь адміністрація та колектив центру. Увагу учасників акцентовано на відповідних вимогах Закону України „Про засади запобігання та протидії корупції” та стандартах, передбачених низкою міжнародних документів, які зобов’язалась виконувати наша держава. 

Зокрема зазначалося, що посадовець не має права вимагати або приймати подарунки та інші вигоди для себе, своєї сім’ї, родичів та знайомих. Однак це не стосується загальноприйнятої гостинності або дрібних подарунків.

    Обмеження щодо отримання працівниками державної організації подарунків обумовлені також необхідністю забезпечення довіри до організації з боку замовників, впевненості щодо справедливості та неупередженості посадових осіб даного підприємства.

    У своєму виступі начальник Миколаївського експертно-технічного центру Сергій Єременко наголосив: „У будь-якому випадку слід відмовитися від прийняття подарунка, якщо це може поставити під сумнів доброчесність наших працівників або нашого підприємства, неупередженість та безсторонність прийнятих нами рішень”.

    Водночас було зазначено, що є ситуації, у яких подарунки не виходять за межі закону. Зокрема, якщо вони надаються працівникові органом виконавчої влади чи місцевого самоврядування як відзнака або заохочення за успіхи у професійній діяльності.

    Одержання ж особистого дарунка на порушення вимог закону, є адміністративним правопорушенням, яке тягне за собою накладення штрафу від десяти до двадцяти п’яти неоподаткованих мінімумів доходів громадян з конфіскацією одержаного подарунка.

Прес-центр

В рубрике: Новини

Вы можете следить за комментариями к этой записи поRSS