З початку року у лікарнях Херсонщини зупинено 28 одиниць обладнання

5 Апреля, 2012 adminПереглядів: 1627

Результати перевірок лікувально-профілактичних закладів, що використовують кисень, розглянуто на Колегії теруправління Держгірпромнагляду.

Під час засідання зазначалося, що з початку поточного року державними інспекторами промислової безпеки та охорони праці перевірено 9 центральних районних лікарень області  і 5 лікарень міста Херсон. Серед типових порушень, виявлених у ході обстежень: порушення вимог до приміщень для зберігання кисневих балонів, експлуатація візків непристосованих для переміщення кисневих балонів, не перероблені інструкції з охорони праці для медпрацівників при використанні кисню в операційних та інших приміщеннях.

Внаслідок виявлених порушень інспекторами Держгірпромнагляду заборонено експлуатацію 28 одиниць обладнання, до адмінвідповідальності притягнуто 6 працівників, з них 5 посадових осіб.

Учасники засідання Колегії розглянули також результати перевірок лікувальних закладів області, проведених з квітня минулого року. Зокрема здійснено 27 оперативних перевірок та 4 комплексні. Кількість виявлених порушень сягає 650.

Так, жоден лікувально-профілактичний заклад не отримав Дозвіл Держгірпромнагляду на експлуатацію машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки. Окремі лікувально-профілактичні заклади почали встановлювати та експлуатувати кріогенні газифікатори кисню (кріоциліндри) також без отримання відповідного дозволу, без проектної документації та її експертизи на відповідність нормативно-правовим актам з охорони праці (Пологовий будинок Суворовського району, м. Херсон, Обласна інфекційна лікарня ім.. Г.І. Горбачовського, тощо). Персоналу лікувальних закладів не проведено навчання і перевірка знань за «Правилами безпеки при виробництві та споживанні продуктів розділення повітря». Не розроблені регламенти споживання кисню, відсутня система продувок кисневих трубопроводів, до того ж, вони приховані в пластикових кабель-каналах, що неприпустимо для контролю їх стану.

Внаслідок виявлених порушень до адмінвідповідальності притягнуто 49 осіб, з них 12 керівників закладів.

Державні інспектори зазначають, що часто перевірені заклади не роблять належних висновків під час обстежень і повторюють ті самі недоліки з перевірки в перевірку. Учасники засідання заслухали окремих керівників лікарень щодо виправлення ситуації у їх закладах. Питання контролюється теруправлінням Держгірпромнагляду.

В рубрике: Новини

Вы можете следить за комментариями к этой записи поRSS