Рівень виробничого травматизму на Херсонщині знижено на 25%

30 Января, 2014 adminПереглядів: 1149

 

У 2013 році на підприємствах, підконтрольних теруправлінню Держгірпромнагляду у Херсонській області постраждало 98 працівників, тоді як у 2012-му під час виконання трудових обов’язків травмована 131 особа.

 

Травми несумісні з життям отримали 9 працівників. У 2012 на робочому місці загинули 10 людей. 

 

Основними причинами нещасних випадків виробничого характеру є невиконання постраждалими вимог інструкцій з охорони праці, порушення безпеки руху, незадовільне функціонування, недосконалість або відсутність системи управління охороною праці у роботодавця. Крім цього, деякі смертельні нещасні випадки сталися внаслідок порушення вимог безпеки під час експлуатації  транспортних засобів та їх незадовільного технічного стану.

Кількість травмованих на виробництві збільшилася в хімічній, газовій промисловості, в автодорожньому транспорті, на підприємствах з виробництва деревини та пошти і зв’язку. Рівень смертельного травматизму зріс у хімічній промисловості та на автомобільному транспорті.

 

Значно знижено виробничий травматизм в агропромисловому комплексі, соціально-культурній сфері та машинобудуванні.

Серед подій, що привели до травмування працівників на виробництві, мали місце падіння потерпілого; дія предметів та деталей, що рухаються, розлітаються, обертаються; падіння, обрушення, обвалення предметів, матеріалів, породи, ґрунту; пригоди на транспорті тощо.

 

Переважна більшість нещасних випадків сталася з організаційних причин – 51,2%. З психофізіологічних причин трапилося 43,8% від усієї кількості нещасних випадків виробничого характеру, з технічних – 5,0%.

На думку фахівців теруправління Держгірпромнагляду, одним з суттєвих чинників, які мали вплив на зниження виробничого травматизму, стала профілактична робота. Зокрема проведення семінарів, нарад, «круглих столів» з керівництвом та працівниками підприємств, викладачами та випускниками ВУЗів, координація дій у цьому напрямку органів виконавчої влади та місцевого самоврядування усіх рівнів, постійна співпраця соціальних партнерів у питаннях охорони праці, активізація інформаційно-роз’яснювальної роботи в цілому. Тож у 2014 році заходи з профілактики  виробничого травматизму буде посилено у галузях, де його рівень зріс.

В рубрике: Новини

Вы можете следить за комментариями к этой записи поRSS