Теруправління Держгірпромнагляду посилить профілактичну роботу на підприємствах Херсонщини

13 Февраля, 2014 adminПереглядів: 1152

 

13 лютого відбулося засідання колегії теруправління Держгірпромнагляду у Херсонській області, під час якого підбито підсумки роботи за 2013 рік та визначено шляхи вдосконалення наглядової діяльності, спрямовані на подальше зниження в області виробничого травматизму.

У засіданні взяв участь заступник Голови Державної служби гірничого нагляду та промислової безпеки України Степан Дунас.

 

Зазначалося, що у 2013 році рівень загального травматизму на підприємствах Херсонщини знижено на 25% - 98 працівників проти 131 у 2012 році. Травми несумісні з життям отримали 9 працівників, тоді як у 2012-му при виконанні трудових обов’язків загинули 10 людей. 

 

Переважна більшість нещасних випадків сталася з організаційних причин – 51,2%. З психофізіологічних причин трапилося 43,8% від усієї кількості нещасних випадків виробничого характеру, з технічних – 5,0%.

 

На переконання фахівців теруправління Держгірпромнагляду, одним з суттєвих чинників, які мали вплив на зниження виробничого травматизму, стала профілактична робота. Зокрема проведення семінарів, нарад, «круглих столів» з керівництвом та працівниками підприємств, викладачами та випускниками ВУЗів, координація дій у цьому напрямку органів виконавчої влади та місцевого самоврядування усіх рівнів, постійна співпраця соціальних партнерів у питаннях охорони праці, активізація інформаційно-роз’яснювальної роботи в цілому. Завдяки цим заходам вдалося суттєво скоротити рівень виробничого травматизму  в агропромисловому комплексі, соціально-культурній сфері та машинобудуванні.

 

У 2014 році заходи з профілактики  виробничого травматизму буде посилено у галузях, де його рівень зріс. Зокрема у хімічній, газовій промисловості, в автодорожньому транспорті, на підприємствах з виробництва деревини та пошти і зв’язку.

Під час засідання заступник Голови Державної служби гірничого нагляду та промислової безпеки України Степан Дунас наголосив на необхідності посилення роботи з боку теруправління у напрямку управління ризиками у найбільш травмонебезпечних галузях виробництва. Це першочергово стосується водоканалізаційного господарства, хімічної галузі, лікувальної сфери, енергетики, котлонагляду тощо. Заступник голови Держгірпромнагляду зауважив, що питання вимагає спільного вирішення органів державного нагляду з місцевою владою та роботодавцями. Зокрема проведення ідентифікації цих ризиків, їх оцінки та розробки спільних заходів щодо їх мінімізації.

В рубрике: Новини

Вы можете следить за комментариями к этой записи поRSS