Відповідно до вимог часу

17 Декабря, 2010 adminПереглядів: 2784

Відповідно до вимог часу

Більше року тому у роботі державного підприємства «Миколаївський експертно-технічний центр» відбулися суттєві зміни, що полягали у приєднанні до нього  Херсонського ЕТЦ. Не дивлячись на те, що процес реорганізації був досить кропітким, оскільки припав на період самого розпалу економічної кризи, підприємство не припинило роботу над вдосконаленням своєї діяльності та реалізацією визначених раніше заходів. Наскільки плідними виявилися результати і чим живе центр сьогодні - в інтерв’ю з його керівником Сергієм Єременком.

- Сергію Миколайовичу, як Ви самі оцінюєте рівень надання послуг Миколаївським ЕТЦ після реорганізації?

- На сьогодні, можу з впевненістю сказати, що з моменту об’єднання, послаблення експертної діяльності у Миколаївській та Херсонській областях не відбулося. Навпаки, ми продовжуємо активно розвиватися, нарощувати обсяги робіт, відкривати нові напрямки. Так за 9 місяців 2010 р. обсяги виробництва збільшилися на 14,7%, порівняно з відповідним періодом минулого року. Планові показники за 9 місяців перевиконано на 13, 6 % .

 Зараз споживачами послуг підприємства є близько 4000 суб’єктів господарювання різних форм власності. Серед них Миколаївський глиноземний завод, Южно-Українська АЕС, Зоря-Машпроект, завод Палада, Херсонський суднобудівний завод, Миколаївський торговельний порт, Херсонський торговельний порт, товариство Нібулон, Каховський завод електрозварювального устаткування, Механічний завод, Новокаховський завод «Укргідромех».

Ми остаточно змоделювали роботу комплексної лабораторії у Миколаєві. Зараз в її складі діють лабораторія неруйнівного контролю, електровимірювальна, санітарна та санітарно-промислова лабораторії. Створено дві комісії з атестації зварників, які працюють в обох областях.

Вдосконалено роботу нашого Міжрегіонального навчально-консультаційного центру з охорони праці, який на підставі ліцензії Міністерства освіти здійснює професійне навчання. Згідно відповідних дозволів проводиться навчання спеціалістів підприємств з охорони праці та спеціальних правил безпеки, здійснюється психофізіологічна експертиза працівників, які виконують роботи підвищеної небезпеки. Також навчально-консультаційний центр надає методичну допомогу службам охорони праці підприємств з організації функціонування системи управління охороною праці.

Крім того, минулого року державне підприємство «Миколаївський ЕТЦ» включено у реєстр уповноважених організацій зі здійснення функцій щодо проведення технічних оглядів устаткування підвищеної небезпеки.

Задля зручності для клієнтів з віддалених районів створена та функціонує дільниця у місті Первомайськ Миколаївської області. Така ж дільниця діє і у Новій Каховці, що на Херсонщині.

Ми продовжуємо освоювати нові напрямки діяльності, підвищуємо якість наших послуг та висновків експертизи, запровадили щомісячне навчання своїх експертів у навчальному центрі Миколаївського ЕТЦ.

У вересні минулого року, ДП «Миколаївський ЕТЦ» отримав сертифікат оновленої версії системи управління якістю, яким засвідчується, що система управління якістю стосовно надання послуг у сфері технічної експертизи та охорони праці відповідає вимогам ДСТУ ISO 9001-2009.

Сьогодні ведеться робота по нотифікації підприємства як органу сертифікації системи OHSAS – 18001 в результаті чого ми отримаємо право проводити сертифікацію систем менеджменту професійної безпеки і здоров’я у відповідності до стандарту OHSAS – 18001.  Також ми отримаємо суттєві переваги серед інших експертних організацій, в першу чергу недержавної форми власності, які полягають у створенні сприятливого іміджу підприємства, впевненості у споживачів відносно надійності наших зобов’язань; підвищенні рівня конкурентноздатності наших послуг тощо.

- Що можете сказати про співпрацю з органами державного нагляду з промбезпеки та охорони праці? Яка робота здійснюється центром щодо попередження виробничого травматизму?

- Ми постійно співпрацюємо з управліннями Держгірпромнагляду по Миколаївській та Херсонській областях. А це, на мою думку, один з головних важелів повноцінного та якісного здійснення в областях  як державного нагляду, так і його науково-технічної підтримки.

Спеціалісти Миколаївського ЕТЦ дійсно технарі високого класу, з виробленими вміннями та навичками роботи. При потребі вони в оперативному порядку виїжджають на місце виробничої аварії чи нещасного випадку, пов’язаного з використанням газу в побуті, надають кваліфіковану допомогу у проведенні розслідувань: експертиза обладнання, лабораторні експерименти. Це ж стосується і проведення експертиз та підготовки необхідної документації для отримання суб’єктом господарювання дозволів Держгірпромнагляду.

Також ми активно розвиваємо такий напрямок, як психофізіологічна експертиза працівників, зайнятих у роботах з підвищеною небезпекою.

У 2010 році в центрі пройшли остеження понад 1300 осіб – майже вдвічі більше, порівняно з 2009 роком. Значна їх кількість – працівники, робота яких пов’язана з підйомом на висоту.  Також психофізіологічну експертизу в ЕТЦ проходять слюсарі з експлуатацї та ремонту газового обладнання ВАТ “Херсонгаз”, стрілці Одеської залізниці, працівники Миколаївського глиноземного заводу. Також, на сьогодні Миколаївський ЕТЦ готовий до проведення психофізіологічної експертизи водіїв автотранспортних засобів, що здійснюють пасажироперевезення. Необхідність розвитку цього напрямку зумовлена попередженням  у подальшому трагедій, подібних до тієї, що сталася у жовтні на залізничному переїзді у Дніпропетровській області.

Також, на даний час ми розглядаємо можливість проведення психофізіологічних обстежень на базі Первомайської та Новокаховської дільниць. Адже іноді замовникам з віддалених районів складно дістатися обласного центру. 

Кількість наших клієнтів постійно зростає. Цей факт, у першу чергу свідчить про зростання довіри з боку роботодавців Миколаївської та Херсонської областей до Миколаївського ЕТЦ. І щоб не втратити цю довіру та зміцнити свої позиції в обох областях, ми працюємо над вдосконаленням напрямку психофізіологічної експертизи. Наприклад зараз проводиться процедура отримання ліцензії на медичну практику за спеціальністю “Психофізіологія” Міністерства охорони здоров’я.

Взагалі ж, науково-технічна підтримка державного нагляду повинна бути постійною, відповідати вимогам сьогодення і змінам у здійсненні державного контролю у сфері охорони праці та промислової безпеки. І суттєве зростання довіри до центру з боку підприємств як Миколаївської так і Херсонської областей -  найвища для нас винагорода і показник, що ми рухаємося у правильному напрямку.

Спілкувалась Тетяна Назаренко

Біографічна довідка: 

Єременко Сергій Миколайович – народився 14 серпня 1959 року в с. Пушкіно Алуштинського району Кримської області

Роботу у системі Держгірпромнагляду розпочав у 1997 році з посади державного інспектора територіального управління Держнаглядохоронпраці України по Херсонській області

З 1998 року працював заступником начальника державного підприємства Херсонський експертно-технічний центр Держнаглядохоронпраці України

2006 рік - Заступник начальника ДП «Херсонський ЕТЦ» - начальник Миколаївської філії ДП «Херсонський ЕТЦ»

З 01.07. 2008 по цей час - Начальник Державного підприємства «Миколаївський експертно-технічний центр»

В рубрике: Новини

Вы можете следить за комментариями к этой записи поRSS

1 комментарий

Добавить свой
  1. дуже цікаво, спасибі