З початку року на підприємствах Херсонщини загинули 10 осіб

22 Ноября, 2011 adminПереглядів: 1490

Стан виробничого травматизму у Херсонській області та шляхи його зниження обговорено учасниками розширеного засідання Ради управління Держгірпромнагляду.

Зазначалося, що протягом трьох кварталів поточного року на підприємствах області постраждало 104 працівника - на 1 особу більше ніж за той самий період 2010 року.  Смертельні травми під час виконання службових обов’язків отримали десятеро людей, проти п’яти у минулому році.

 

40% нещасних випадків з трагічними наслідками сталися у результаті ДТП, зокрема порушення постраждалими правил дорожнього руху. Серед решти причин як загального так і смертельного травматизму –  порушення трудової і виробничої дисципліни, незадовільне функціонування системи управління охороною праці тощо.

Кількість випадків смертельного травматизму збільшилася в агропромисловому комплексі, в соціально-культурній сфері та на підприємствах транспорту. Рівень загального травматизму зріс у галузях машинобудування, будівництва, агропромисловому комплексі та соціально-культурній сфері.

Разом з тим, кількість травмованих при використанні газу в побуті суттєво знижено. Так, з початку року від блакитного палива постраждало 3 особи проти 14 минулого року. З них одна людина загинула, тоді як за відповідний період 2010-го смертельні отруєння отримали троє мешканців області. Основними причинам цих нещасних випадків залишаються порушення вимог безпеки під час монтажу та експлуатації побутових газових приладів, а саме їх самовільне встановлення, використання не за призначенням та ін.

 

На даний час управлінням Держгірпромнагляду посилено контроль за станом промислової безпеки на підприємствах і об’єктах з високим ступенем ризику та у галузях де сталося зростання виробничого травматизму. Також серед пріоритетних напрямків роботи наглядового органу -  вдосконалення взаємодії з місцевими державними адміністраціями та органами самоврядування, посилення роботи з соціальними партнерами, правоохоронними органами щодо реалізації державної політики у сфері охорони праці на підприємствах Херсонщини. 

В рубрике: Новини

Вы можете следить за комментариями к этой записи поRSS