Відповідати за безпеку ліфтів будуть співвласники багатоквартирних будинків

5 Июля, 2017 adminПереглядів: 683

Незабаром ЖЕКи повністю припинять своє функціонування. Це передбачено Законом України № 1565 «Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку». Згідно з документом, всі права та повноваження з управління спільною нерухомістю мають перейти до власників квартир вже в липні поточного року.

 

Таким чином, співвласники багатоквартирних будинків мають остаточно підготуватися до  самостійного обслуговування спільного майна.

Для цього вони заздалегідь повинні були створити ОСББ або укласти договір з управителем – фізичною особою-підприємцем чи юридичною особою, яка утримуватиме будинок і прилеглу до нього територію. У будь-якому випадку, управління спільною нерухомістю має здійснюватись належним чином і на законних підставах, адже від цього залежить не тільки вирішення фінансових та побутових проблем, а й безпека мешканців.

Технічний стан ліфтів – одне з питань, які потребують першочергової і постійної уваги з боку співвласників. Переважна частина цих підіймальних механізмів потребує експертних обстежень, та ремонтів, через завершення граничних термінів експлуатації, розграбованість, або ж поточні несправності.

Експерт-технічний Миколаївського експертно-технічного центру Держпраці Валерій Шулаков зазначає: «Експертні обстеження ліфтів обласного центру, які ми неодноразово проводили доводять, що у багатьох механізмів зношені тягові канати, відсутні обрамлення дверей, шахт та кабін, пошкоджені панелі наказів у купе кабін, морально та фізично застарілі станції керування у машинних приміщеннях. Самі машинні приміщення часто потребують капітальних ремонтів».   

Якщо раніше питання вчасного проведення експертних обстежень та технічного діагностування ліфтів переважно вирішувало управління житлово-комунального господарства, яке визначало виконавця цих робіт шляхом проведення тендеру, то зараз об’єднання співвласників або управителі на свій розсуд укладатимуть договори з експертними організаціями, які будуть проводити технічні огляди. При цьому, відповідальність за якість виконаних робіт покладатиметься не лише на експертів, а й на самих замовників, які, згідно із нормативно-правовими актами з охорони праці мають організувати безпечну експлуатацію та проведення експертного обстеження.

Тож перед тим, як віддати перевагу певній експертній організації варто переконатися, що вона має дозвіл на виконання відповідних робіт, у даному випадку, проведення експертного обстеження та позачергового технічного огляду. Це необхідно, оскільки ліфт належить до механізмів підвищеної небезпеки, і найменша недбалість під час його обслуговування може обернутися аварією з трагічними наслідками.

Так, враховуючи стан металоконструкції, під час експертного обстеження є доцільним використання приладів для визначення корозійного зношення металоконструкцій та виявлення в них тріщин.  Під час випробувань ліфта обов’зково використовувати вантаж, який пройшов метрологічну повірку.

З питань якісного експертного обстеження та технічного діагностування ліфтів можна звернутися до Державного підприємства «Миколаївський експертно-технічний центр Держпраці», за телефонами у м. Миколаїв: (0512) 58-34-17, 58-34-16; у м. Херсон: (0552) 38-13-88; 38-13-22.

В рубрике: Новини

Вы можете следить за комментариями к этой записи поRSS