Резонансні нещасні випадки виробничого характеру розглянуто колегією теруправління Держгірпромнагляду

1 Апреля, 2015 adminПереглядів: 1037

Результати розслідувань виробничих нещасних випадків з тяжкими та смертельними наслідками кінця минулого та початку поточного року розглянуто під час колегії теруправління Держгірпромнагляду у Херсонській області.

 

Найбільш резонансні випадки сталися з працівниками ДП «Херсонський морський торговельний порт» та КП «Генічеський рибколгосп «Ревхвиля».

 

Так, у грудні минулого року, внаслідок падіння з висоти, постраждали двоє докерів-механізаторів Херсонського морського торговельного порту.

 

Під час відвантаження шроту соняшника з трюму баржі двоє працівників знаходились на кришці №2 бункеру зі шротом. При піднятті краном сусідньої кришки вона зірвалась і разом з докерами впала в трюм з висоти близько 5 метрів.  Вага кожної кришки складає понад 4 тонни. Постраждалі отримали закриті черепно-мозкові травми та переломи.

 

Як з’ясувалося під час розслідування, кришка № 3, яку піднімав кран, була закріплена лише трьома стропами, четвертий строп був зафіксований на кришці №2, на якій стояли потерпілі, що й призвело до її зсуву та падіння в трюм баржі разом з людьми.

 

Члени колегії погодилися із визначеними комісією зі спецрозслідування причинами нещасного випадку. Серед них порушення учасниками робіт технологічного процесу, недотримання інструкцій з охорони праці при виконанні вантажних операцій та особиста необережність потерпілих. 

 

Осіб, які організували роботу з порушенням вимог безпеки, а також керівника служби охорони праці притягнуто до адмінвідповідальності.

 

У листопаді минулого року на маломірному судні МБ-40 «Генічанин», колективного підприємства «Генічеський рибколгосп «Ревхвиля», було знайдено мертвими капітана плавзасобу, який був офіційно працевлаштований на підприємстві, та двох рибалок, які виконували роботи за договорами підряду.

Всі постраждалі отруїлися чадним газом, адже напередодні вони самовільно та з порушеннями безпеки встановили на борту заборонений для такого типу суден прилад для обігріву типу «Буржуйка».

 

Як зазначалося під час колегії, після трагедії рибколгоспом було демонтовано небезпечну «Буржуйку», а експлуатацію на риболовецьких суднах опалювальних пристроїв, не передбачених заводом-виготовлювачем, заборонено.

Остаточне виконання заходів, передбачених актами спеціальних розслідувань, контролюється спеціалістами теруправління Держгірпромнагляду.

В рубрике: Новини

Вы можете следить за комментариями к этой записи поRSS