Завершено розслідування аварії на атракціоні у м. Гола Пристань, що на Херсонщині

24 Октября, 2012 adminПереглядів: 1543

За матеріалами розслідування, аварія на атракціоні «Лавиця» у м. Гола Пристань на Херсонщині сталася внаслідок руйнування елементів кріплення пасажирського модуля до механізму приводу. Зокрема, мала механічний дефект і не функціонувала належним чином стопорна багатолопатчаста шайба, призначена для фіксації різьбового з’єднання.

Нагадаємо, увечері 29 вересня, знаходячись в робочому режимі, атракціон «Лавиця» зірвався з кріплень. В результаті падіння постраждали 10 людей 1971 – 1998 років народження. Четверо з них були госпіталізовані з травмами різного ступеню тяжкості.

Розглянувши Висновок експертизи Державного підприємства «Чорноморський експертно-технічний центр Держгірпромнагляду України», матеріали позапланової перевірки дотримання вимог законодавства України щодо безпечної експлуатації атракціонної техніки, проведеної інспекторами теруправління Держгірпромнагляду, комісія з розслідування дійшла висновку, що в процесі експлуатації атракціону не було забезпечено його належне обслуговування і контроль за безпечним технічним станом його елементів. У тому числі не контролювався технічний стан різьбового з’єднання, яке зазнало руйнації та призвело до  падіння пасажирського модуля.

Перед проведенням монтажу атракціону на новому місці власником не було проведено огляд металевих конструкцій  і обладнання атракціону «Лавиця» з метою оцінки їх технічного стану та комплектності. У паспорті атракціону відсутні записи про результати технічного огляду, який повинен здійснювати власник атракціону після встановлення на новому місці. Не проводилося періодичне технічне обслуговування атракціонів згідно настанови з експлуатації, не забезпечений систематичний контроль працівником, відповідальним за утримання атракціонів у справному стані, за веденням журналу щоденного огляду атракціонів. На робочому місці оператора була відсутня інструкція з охорони праці під час експлуатації  атракціону та інструкція, з безпечної евакуації відвідувачів у разі застрявання атракціону поза зоною посадки (висадження) відвідувачів. В день аварії, перед початком роботи, оператор не перевірив стан атракціону.

На даний час атракціон «Лавиця» не експлуатується, дозвіл Держгірпромнагляду на виконання власником робіт підвищеної небезпеки при експлуатації парку атракціонів анульовано.

Комісією з технічного розслідування рекомендовано Голопристанській райдержадміністрації забезпечити контроль за додержанням суб'єктами підприємницької діяльності, які надають послуги у сфері масового відпочинку та розваг, нормативно-правових актів про охорону праці.

В рубрике: Новини

Вы можете следить за комментариями к этой записи поRSS