У Херсоні внаслідок недбалого використання бездимохідного водонагрівача DEMRAD постраждала 30-річна жінка

4 Февраля, 2011 adminПереглядів: 1457

Управлінням Держгірпромнагляду по Херсонській області розпочато технічне розслідування нещасного випадку, що стався у ніч з 28 на 29 січня в обласному центрі з мешканкою квартири багатоповерхового будинку по вул. 200 років Херсона. За висновком судмедекспертизи, 30-річна жінка отримала отруєння чадним газом і дивом залишилася живою.

За попередньою версією управління Держгірпромнагляду, причиною отруєння могло стати використання бездимохідної газколонки турецького виробництва DEMRAD. До того ж, заборонене в Україні обладнання експлуатувалося постраждалою з грубими порушеннями вимог безпеки.

Як з’ясувалося на початковій стадії розслідування, бездимохідний газовий водонагрівач DEMRAD був встановлений самовільно в кухні у шафі на трійниковому відгалуженні. Внаслідок засмічення сітки вентканалу, у квартирі не було повітрообміну, що могло спричинити швидке накопичення у помешканні продуктів неповного згоряння газу та призвести до отруєння власниці помешкання.

Зараз дана версія перевіряється спеціалістами Миколаївського експертно-технічного центру Держгірпромнагляду.

Остаточні обставини та причини нещасного випадку стануть відомі по завершенні технічного розслідування управління Держгірпромнагляду.

Довідково: Розповсюдження, встановлення та експлуатацію в Україні газових бездимохідних водонагрівачів іноземного виробництва, у тому числі турецьких газколонок DEMRAD заборонено. Дане обладнання передбачає тиск у газопроводі перед водонагрівачем не більше 130 мм водного стовпчика. Проте в Україні, згідно чинних нормативів, тиск газу в мережах низького тиску, які йдуть до помешкань населення допускається до 300 мм водного стовпчика, і зазвичай він складає до 250 мм. При підвищенні тиску продукти згоряння потрапляють до приміщення у великій кількості і мають високу концентрацію. Це може призвести до смертельного отруєння мешканців за дуже короткий час, навіть при наявності у приміщенні справної вентиляції.

До виходу заборони, а саме у 2008-2009 роках, на Херсонщині сталося 9 випадків отруєнь мешканців чадним газом, під час користування бездимохідними водонагрівачами DEMRAD. При цьому постраждало 20 осіб, з них 6 – загинули.

                                                                                                                                Прес-центр

В рубрике: Новини

Вы можете следить за комментариями к этой записи поRSS