Смертельний травматизм на підприємствах Херсонщини знижено на 45%

24 Ноября, 2010 adminПереглядів: 1563

За 9 місяців поточного року на Херсонщині при виконанні службових обов’язків загинуло шестеро осіб, тоді як у відповідному періоді минулого року смертельні травми отримали одинадцять працівників. Загальна кількість травмованих на виробництві склала 104 особи проти 106 у 2009 році. Такі дані наведено під час розширеного засідання Ради управління Держгірпромнагляду, 12 листопада.

Зазначалося, що рівень виробничого травматизму зріс у соціально-культурній сфері, на 11 осіб, а також на підприємствах будівництва та транспорту: відповідно на 5 і 2 особи.

Серед основних причин загального та смертельного травматизму – нехтування трудовою і виробничою дисципліною, порушення правил дорожнього руху, конструктивні недоліки засобів виробництва та порушення вимог безпеки під час експлуатації обладнання, устаткування, машин, механізмів тощо.

Переважна більшість причин нещасних випадків мають організаційний характер – понад 68%, тоді як з психофізіологічних причин сталося більше

18 %, а з технічних – 13,5% виробничих травмувань.

У подальшому управління Держгірпромнагляду посилить наглядову діяльність на підприємствах найбільш травмонебезпечних галузей та виробництв, де відбулося зростання травматизму.

Також планується здійснення дієвих заходів контролю за виконанням Регіональної програми поліпшення стану безпеки, гігієни праці та виробничого середовища. Через відсутність фінансування з боку фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та місцевих бюджетів області Програма на сьогодні фактично не виконується.

Окремо учасники засідання Ради зупинилися на питанні безпечного використання газу в побуті. За 9 місяців поточного року кількість постраждалих від отруєнь побутовим газом склала 14 осіб, троє з яких загинуло.

Основні причини нещасних випадків – у порушенні вимог безпеки під час монтажу та експлуатації побутових газових приладів, зокрема їх самовільне встановлення та використання не за призначенням, відсутність, або неякісне проведення перевірок димовентканалів.

Під час засідання визначено шляхи подальшої співпраці управління Держгірпромнагляду з органами місцевої влади, ВАТ “Херсонгаз”, МНС та управління житлово-комунального господарства щодо постійного і всебічного контролю за безпечним використанням газу в побуті.

Прес-центр Держгірпромнагляду по Херсонській області

В рубрике: Новини

Вы можете следить за комментариями к этой записи поRSS